3 Kasım 2015 Salı

Vizyona Girecek Filmler 6 Kasım 2015

6 KASIM 2015 VİZYONA GİRECEK FİLMLER

Yılın sonlarına yaklaştığımızı hatırlatan yeni bir aya girdiğimiz şu günlerde, Kasım 2015 ayının ilk haftasında sinemaseverler sinemalarda Bond filmlerinin 24. sü ile karşılanacaklar. 6 Kasım 2015 vizyona girecek filmler listesinde, başarısını festivallerde kanıtlamış olan, Türkiye ve Fransa ortak yapımı 'Abluka - Frenzy 2015' filmi dikkat çekmekte... Avustralya'nın o bildik ikliminde geçen ve başrolünde Kate Winslet'in oynadığı 'Düşlerin Terzisi - The Dressmaker 2015' İmdb'den 7,8 puan almış. Fragmanını izleyince bir meraka kapılıyorsunuz zaten... Amerikalılarla ilgili politika-habercilik filmlerini sevenlere Bush dönemini anlatan gerçek bir hikaye sunuluyor. İmdb, filmin başarıyı yakalayamadığını söylüyor ama Robert Redford'u izlemek isteyenler tercih edebilirler. Kasım ayının ilk haftasının vizyona girecek filmler listesindeki diğer filmleri için yazının devamına davet ediyorum sizleri. Mutlu bir hafta dilerim...


Abluka - Frenzy (2015)

Türkiye ve Fransa ortak yapımı olan Dram türündeki filmin yönetmenliğini ve senarsitliğini Emin Alper üstlendi. 117 dakika süren Abluka filminin müziklerinde ise Cevdet Erek'in imzası bulunuyor. Abluka, 22. Adana Altın Koza Film Festivali'nde en iyi uzun metrajlı film dalında birinci oldu. 72. Venedik Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü'nün yanında başka festivallerde de başarılar kazandı.

Abluka Kasım 2015 Vizyon Filmleri

 • Abluka - Frenzy (2015) Konusu:

20 yıl hapislikten sonra Kadir (Mehmet Özgür) şartlı tahliye ile serbest kalır. İstanbul büyük bir siyasal karmaşa içindedir, polis ise failleri yakalamak için önlemlerini her geçen gün arttırmaktadır. Emniyette yüksek bir mevkide olan Hamza, (Müfit Kayacan) şartlı tahliye karşılığında Kadir’e bir iş ayarlar. Kadir, çöp toplayıcısı görünümünde bir muhbir olur. Gecekondu mahallelerinde çalışmaya başlar. Çöplerde bomba yapım malzemeleri olup olmadığını araştırmakta, buna göre istihbarat bilgisi üretmektedir. Kadir, kardeşi Ahmet’i (Berkay Ateş) çalıştığı mahallelerden birinde bulur. Ahmet ise belediyede sokak köpeklerinin itlafından sorumlu birimde çalışmaktadır. Ahmet, Kadir’in yakın bir abi-kardeş ilişkisi kurmak için çabalarını karşılıksız bırakır. Ahmet’in abisine mesafeli durması Kadir'in kafasında komplo teorileri canlandırmaya başlamasına neden olur.

 • Abluka - Frenzy (2015) Oyuncuları:

Mehmet Özgür, Berkay Ateş, Ozan Akbaba, Müfit Kayacan, Tülin Özen, Fatih Sevdi, Mustafa Kırantepe, Yavuz Pekman, Ahmet Melih Yılmaz, Ararat Mor
İmdb Puanı: 6,8

Düşlerin Terzisi - The Dressmaker (2015)

Yönetmenliğini ve senaristiliği Jocelyn Moorhouse'un üstlendiği film, Rosalie Ham'in çok satanlar kitabında uyarlandı. Dram türünde ve Avustralya yapımı olan film 118 dakika sürüyor. Düşlerin Terzini filminin müzikleri ise David Hirschfelder'a ait.

Düşlerin Terzisi Kasım 2015 Vizyon Filmleri

 • Düşlerin Terzisi - The Dressmaker (2015) Konusu:

Küçük bir kasabada doğup büyüyen 'Tilly' (Kate Winslet), katil damgası yediği için genç yaşta annesini ve Dungatar'ı geride bırakmak zorunda kalmıştır. Annesi hastalanınca uzun yıllardır uzak olduğu kasabaya geri döner. Tilly değişmiş; Güzel giyinmeyi bilen, korkusuz, kendinden emin bir kadındır artık. Avrupa'nın önde gelen moda merkezlerinde aldığı eğitim sonunda çok iyi bir terzi olmuştur. Kısa süre içinde kasabanın kadınlarını diktiği kıyafetlerle bambaşka insanlara çevirir. Tilly'nin amacı onları sadece giydirmek değildir. İftira sonucu uzaklaştığı babaocağından ayrı geçen yılların intikamını almak amacındadır.

 • Düşlerin Terzisi - The Dressmaker (2015) Oyuncuları:

Kate Winslet, Hugo Weaving, Liam Hemsworth, Judy Davis, Sarah Snook, Caroline Goodall, Kerry Fox, Rebecca Gibney, James Mackay, Shane Jacobson
İmdb Puanı: 7,8

Spectre (2015)

Sam Mendes'in yönetmen koltuğuna oturduğu filmde senaryo grubu oldukça kalabalık: John Logan, Ian Fleming, Barbara Broccoli, Michael G. Wilson.  İngiltere ve ABD ortak yapımı film Aksiyon, Casusluk, Macera, Suç türlerinde ve 148 dakika sürmekte. Thomas Newman'ın müziklerini yaptığı Bond filmi 24 film olma özelliğini taşıyor. Zaman içinde başrol karakterlerinin değiştiği Bond filminin son dördünde Daniel Craig başrolde idi.

Spectre Kasım 2015 Vizyon Filmleri

 • Spectre (2015) Konusu:

Geçmişin tozlu sayfalarından kopup gelen bir mesaj, ajan James Bond'u (Daniel Craig) önce Mexico City'ye, sonra İtalya'ya götürür. Roma'da tehlikeli bir suçlunun dul eşi Lucia (Monica Bellucci) ile tanışır ve yine burada Spectre adında çok gizli ve tehlikeli örgütlenmeden haberdar olur. Ama Londra'da Bond'un ve M önderliğindeki MI6'in faaliyetleri tartışılır hale gelmiştir. Bond bu esnada Spectre'nin sırlarla dolu arka planını gün yüzüne çıkarabilmek için eski düşmanı Mr. White'ın kızı Madeleine (Lea Seydoux) ile temasa geçmeye çalışacaktır. Tehlikeli örgüt Spectre'nin merkezine yaklaştıkça, aradığı düşmanla arasında hiç bilmediği bir bağın olduğunu öğrenecektir.

 • Spectre (2015) Oyuncuları:

Daniel Craig, Monica Bellucci, Léa Seydoux, Christoph Waltz, Ralph Fiennes, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear, Ümit Ülgen
İmdb Puanı; 7,7

Gizli Dosya - Truth (2015)

Yönetmenliğini ve senaristliğini James Vanderbilt'in üstlendiği film, Mary Mapes'in gerçeklere dayanarak yazdığı 'Truth and Duty 2005' kitabından yola çıkılarak uyarlandı. Avustralya ve ABD ortak yapımı olan Biyografi, Dram türündeki film 121 dakika sürüyor. Müziklerde ise Brian Tyler'ın imzası bulunuyor.

Gizli Dosya Kasım 2015 Vizyon Filmleri

 • Gizli Dosya - Truth (2015) Konusu:

2004 yılında yaklaşan ABD başkanlık seçimleri öncesinde CBS habir bölümü yapımcısı Mary Mapes (Cate Blanchett) büyük bir haber yapmak istemektedir. Mary Mapes daha önce Ebu Garib Hapishanesi'ndeki işkence skandalını ortaya çıkarmış ve dikkatleri çekmiştir. Bu sıralarda emekli bir asker kendilerine George Bush ile ilgiyi bir iddia ve evraklarla gelir. Kongre üyesi George Bush'un oğlu George W. Bush'un 1968'de Vietnam'da savaşa gitmemesi için yüksek makamlardaki yetkililer usulsüzlük yapmıştır. Haber yayınlanır ve ortalık karışır. Fakat hedef Bush değil Mary Mapes ve haber spikeri olan Dan Rather (Robert Redford) olur.

 • Gizli Dosya - Truth (2015) Oyuncuları:

Cate Blanchett, Robert Redford, Topher Grace, Dennis Quaid, Elisabeth Moss, Bruce Greenwood, Stacy Keach, John Benjamin Hickey, David Lyons, Dermot Mulroney, Rachael Blake, Andrew McFarlane, Natalie Saleeba, Noni Hazlehurst
İmdb Puanı: 5,4

Kariyer (2015) 

Suat Ay’ın yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı Komedi türündeki yerli yapımın çekimleri Malatya'da gerçekleştirildi.

Kariyer Kasım 2015 Vizyon Filmleri

 • Kariyer (2015) Konusu:

Hayatta bir türlü dikiş tutturamayan İsmail eşinden ayrıldıktan sonra beş parasız bir halde Malatya'ya döner. Orada bulunan arkadaşları Selim ve Tolga'ya güvenmektedir. Tolga üniversite mezunu bir işsiz, Selim ise yalanlarla kariyer peşinde koşan biridir. Selim'in ayartmasıyla internet üzerinden kızlarla görüşmeye başlar. Tam da güzel bir şeyler yaşayacakken dolandırıcılık masasında çalışan Ayşegül ile tanışır.

 • Kariyer (2015) Oyuncuları:

Dost Elver, Sevil Uyar, Umut Oğuz, Kayra Şenocak, Aziz Özuysal, Özkan Çınarlı, Deniz Gönen Türkcan, Derya Demir, Gamze Demir, Osman Kaba, Kağan Öztop, Kimya Gökçe Aytaç, Sevgi Son Sualp

Sevimli Köpek Lotte - Leiutajateküla Lotte (2006)

Yönetmenliğini Heiki Ernits ve Janno Põldma ikilisinin yaptığı 2006 yapımı film; Animasyon, Aile türlerinde ve 81 dakika sürüyor. Estonya yapımı filmin senaryosu aynı zamanda yönetmen olan ikiliye ait. Filmin İngilizce adı ise; Lotte and The Moonstone Mystery.

Sevimli Köpek Lotte Kasım 2015 Vizyon Filmleri

 • Sevimli Köpek Lotte - Leiutajateküla Lotte (2006) Konusu:

Filmin kahramanları bir köyde yaşamaktadır. Sıradan olmayan bu köyde mucitler vardır ve her yıl en iyi icadı kimin yapacağı merak konusudur. Kız köpek Lotte'nin babası Oskar ve Onun birilcil rakibi tavşan Adalbert arasında zafer kutlamasını kimin yapacağı merak konusudur.

 • Sevimli Köpek Lotte - Leiutajateküla Lotte (2006) Seslendirenler:

Lembit Ulfsak, Mait Malmsten, Evelin Võigemast, Tõnu Oja, Priit Võigemast
İmdb Puanı: 7,1

Cin Kuyusu (2015)

Yönetmenliğini ve senaristliğini Murat Toktamışoğlu'nun üstlendiği Cin Kuyusu filmi Korku türünde. Film aynı zamanda 6 Kasım 2015 vizyona girecek filmler listesinin de sonuncusudur.

Afişte yazdığı üzere 'Cinlerin intikamından Allah'a sığının' söyleminden yola çıkan filmde Sinem Sarızayim, Zeynep Buse Kale, Beril Özgür, Cemal Baykal, Asi Güner, Emre Korkmaz ve Kubilay Güleçoğlu rol alıyorlar.

10 yorum:

 1. "Düşlerin terzisi" ne kadar güzel bir ismi var filmin. Konusunu da sevdim. Bu filmi görmeyi isterdim tabiiii bir de her zaman ki gibi animasyon filmi "Sevimli Köpek Lotte" yi. Artık eve alıp izlemeli bazılarını.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düşlerin Terzisi filminde Kate Winslet en başrolde. Onun oynadığı filmler nedense hoşuma gidiyor. Film aynı zamanda çok satan bir kitaptan uyarlanmış. İzleyenleri hayal kırıklığına uğratmaz gibime geliyor... Çok yakında Snoppy geliyor! müjde veriyor gibi oldum :)) Teşekkür ederim.

   Sil
 2. Bende bir ek yapayım."Mustang" mutlaka seyretmek istiyorum.Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mustang çok tatlı bir film bence,oyuncuları çok genç, konu bir yaraya parmak basıyor... İzlemedim ama sizin gibi benim de izlenecekler listemde... İstanbul'da 23 Ekimden beri gösterimde daha da gösterimde kalacak gibi görünüyor. Teşekkür ediyorum Sertaç Hanım :)

   Sil
 3. Abluka filmi ilgimi çekti..Ödüllü bir film olması cazibesini artırmış..Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Abluka filminin afişini edindim rastlantısal olarak. Duvarıma assam mı acaba diye düşünmekteyim :)

   Sil
 4. Ben aslında hep romantik komedi filmlerinden yanayımdır.. ama bu listede Abluka çok ilgimi çekti...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmin açıklamasına yazmamışım ama Adana Altın Koza Film Festivali'nden de ödül kazanmış bir film Abluka. Hatta şimdi girip yazımı tekrar düzenleyeyim. Teşekkür ederim.

   Sil
 5. Düşlerin Terazisi konu olarak bana en uygun film sanırım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düşlerin Terzisi filminin fragmanını izledim çok hoşuma gitti. Zevklerimiz aynı :)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön