4 Ekim 2016 Salı

Pelé: Birth of a Legend (2016)

Pele: Bir Efsanenin Doğuşu (2016)

Jeff Zimbalist ve Michael Zimbalist ikilisinin yazıp yönettiği ABD yapımı film Pelé: Birth of a Legend (2016) 30 Eylül 2016 günü sinemalarda gösterilmeye başlandı. Dram, Biyografi, Spor türündeki 107 dakika süren filmin görüntü yönetmenliğini Matthew Libatique üstlendi. ‘Pele’ ismi ile bilinen yapım Türkiye'de Pele: Bir Efsanenin Doğuşu (2016) adıyla gösteriliyor.

Oyuncular

Kevin De Paula (Pele rolünde), Vincent D'Onofrio (Feola), Leonardo Lima Carvalho (Pele'nin gençliği), Diego Boneta (Jose), Seu Jorge (Dondinho), Mariana Nunes (Pele'nin annesi), Milton Gonçalves (Waldemar de Brito), Seslendiren; Adriano Aragon...


Pelé: Birth of a Legend (2016) Konusu:

Yeteneği ve çizgisiyle futbol dünyasına adım attığından beri tüm dünyada tanınan ve sevilen Brezilya'lı futbol oyuncusu Pele'nin hayatının anlatıldığı film, Pele'nin çocukluğundan itibaren başlıyor.
Dico, büyüdüğü tehlikelerle dolu sokaklarda babası gibi futbolcu olmanın hayallerini kurmaktadır. Kocasının yaşadığı sakatlık ve hayal kırıklıklarını oğlunun yaşamasını istemeyen annesi onu bu yoldan vazgeçirmek ister. Ancak Dico ve arkadaşları biriktirdikleri paralarla bir turnuvaya katılır. Turnuva, Dico'nun keşfedilmesini sağlayacak, kendine özgü stili, o yıllarda Dünya Kupası hezimetini kendine yediremeyen Brezilya'yı İsveç'te düzenlenen 1958 Dünya Kupası’nda tekrar umutlandıracaktır. tt0995868

Pele: Bir Efsanenin Doğuşu (2016) Edson Arantes do Nascimento (Pele) Robert De Niro ile birlikte

Jeff Zimbalist, Yönetmen

Yönetmen Jeff Zimbalist'in filmografisini incelediğimizde belgesellere özel bir ilgisi olduğunu görüyoruz. Çektiği belgeseller arasında en çok ses getiren, 94 Dünya Kupası'nda kendi kalesine gol atan Kolombiyalı oyuncu Andres Escobar ve Uyusturucu kralı olarak bilinen Pablo Escobar'ı anlattığı 'The Two Escobars (2010) filmiydi. Kolombiya takımının kaptanı kendi kalesine gol attıktan sonra döndüğü ülkesinde silahlı bir saldırı sonucu öldürülmüştü.

2 yorum:

  1. İzlenir bu film, gerçekten de efsanedir Pêle. Bu arada son Kolombiya takım kaptanının kendi kalesine gol attı diye vurulması ne de saçma bir olay.

    YanıtlaSil
  2. Bloğumda ödüllü blog keşif etkinliği var ayrıca ufak bir hediyesi olan çekilişim var beklerim sevgiler :)

    YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön