25 Kasım 2015 Çarşamba

Vizyona Girecek Filmler 27 Kasım 2015

27 KASIM 2015 VİZYONA GİRECEK FİLMLER

Sinemalarda bu hafta sonu 5 yeni film vizyona girecek. 27 Kasım 2015 vizyona girecek filmler listesindeki yapımlar şöyle sıralanıyor:

Yabancı Yapımlar: Casuslar Köprüsü, Sakin Batı ve Goosebumps: Canavarlar Firarda

Yerli Yapımlar: Uzaklarda Arama ve Diktatör Adolf Hitler'in Hayatının Esrarengiz Yönleri

Casuslar Köprüsü - Bridge of Spies (2015)

Yönetmenliğini Steven Spielberg'in yaptığı filmin senaryosunu Matt Charman, Ethan Coen, Joel Coen yazdılar. ABD, Hindistan, Almanya ortak yapımı olan ve 141 dakika süren film Dram, Biyografi, Tarihi, Gerilim türlerine sahip. Müzikler ise Thomas Newman tarafından yapıldı. 'Casuslar Köprüsü' yönetmen ve senaryo yazarları olarak ustaları buluşturmuş: Spielberg ve Coen Kardeşler. Filmin konusunu ise 1960 yılında meydana gelen U-2 krizi oluşturuyor. U-2 olayının açıklamasını tr.wikipedia'dan bir alıntı ile açıklayalım:
“U-2 Krizi, 1960 yılının Mayıs ayında SSCB toprakları üzerinde bir Amerikan Lockheed U-2 casus uçağının düşürülmesi üzerine çıkan ve Sovyet-Amerikan ilişkilerinde ciddi bir bunalıma yol açarak Soğuk Savaşı şiddetlendiren olaya denir. Amerika’nın Türkiye ve bazı NATO ülkelerinden kalkan uçaklarının faaliyetlerinin yarattığı bir olaydır ve yalnız doğu ve batı blokları açısından değil Türkiye açısından da önemli sonuçları olmuştur”


 • Casuslar Köprüsü - Bridge of Spies (2015) Konusu:

Soğuk Savaş yıllarında CIA ajanı olan bir pilotun kullandığı U-2 casus uçağı Sovyetler Birliği tarafından düşürülür ve pilot sağ olarak ele geçirilir. Tom Hanks (Avukat James B. Donovan) CIA tarafından işe alınır. Avukat, pilotu geri almak için zor bir çözüm süreci başlatır. Nitekim ABD'nin elinde bir KGB ajanı vardır.

 • Casuslar Köprüsü - Bridge of Spies (2015) Oyuncuları:

Mark Rylance, Domenick Lombardozzi, Tom Hanks, Alan Alda, Victor Verhaeghe, Mark Fichera, Joshua Harto, Brian Hutchison, Henny Russell, Rebekah Brockman, John Rue, Billy Magnussen, Amy Ryan, Jillian Lebling, Noah Schnapp
İmdb Puanı: 8,1

 • Sakin Batı - Slow West (2015)

İlk uzun metrajlı filmini yöneten John Maclean, aynı zamanda senaryo yazarı olarak karşımıza çıkıyor. İngiltere, Yeni Zellanda ortak yapımı olan Sakin Batı, 2015 Sundance Film Festivali Jüri Büyük Ödüllü sahibi. Western, Aksiyon, Gerilim, türündeki yapımın süresi ise 84 dakika. Müziklerini Jed Kurzel'in yaptığı film Yeni Zellanda'da çekildi.


 • Sakin Batı - Slow West (2015) Konusu:

16 yaşında İskoç bir genç olan Jay Cavendish (Kodi Smit-McPhee) atı ve kullanmayı bilmediği silahıyla yolculuk yaparken saldırıya uğrar, onu Silas adında (Michael Fassbender) bir ödül avcısı kurtarır. Sevdiği kadın Rose'u (Caren Pistorius) bulabilmek için Amerika'yı baştan sona kat edip Batı'ya gitmek amacında olan Jay bu işi yalnız yapamayacağını anlar ve Silas'ı koruma olarak tutar. Bilmediği ise Rose ve babasını getirene ödül verileceğidir. Silas ise güvenilecek biri değildir... Film 19. yy. Amerika'sında geçiyor.

 • Sakin Batı - Slow West (2015) Oyuncuları:

Michael Fassbender, Kodi Smit-McPhee, Ben Mendelsohn, Aorere Paki, Hayden Frost, Edwin Wright, Joseph Passi, Caren Pistorius, Kieran Charnock, Andrew Robertt, Sam Manzanza, Tawanda Manyimo, Brian Sergent, David T.Lim, Karl Willetts
İmdb Puanı: 7,0

Uzaklarda Arama (2015)

Yönetmenliğini Türkan Şoray'ın yaptığı Dram türündeki filmin senaryosunu Onur Ünlü yazdı. Müziklerinde Rahman Altın'ın imzasını gördüğümüz yerli yapım, ülkemizde yaşanmış bir olaydan esinlenerek çekilmiş. Yarı gerçek yarı hayal ürünü olan film 27 Kasım 2015 günü vizyona girecek. Türkan Şoray, 'Uzaklarda Arama' filmi ile uzun bir ara vermesinden sonra tekrar kamera arkasına geçmiş oldu.


 • Uzaklarda Arama (2015) Konusu:

Filmde 9 yaşındaki Yusuf bize bir hikâye anlatıyor. Şehir merkezindeki pavyonun, yakınlardaki bir kasabaya taşınması emri verilince birbirinden farklı birçok insanın yolu kesişecek, bu karmaşık durum ortaya trajikomik olaylar çıkmasına neden olacaktır. Kasaba ortamına sürüklenen 8 kadın pavyonda çalışmaya başlayınca kasabalıların davranışları da değişik bir hal alacaktır. Üstüne bir de imkânsız görünen bir aşk yaşanmaya başlar.

 • Uzaklarda Arama (2015) Oyuncuları:

Yağmur Ünal, Ekin Türkmen, Mustafa Uğurlu, Sevda Erginci, Mehtap Bayrı, Elif Atakan, Pınar Göktaş, Esra Ergün, Aslı Samat, Yasemin Çuhadar, Fatih Al, Turgay Aydın, Batur Belirdi, Taylan Erler, Sema Kecik, Esref Kolçak, Doga Konakoğlu, Emirhan Oktay, Suna Selen, Serkan Senalp, Tanem Sivar, Goncagül Sunar, Fırat Tanış, Mustafa Uğurlu, Kaan Urgancıoğlu, Ateş Fatih Uçan

Goosebumps: Canavarlar Firarda (2015)

Yönetmenliğini Rob Letterman'ın yaptığı filmin senaryosunu Darren Lemke, Scott Alexander, Larry Karaszewski birlikte yazdılar. ABD, Avustralya ortak yapımı olan daha çok çocukların hoşlanacağı filmin türü ise; Macera, Komedi, Fantastik, Korku karışımından oluşuyor. 103 dakika süren filmin müzikleri ise Danny Elfman imzalı.


 • Goosebumps: Canavarlar Firarda (2015) Konusu:

Zach (Dylan Minnette), New York'tan bir kasabaya taşınmıştır. Fakat mutlu değildir. Kasabada komşusu olan Hannah ve Champ ona yeni taşındığı yeri sevdirecektir. Üstelik Hannah'ın babası RL Stine, ünlü Goosebumps serisinin yazarıdır. Bir gece Champ ve Zach, Hannah'ın tehlikede olduğunu düşünüp Stine'ın evinin bodrumundaki kütüphaneye girerler.  Stine’ın kitaplardaki yaratıkların gerçek olduğunun ve sadece haklarında yazılar yazıldığı sürece insanlardan uzak kaldıklarının keşfedilmesinin ardından kazara kitap açılır ve tüm canavarlar serbest kalır! Durumdan kurtulmak için kitaplardan bildikleri, canavarların zayıf yönleri üzerinde çalışacaklardır.

 • Goosebumps: Canavarlar Firarda (2015) Oyuncuları:

Jack Black, Dylan Minnette, Odeya Rush, Ryan Lee, Amy Ryan, Jillian Bell, Ken Marino, Halston Sage, Steven Krueger, Keith Arthur Bolden, Amanda Lund, Timothy Simons, Karan Soni, R.L. Stine, Caleb Emery
İmdb Puanı: 7,0

Diktatör Adolf Hitler'in Hayatının Esrarengiz Yönleri (2015)

Müjdat Gezen'in yazdığı ve yönettiği, 95 dakika süren film Komedi türünde ve vizyona girecek filmler 27 Kasım 2015 listesinin de son filmi. 


 • Diktatör Adolf Hitler'in Hayatının Esrarengiz Yönleri (2015) Konusu:

Emektar bir reji asistanı olan Muammer Çetintaş hayattaki en büyük isteğini gerçekleştirmek için kolları sıvar. Çocuğunu ziyaret etmek için gidip geldiği Almanya'da Hitler'in hayatına ilgi duyar. Onun hakkında film yapmak için evini ipotek ettirir ve filmi çekmeye başlar. Çektiği filmin adı ‘Diktatör Adolf Hitler'in Hayatının Esrarengiz Yönleri'dir ve amatör oyuncular onu çileden çıkartmakta gecikmezler.

 • Diktatör Adolf Hitler'in Hayatının Esrarengiz Yönleri (2015)  Oyuncuları:

Müjdat Gezen, Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Günay Karacaoğlu, Ahmet Saraçoğlu, Mustafa Alabora, Ercan Bostancıoğlu, İlhan Daner, Uğur Dündar, Hakan Eke, Aysun Ergin, Cengiz Gezgin, Barış Hayta, Ömer Köse, Ferdi Merter, Attila Sarıkayalı, Mustafa Barış Taşkın, Mehmet Tuncelli

14 yorum:

 1. Interesting movie listings for the next few days, I'll buy the popcorn !!
  A hug Zülal

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Popcorn, good idea! Thank's Jose Manuel. Sevgiler:)

   Sil
 2. her zevke hitap edebilecek filmler var.. Seçim yakmakta hiç kimsenin zorluk çekeceğini zannetmiyorum...
  Videonun kapağındaki Sevgili Türkan Şoray, bende nostalji isteği uyandırdı. O da ayrı mesele...:)
  Sevgiler..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu haftaki ruh halim bir tek Uzaklarda Arama filminé uygun galiba. Birazda o yüzden filmin yönetmeni olan Türkan Şoray'ı kapak yaptım:) Paylaşım için ayrıca teşekkür ediyorum, mutlu oldum:)

   Sil
  2. Bu kadar titizlikle bu güzel yayınları hazırladığınız için ben teşekkür ederim...
   Sevgiler..:)

   Sil
 3. Film seçimimi şimdiden yapabiliyorum sayende, teşekkürler ;)

  YanıtlaSil
 4. Orak çekiç mi gördüm ne afişte? :D Uzaklarda Arama bu listeden ilgimi çeken yegane yapım oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru görmüşsün :) Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Bayrağının şeysi. Uzaklarda arama filminin fragmanını izledim sıcak bir yapım gibi geldi. Eee ne de olsa Türkan Şoray'ın eli değmiş...

   Sil
 5. Çok iyi filmler var...Sakin Batı eski Kovboy filmlerine benziyor.Türkan Şoray ve Onur Ünlü imzalı Uzaklarda Arama merak uyandıran cinsten bir iş.Üstad Müjdat Gezen'in Hitler filmi de Şevket Çoruh oyunculuğuyla iyi bir sinyal veriyor...Teşekkürler bilgilendirme için :)

  YanıtlaSil
 6. Yorumunuz için teşekkür ederim. Müjdat Gezen'in filmine pek şans verilmiyor. Siyasi görüş farklılıkları etkili sanıyorum. Hatta bazı yerlerde filmin konusunu tamamen yazarak filmi baltalamışlar. Böyle bir davranışı hiç tasvip etmedim.

  YanıtlaSil
 7. Hava atmak gibi olmasın ama Uzaklarda Arama'yı Türkan Şoray ile beraber izledim. Bizim burda çekmiş filmi haliyle galayı da burda yaptı. Müthiş bir duyguydu. Film de şahane olmuş zaten :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmi birlikte izlemenize çok sevindim.:) Senin için çok güzel bir anı olmuştur... Ben tüm detayları istiyorum desem? gunlukbasagrısı'nda tabi :) Sevgiler canım.

   Sil
  2. Ben de yazmak istiyorum şu sınavlar biter bitmez, sevgiler hem de en kocamanından :)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön