27 Ekim 2016 Perşembe

Ekşi Elmalar (2016)

Ekşi Elmalar (2016)

BKM Yapımcılığın yapımını üstlendiği Komedi, Dram türündeki Ekşi Elmalar (2016) isimli yerli film 28 Ekim 2016 tarihinde vizyona giriyor. Yılmaz Erdoğan'ın yönetmen, senarist ve oyuncu olarak yer aldığı film bir ailenin Hakkâri’de başlayan ve Antalya'da biten serüvenini anlatıyor. Anadolu insanının yürek burkan hikâyesinin mizah ve gerçeklikle harmanladığı Ekşi Elmalar filminin görüntü yönetmenliğini Gökhan Tiryaki üstleniyor.

Ekşi Elmalar (2016) Oyuncuları

Yılmaz Erdoğan (Belediye Başkanı Aziz Özay rolünde), Farah Zeynep Abdullah (Muazzez), Songül Öden (Türkan), Şükran Ovalı (Safiye), Devrim Yakut (Ayda), Şükrü Özyıldız, Fatih Artman, Ersin Korkut, Hilmi Özçelik, Kıvanç Baran Arslan, Caner Cindoruk, Cezmi Baskın…

Ekşi Elmalar (2016) Köyceğiz'de Kurulan  Film Platosu


Ekşi Elmalar (2016) Konusu

Yönetmen Yılmaz Erdoğan, Hakkâri Belediye Başkanlığı yapan dedesi Mehmet Sait Atay'ı canlandırdığı filmde, sert mizaçlı 'Reis' lakaplı Belediye Başkanı Aziz Özay ve ailesinin son 30 yıldaki yakın tarihimizde yaşadıklarını anlatıyor.
'Reis'in Hakkâri çapında bilinen özellikleri arasında herkesin imrendiği meyve bahçesi ve evlenme çağına gelmiş, güzeller güzeli 3 kızı vardır. Kasaba merkezine inmeyen, etrafta fazla görünmeyen Muazzez, Türkan ve Safiye'nin taliplisi ise çoktur.

Ekşi Elmalar (2016) Yılmaz Erdoğan

Hakkari İlçe mi Olacak?

Yılmaz Erdoğan, Hakkâri konulu filmiyle gündeme gelirken aynı zamanda Hakkâri’nin il statüsünden çıkarılmasıyla ilgili olarak hemşerileriyle birlikte girişimde bulunduğu haberiyle de gazete haberlerinde yer bulmuştu. O günlerde yayınlanan bir haberi bu başlığa taşımak istedim.
Hakkâri ve Şırnak'ta il statüsü ve isim değişikliği planına tepki başlıklı haberin linki için TIK layınız.

Ekşi Elmalar (2016) Oyuncuları

2 yorum:

  1. Gerçek hayat hikayelerinden alınan filmler ilgimi çeker.Teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  2. Yılmaz Erdoğan'dan yeni bir Kelebğin Rüyası tarzında film bekliyorum fakat yakın zamanda pek gelecek gibi durmuyor. Genel olarak filmlerini beğeniyorum ancak...

    YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön