10 Ağustos 2016 Çarşamba

Cafe Society 2016

Cafe Society (2016)

Woody Allen'ın senaryosunu yazıp yönettiği ABD yapımı olan Cafe Society 2016 filmi 12 Ağustos 2016 günü sinemalarımızda vizyona girecek. Görüntü yönetmenliğini Vittorio Storaro'nun üstlendiği Komedi, Dram, Romantik türündeki film 96 dakika sürüyor. Bu yıl Cannes Film Festivali'nin açılış filmi olan Cafe Society (2016)'nin çekimleri New York şehrinde gerçekleştirildi.

Cafe Society (2016) Poster

Cafe Society (2016) Konusu: 

Konusu 1930'lu yıllarda geçen filmde; ağabeyi bir gangster, ablası evli bir öğretmen ve babası kuyumcu olan Bobby Dorfman, babasının dükkanında aradığı yaşam hedefini bulamayınca Hollywood'ta menajerlik yapan amcasın Phil Stern'ün yanına gider. Phil'in güzel sekreteri Veronica'ya (kısaca Vonnie) aşık olur. Ancak Vonnie'nin erkek arkadaşının varlığı onunla birlikte olmasını engellemiştir. Bobby orada bulunduğu süre içinde yeni arkadaşlar edinir. Model ajansı sahibesi olan Rad ve yapımcı olan kocası Steve bunların arasındadır. Aradan bir süre geçtikten sonra Vonnie ile sevgilisi ayrılırlar. Bunu öğrenen Bobby fırsatı kaçırmaz ve ona evlenme teklif eder. tt4513674

Cafe Society (2016) Kristen Stewart ve Jesse Eisenberg


Cafe Society (2016) Oyuncuları:

Steve Carell (Phil Stern rolünde), Jeannie Berlin (Rose Dorfman), Jesse Eisenberg (Bobby Dorfman), Kristen Stewart (Vonnie/Veronica), Blake Lively (Veronica Hayes), Sheryl Lee (Karen Stern), Todd Weeks (Oscar), Paul Schackman (Al), Jodi Carlisle (Maid), Richard Portnow (Walt), Ken Stott (Marty Dorfman), Sari Lennick (Evelyn), Stephen Kunken (Leonard), Laurel Griggs (Evelyn's Daughter), Woody Allen (Anlatıcı)...

8 yorum:

 1. Açılış filmi olması beklentimi arttırdı ama konusu sıradan geldi :)

  YanıtlaSil
 2. merhaba canım sayfanda önceki yılların yani netten izleyebileceklerime nasıl ulaşacağım dün hangisine baksam hep sezon filmleriydi:)) listem de izlenecek film sayısı azaldı yeni liste oluşturayım demiştim:)) liste hazır olunca arama yapmadan iyi oluyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düzenli Olarak ocak 2015 ten itibaren haftalık vizyona girecek filmlerin yazılarını yazmaya başladım. Nisan 2016 dan itibaren işi vizyona girecek olan her filmi tek tek yazmaya dönüştürdüm. Yani bende sadece 2015 ve 2016 yıllarında sinemalara gelen filmler var HaRice Hanım. Şöyle bir şey yapabilirim. Bana tercih ettiğiniz film türunü, ülkesini, odullu, klasik, siyah beyaz, yerli, yabanci kisaca tarzınızı yazarsanız kısa konularıyla birlikte izledigim filmlerden severek bir post hazirlayabilirim. :)

   Sil
 3. Woods Allen'in filmlerini genelde pek sevemedim. Ama senin anlatımın çok iyi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zehracığım ilginçtir gençliğimde Woody Allen'in filmlerine karşı bir önyargim vardı. Uzun yıllar uzak durdum. Şimdilerde ise çıkan her filmini izlemeye çalışıyorum. :)

   Sil
 4. 1930'lu yıllarda geçmesi ve oyuncular için izlenir :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oyuncuları bende sevdim. American Ultra filminden sonra Eisenberg ve Stewart ikilisini tekrar birlikte izleyecegiz. Blake Lively ve Stewe Carell'ı görmekte hoş olacak:)

   Sil
 5. Woody allen in kendisini sevmesem de filmeri ilginç oluyor.

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön