25 Ocak 2016 Pazartesi

Vizyona Giren Filmler 15 Ocak 2016

VİZYONA GİREN FİLMLER 15 OCAK 2016

15 Ocak 2016 günü vizyona giren filmler hangileriydi kısaca hatırlayalım; 5 yeni film izleyicisi ile buluşmuştu. Sinemalarda halen gösterilmekte olan bu filmlerin isimleri ise şöyle: Diren - Suffragette (2015), Kardeşim Benim (2015), The Club (2015), İyi Bir Dinozor - The Good Dinosaur (2015) ve Bizans Oyunları: Geym of Bizans (2016)

 • Diren! - Suffragette (2015)

İngiliz yönetmen Sarah Gavron tarafından çekilen Diren - Suffragate (2015) filminin senaryosunu Abi Morgan yazdı. Biyografi, Dram, Tarihi türündeki İngiltere yapımı film 106 dakika sürüyor. Chatham, İngiltere'de çekilen ve önemli rollerini Anne-Marie Duff, Grace Stottor, Geoff Bell, Carey Mulligan, Amanda Lawrence, Ben Whishaw,  Brendan Gleeson'un paylaştığı film, katıldığı festivallerden 12 ödül almış.Süfrajetler :

1900'lü yılların başında, yani 20. yüzyılın ilk yıllarında Amerika ve İngiltere'deki orta sınıfa dahil olan kadınlar, hakları konusunda pasif direnişe geçmişler, organize olarak açlık grevi, kamu toplantılarını bölme gibi eylemler yapmışlardır. Özellikle seçme ve seçilme hakkı konusunda verdikleri bu mücadelelerde süfrajetler olarak bilinmektedirler.

Diren! - Suffragette (2015) Konusu:

Maud (Carey Mulligan) çamaşırcılık yapmaktadır. Bir gün bir paketi teslim etmek üzere dışarıya çıktığında kendini bir gösterinin içinde bulur. Aynı çamaşırhanede çalışan Violet'te oradadır. Violet Miller (Anne-Marie Duff), dahil olduğu bu harekete katılması için Maud'u ikna etmeye çalışır. 1912 yılı İngiltere'sinde seçme hakkı olmayan kadınlara oy verme hakkı verilmelidir. Zira bu hak diğer hakları elde etmenin de bir anahtarı olacaktır. Artık süfrajetlere katılan Maud, eylemlerde ön planda olunca tutuklanır. Eşi Sony (Ben Whishaw), onu bu davasında yalnız bırakır ve hapisten çıktığında Maud'u eve almaz, oğlunu görmesini istemez. Tüm bu olanlar Maud'u bileyecek, davasına daha sıkı sarılmasına sebep olacaktır.
Diren - Suffragette filmi, gün itibariyle Ankara, Antalya ve İstanbul illerinde halen sinemalarda gösteriliyor.
İmdb Puanı: 6,9  tt3077214

 • Kardeşim Benim (2015)

Yönetmenliğini Mert Baykal'ın üstlendiği, senaryosunu Zafer Külünk'ün yazdığı Kardeşim Benim (2015) filmi, 15 Ocak 2016 tarihinde sinemalarda gösterilmeye başlandı. 118 dakika süren Dram, Komedi türündeki yapımda başlıca rolleri Burak Özçivit,  Murat Boz ve Aslı Enver paylaştılar.


Kardeşim Benim (2015) Konusu:

Babaları gibi müzisyen olan iki kardeş Hakan ve Ozan, yıllardır birbiriyle konuşmamaktadır.  Ağabey olan Hakan sakin bir yapıya, 28 yaşındaki Ozan ise neşeli bir yapıya sahiptir. Babalarının ölümünün ardından tekrar karşılaşan iki kardeş, vasiyet açıldığında, birlikte daha fazla zaman geçirmek zorunda kalacaklarını anlayacaklardır. İmdb Puanı: 6,1  tt4788722
***
15 Ocak 2016 haftasında vizyona giren ve halen sinemalarda gösterilen diğer filmlerle ilgili yazılanlara ulaşmak için afişlerinin üzerini tıklayabilirsiniz. 
The Club (2015)İyi Bir Dinozor - The Good Dinosaur (2015)Bizans Oyunları: Geym of Bizans (2016)


21 yorum:

 1. Aslı Enver'li Kardeşim Benim izlemeye değer görülüyor...Bizans oyunları nedense bana itici geldi...Fragmanında bol küfür var diye bir ön yargı oluştu bende.Gürkan Uygun bile bunu yıkamadı...Teşekkürler paylaşım için..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizans Oyunları, argonun yoğun kullanılmasından dolayı tepki aldı. Filmin ilk yarısında çekip gidenler olduğunu da okudum. Gürkan Uygun ayrı bir şahsiyet. Geçen tv de şarkı okurken duydum onu. Güzeldi.
   Teşekkür ediyorum, sevgiler...

   Sil
 2. Geçen akşam bir arkadaşım "Dilek, Diren'i henüz izlemediysen lütfen izle!!!!" yazmıştı :D O zaman müsait olamamıştım ama kesinlikle ilk izleyeceğim filmdir kendisi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dilek, arkadaşının film hakkındaki yorumlarını çok merak ettim... Yani 4 ünlemli ısrar bir ipucu veriyor tabi:)
   Teşekkür ediyorum:)

   Sil
 3. Güzel bir vizyondakiler paylaşımı, teşekkürler :) "Kardeşim Benim" filmine ilk fırsatta gideceğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim. Umarım sinemada iyi vakit gecirirsiniz. :)

   Sil
 4. Diren filmi dikkatimi çekti. Teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 5. İlk film çok ilgi çekici görünüyor. Umarım bir fırsatını bulup sinemaya kaçar, izleriz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biyografi olması bence filmin artısı. Konusu kadınları ilgilendiriyor. Kadın elinden çıkmış... Fırsat tanınmalı diye düşünüyorum Kalemderi. Diren filmini şahsen ben de izlemek istiyorum.
   Sevgiler.:)

   Sil
 6. Suffragette'nin konusu da oyuncuları da çok iyi Zülal!
  Aklımda bu film ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmin yönetmeninin kadın olması ayrıca hoşuma gitti Fenomen, bende izlemedim. 8 Mart gününe saklayalım bu filmi:)

   Sil
 7. Kardeşim Benim izlenmiş ve tam not almıştır..:) Bir de ben izleyebilsem..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah Nahide hanım aynı dertten muzdaribiz... Kardeşim Benim filmi izlemek istediklerim arasında yer alıyor. Bir de Diren! filmi...

   Sil
  2. Ben şimdilik filmin fragmanları ile avunuyorum... İzleyenlerin heyecanla anlatışlarını dinliyorum..::)

   Sil
 8. Diren'i en kısa zamanda izleyeceğim. Listenin başlarında.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumlarınızı çok merak ediyor olacağım. İyi seyirler diliyorum simdiden:)

   Sil
 9. Evet bütün sınavları tamamladığım bugün itibariyle kendimi vizyondaki filmlere adayabilirim:)) Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocam işiniz zor, Nefes almak için 1 haftanız kalmış sadece. Bir öğretmen arkadaşıma izlemedigim bir filmi tavsiye ettim beğendi. Size de adını vereyim bir kenarda bulunsun. İzlemediyseniz tabi! Film Alman yapımı, ismi de The Wave 2008.

   Sil
 10. Kardeşim benim filminin fraganını izledim çok hoştu. eminim tamamı da öyledir. güzel filmler. Yeğenim de oğluyla dinazoru çok beğenmişler ben de çok severim animasyonları:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi Bir Dinozor'un beğenilmesine sevindim Hatice hanım. Benim de izlemek istediğim filmlerdendi...

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön