20 Nisan 2017 Perşembe

Silence (2016)

Silence (2016)

Martin Scorsese'ın uzun yıllardır çekmeyi planladığı Silence filminde, Hristiyanların 1600'lü yılların Japonya'sında maruz kaldıkları işkence ve çektikleri acıların hikayesi anlatılıyor.

Silence 2016 Poster
Yönetmenliğini Martin Scorsese'ın üstlendiği Dram, Tarihi, Macera türündeki Silence 2016 21 Nisan 2017 Cuma günü gösterime giriyor. Senaryosunu Scorsese ve Jay Cocks'ın birlikte kaleme aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Rodrigo Prieto yapıyor. Çekimleri Tayvan'da gerçekleştirilen Silence filminin müzikleri Kathryn Kluge ve Kim Allen Kluge tarafından bestelendi. ABD, Meksika, Tayvan, Japonya, İngiltere, İtalya ortak yapımı olan film 161 dakika sürüyor. "Silence" filminin En İyi Sinematografi dalında 2017 yılı Oscar Ödülüne adaylığı bulunuyor.

Silence (2016) Andrew Garfield ve Adam Driver misyoner rolünde.

Silence (2016) Konusu

Misyoner olan Rodrigues ve Garupe, akıl hocaları Ferreira'yı aramak için yola çıkar. Ferreira 1600'lü yılların ortalarında Japonya'ya gitmiş ve uzun yıllar ondan haber alınamamıştır. Misyonerler ipuçlarını takip ederek Çin'de kendilerini Japonya'ya götürecek Japon bir rehber bulur. Japonya kıyılarına ulaştıklarında, inançları nedeniyle saklanan köylülerle karşılaşır. Samuraylar Hristiyanlara işkence yapmakta ve idam etmektedir. Kendilerini oraya getiren rehber Kichijiro'nun misyonerlerin varlığını etrafa yayması nedeniyle Japon engizisyonu harekete geçer.

Silence (2016), Hristiyan Japon Köylüleri Yakılmak Üzere

Ferreira'nın bir zamanlar tanık olduğu işkence ve ölümleri yaşama sırası iki genç misyonere gelir. Misyonerler, samuraylar tarafından işkence gören köylülerin çektikleri acı ve inançları arasında tercih yapmak zorunda kalacaktır. tt0490215 💥⓯

Silence (2016) Oyuncuları

Andrew Garfield (Rodrigues rolünde)
Liam Neeson (Ferreia)
Adam Driver (Garupe)
Ciaran Hinds (Peder Valignano)
Tadanobu Asano (Tercuman)
Ryô Kase (Chokichi)
Shinya Tsukamoto (Mokichi)
Nana Komatsu (Monica/Haru)
Yosuke Kubozuka (Kichijiro)
Issey Ogata (Yaşlı Samuray)
Yoshi Oida (Ichizo)

2 yorum:

  1. silence kenara not ettiğim filmlerden biri. fragmanına tesadüfen denk gelmiştim epey ilgimi çekmişti :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Oyunculukları sevdim Naz, yönetmen Japonya'nın eski zamanlarına götürüyor izleyenleri. Entellektüel anlamda izleyene katkı sağladığını düşündüğüm bir film olmuş.

      Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön