8 Mayıs 2016 Pazar

Angry Birds Film (2016)

Angry Birds Film - The Angry Birds Movie (2016)

Yönetmenliğini Fergal Reilly ve Clay Kaytis'in üstlendiği Animasyon, Angry Birds Film (2016), 13 Mayıs 2016'da vizyona giriyor. Yapımcıları arasında Columbia Pictures ve Sony Pictures’ın bulunduğu ve 97 dakika süren ABD yapımı Animasyonun senaryosunu ise Jon Vitti kaleme aldı.
Seslendirenler: Yekta Kopan, Arda Aydın, Boğaçhan Sözmen, Sinan Divrik, Özden Ayyıldız, Damla Özüduru Babacan, Mazlum Kiper, Burcu Temel ve İskender Bağcılar.

Angry Birds Film - The Angry Birds Movie (2016) Konusu:

Hikâyenin başkahramanı olan Red, uçamayan kuşların mutluluk içinde yaşadığı güzel bir adada huzuru olmayan belki de tek kuştur. Öfke problemini bir türlü yenemeyen, çocukluğundan beri devamlı alay edilip dalga geçilen Red, Chuck ve Bomb adlı diğer iki kuşla birlikte sürekli olarak dışlanmaktadır. Bir gün adayı bir gemi ziyarete gelir. Yolcuları ise yeşil renkli domuzlardır. Adadaki kuşlara dostça davranan domuzlar onların güvenini kazanır. Red domuzları ilk gördüğü andan itibaren sevmez. Onlara kuşkulu gözlerle bakar. Domuzlar, bir gece adadaki tüm yumurtaları çalarak kaçarlar. Ne yapacağını bilemez halde çaresiz kalan kuşlar, en başından beri domuzlara kuşkuyla yaklaşmış olan Red'den yardım isterler. Red'in çözümü ise kuşların içindeki öfkeyi serbest bırakacakları savaş taktiklerini öğretmek, akabinde uygulamak olacaktır.
İmbd Puanı: 6.8 İmdb Linki: tt1985949


8 yorum:

 1. Ben senin bu yazıları görünce kendime kızıyorum. Hiç sinemaya zaman ayırmıyorum diye

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocukları büyütelim sinemaya nasılsa vakit ayrılır Sevdicann :)

   Sil
 2. Angry birds yaaa!!! Ne oynardım ne :)) İzleyeyim de :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Angry Birds oynamak hiç nasip olmadı biliyor musun Fenomen. Neyse ki filmini çıkardılar karakterlere yabancı kalmam artık:)))

   Sil
 3. Ya filmi mi gelmiş angry birds'ün :))
  Dokunmatik teknoloji demek angry birds demek benim için :) merak ettim!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende merak ediyorum Dağınık! Gerçi fragmanını izledim fena görünmüyordu.:)

   Sil
 4. arkadaşlar gittiler ama bir yorumda bulunmadılar. benim oğlan hayatta sinemaya gitmicem artık diyor :( geçenlerde bir dinozor hikayesine gitmişlerdi sevmemişti :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim yeğen şu an 10 yaşlarında, İnside Out animasyonu var bu yıl çok tutulmuştu. Onu izlettim sevmedi. Ama o Japon yönetmen Miyazaki'nin filmlerinin tadını almış şimdiden seçici davranıyor. Delikanlının seçiciliği daha erken başlamış gibi:)
   Film yazısını kaleme aldığımda İmdb puanı 6,8 miş. Şu an baktım da 6,6 ya gerilemiş.
   Teşekkürler ;)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön