5 Haziran 2016 Pazar

Özel Kargo (2016)

Özel Kargo - Precious Cargo (2016)

Yönetmenliğini Max Adams'ın yaptığı Özel Kargo (2016) isimli film 10 Haziran 2016 günü vizyona girecek. İlk kez Nisan 2016'da İtalya'da gösterilen Kanada yapımı film, Bruce Willis'i 90 dakika boyunca hayranları ile buluşturacak. Senaryosunu Max Adams ve Paul V. Seetachitt yazdıkları Özel Kargo - Precious Cargo (2016) filmi Aksiyon, Suç, Dram türünde.

Özel Kargo - Precious Cargo (2016) Afiş
Özel Kargo (2016) Afiş

Oyuncular ve Rolleri

Mark-Paul Gosselaar, filmde ana karakter 'Jack' olarak karşımıza çıkıyor. Jack usta bir soyguncu ve dolandırıcı, bir hayli de duygusal. Suç işleyeceği zaman kadrosunu öyle bir organize ediyor ki kötü adamlar bir tiyatro oyununda sürprizlerle karşılaşan konuk oyuncu gibi oluyorlar.
***
Claire Forlani'yi Jack'i terk edip giden sevgilisi 'Karen' rolünde izliyoruz. Karen, güzel, akıllı, zeki, çekici ve aynı zamanda bir hırsız! Patronu olan Bruce Willis'e kazık atıp onu kızdırınca soluğu eski sevgilisi Jack'in yanında alıyor. Hem de altı aylık hamile olarak. Fakat filmde bir kovalamaca sahnesinde o hamile haliyle tazı gibi bir kaçışı var ki evlere ve gözlere şenlik!
*** 
Ashley Kirk, Jack'in kankası ve keskin nişancı 'Zoe' rolünde, Türklerin meşhur benzetmesi erkek Fatma olarak izleyecinin karşısına çıkıyor. Zaman zaman ekibinin elemanlarını uzaktan atışlarıyla kurtarırken kimi zaman da Jack'e gönül işleri konusunda altın değerinde tavsiyelerde bulunuyor. Hatta bu yolda hamile bir kadını ölümle bile tehdit edebiliyor!
*** 
Lydia Hull, filmde masum olan tek karakteri, 'Jenna'yı canlandırıyor. Kendisi doğruları seven normal bir hayat süren genç bir kadın. Zıt karakterler birbirini çeker hesabı Jack yaşamını hayvanlarla ilgilenerek geçiren ve geçinen Jenna'yı sevmeye başlıyor.
 *** 
Bruce Willis, Precious Cargo (2016) filminde, son yıllarda oynadığı kötü kalpli patron rollerine bir yenisini daha eklemiş. Bir sahnede, Bruce Willis (Eddie), elemanına, kravatının renginin kurumuş kan renginde olması gerektiğini söylüyor. Eleman rengi tutturamayınca çenesine bir yumruk atıyor, dudak patlıyor tabi. Bir peçeteyle siliniyor kan, kuruyunca peçetedeki kanın rengi artık ne hale geliyorsa kravatta aynı renk olacak! Jenna işte bu patronun işine taş koyuyor ve bir azrail kazanıyor.

Filmin Konusu

Özel Kargo (2016) filminde, Jack kendisini terk eden sevgilisi Karen'in etkisinden daha kurtulamamışken Jenna ile çıkmaya başlar. Soyguncu olan Jack'in ne iş yaptığını bilmeyen Karen onunla bir gece çıkar. Tam da bu gece Karen başarısız bir soygundan kaçıp Jack'in evine gelmiştir. Ve Jakc'ten hamiledir. Aynı gece evleri silahlı adamlar tarafından basılır. Karen patronuna yanlış yapmış ve cezası ölüm olarak kesilmiştir. Jack baba olmanın hayaliyle Karen'i bu zor durumdan kurtarmaya karar verir. Durumdan kurtulmanın tek yolu çok değerli bir kargoyu çalmaktan geçmektedir. Jack eski ekibini de toplayarak soygunu gerçekleştirmek üzere harekete geçer. tt4651410

Kritik

Özel Kargo - Precious Cargo (2016), aksiyonun bol olduğu, Missisipi coğrafyasında çekilmiş, nehirde sürat motorlarının, jet-skilerin kovalamaca sahnelerini barındıran bir film. Çekiminde, her türlü hava ve kara taşıtından, el bombası, tabanca, tüfek gibi ateşli silahlardan yararlanılan film, vaktini öldürmek isteyenler için ideal.

1 yorum:

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön