28 Ekim 2015 Çarşamba

Vizyona Girecek Filmler 29-30 Ekim 2015

29-30 EKİM 2015 VİZYONA GİRECEK FİLMLER

Ekim ayının son haftasında sinemalarda 8 yeni film gösterime giriyor. 4 tanesi yerli olan vizyona girecek filmler arasında ‘Nefesim Kesilene Kadar’ farklı olarak Türkiye-Almanya ortak yapımı. Yerli yapımlar ağırlıklı olarak Komedi türlerinden oluşuyor. Bunlar; ‘Mavi Gece’, ‘Git Başımdan’ ve ‘Abbas’ın Melekleri’ isimlerini taşıyor. ‘Nefesim Kesilene Kadar’ ise Dram türünde. Yabancı filmler arasındaki ‘Güneş Tepedeyken - Zvizdan’ filmi birçok festivalden ödül almış; konusunun haftanın diğer filmlerine nazaran ağır olduğunu düşünüyorum. Frankestein ise doğum günü şerefine fantastik filmlerden hoşlananların ziyaret edebilecekleri bir yapım. Sorunlu bir restoran şefini konu alan ‘Çok Pişmiş - Burnt’ filmi ise fazla beklentiye girmeden keyifle izlenebilecek bir film izlenimi veriyor. Ayrıca 29-30 Ekim 2015 vizyona girecek filmler yazımda merak edeceğinizi düşündüğüm, filmlerle ilgili ancak gerçek hayatta da işinize yarayabilecek bazı bilgileri de paylaşmaya çalıştım… Keyifli okumalar ve izlemeler diliyorum…Çok Pişmiş - Burnt (2015)      

Vizyon Tarihi:   30 Ekim 2015
Yönetmenliğini John Wells'in yaptığı, senaryosunu Steven Knight'ın yazdığı 'Burnt' filmi Komedi, Dram türünde. ABD yapımı olan ve hikâye sahibinin Michael Kalesniko olduğu film 100 dakikalık bir uzunluğu sahip. Filmin müzikleri ise Rob Simonsen tarafından yapıldı. Filmin konusunu yazarken dikkatimi çeken ve hakkında daha önce fikir sahibi olmadığım bir konuyu burada paylaşmak istiyorum: 

Michelin Yıldızı
Michelin Yıldızı nedir? Bildiğiniz gibi Michelin bir lastik markası. Firma 20. yy. başlarında iki kardeş tarafından kurulmuş. Fransa'da kendi reklamlarını yapmak için yol güzergâhlarında bulunan otel, benzin istasyonu ve benzeri yerlerin bulunduğu bir rehber yapmışlar. İlerleyen yıllarda rehber gelişmiş Avrupa'ya yayılmış,  ücretli hale getirilmiş ve bizim lastikçi kardeşler lokantalara eleman gönderip değerlendirir ve rehberlerinde bu değerlendirmelere yer verir olmuşlar. Bir de puanlama-yıldızlama sistemi geliştirmişler. Buna göre Michelin yıldızlama sistemi:
1 yıldız; Uzmanlığında çok iyi bir lokanta-restoran
2 yıldız; Yemekler mükemmel, yolu uzatmaya değer
3 yıldız: Tarz sahibi mutfağı olağanüstü, özel bir yolculuğa değer
Filmdeki şefimiz Adam Jones 2 Michelin yıldızına sahip, hedefi ise 3 yıldız alabilmek, bunu ayrıca belirttikten sonra gelelim 'Çok Pişmiş' filminin konusuna.

 • Çok Pişmiş - Burnt (2015) Konusu:

Paris'te bir restoranda çalışan Şef Adam (Bradley Cooper), uyuşturucu kullanması ve düzensiz yaşaması nedeniyle sahip olduğu her şeyi kaybetme noktasına gelir. İki Michelin yıldızına sahip şef bir noktadan sonra kendi mutfağını oluşturup hatalarını telafi etmeye karar verir. Bunun için mutfak ekibine üstün yetenekli şefleri ve oldukça güzel olan Helene'yi (Sienna Miller) katmak zorundadır...

 • Çok Pişmiş - Burnt (2015) Oyuncuları:

Bradley Cooper, Sienna Miller, Emma Thompson, Uma Thurman, Daniel Brühl, Omar Sy, Lily James, Riccardo Scamarcio, Lily James, Sam Keeley, Matthew Rhys, Alicia Vikander, Sarah Greene, Henry Goodman, Stephen Campbell Moore, Elisa Lasowski,
Richard Cunningham, Richard Attlee, Martin Trenaman, Julian Firth, Chelsea Li, Christopher Heskey, Hugh Holman, Edward Mannering, Erica Emm, Shane Hart, Bernard Bullen, Giedre Bond
İmdb: 7,0
http://www.imdb.com/title/tt2503944/?ref_=fn_al_tt_1

Frankenstein (2015)

Vizyon Tarihi: 29 Ekim 2015
Yönetmenliğini ve senaristliğini Bernard Rose'un üstlendiği ABD yapımı film 89 dakika sürüyor. Gerilim, Korku, Fantastik, Dram türlerinde olan filmin müziklerini ise Halli Cauthery yaptı. Film, 1818 yılında İngiltere'de yayınlanan Mary Shelley'in yazdığı Frankenstein (Modern Prometheus) romanından sinemaya uyarlandı. Romanda, özünde toplum dışına itilen sıra dışı bir varlığın verdiği savaşı ve onun yenilgisi anlatılıyordu. Frankenstein filminin Brüksel Uluslararası Fantastik Film Festivali'nden bir de ödülü bulunuyor. Filmin konusu ile alakalı olduğuna inandığım 3D yazıcılar konusunda
 tıklayınız adresini ziyaret etmenizi de öneririm. Adres sıkça ziyaret ettiğim Adamzeka.blogspot.com.tr 'ye ait. • Frankenstein (2015) Konusu:

Karı koca olan bilim insanları Victor Frankenstein (Danny Huston), eşi (Carrie Anne Moss) ve asistan ekibi, mükemmel bir insan prototipi yaratabilmek için var güçleriyle çalışmaktadır. Hedefleri yaratacakları prototip yardımıyla tedavisi olmayan hastalıklara çözüm bulmaktır. Sonunda 3 boyutlu yazıcı ile bir insan yaratmayı başarırlar, ancak sonuç istedikleri gibi değildir. Yarattıklarını zehirli iğneyle öldürmek isterler ancak plan işe yaramaz ve yaratık serbest kalır. Los Angeles sokaklarında dolaşmaya başlayan yaratık, şehri tehdit etmeye başlamıştır.

 • Frankenstein (2015) Oyuncuları:

Xavier Samuel, Carrie-Anne Moss, Danny Huston, Tony Todd, Mckenna Grace, Carol Anne Watts, James Lew, Maya Erskine, Adam Nagaitis, Mary Gallagher, John Lacy, Ron Rogge, Carlton Caudle, Peter Adrian Sudarso, Matthew Jacobs, LaDell Preston, Rob Mars, Steve Hart, Jay Hawkins, Jerry Ying, Jorge-Luis Pallo, Dave Pressler, Jeff Hilliard
İmdb Puanı: 6,1
http://www.imdb.com/title/tt4086032/?ref_=fn_al_tt_5

Güneş Tepedeyken - Zvizdan (2015)

Vizyon Tarihi: 30 Ekim 2015
Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya ortak yapımı olan Dram türündeki filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Dalibor Matanic üstlendi. İngilizce ismi 'The High Sun' olan film 123 dakika sürüyor. Gizli yaşanmak zorunda olan aşkların anlatıldığı filmde, yapımcı ülkeler Hırvatistan ve Sırbistan olunca konu olan aşkların çetin ceviz olduğunu düşünmeden edemiyorum...  Zvizdan; Cannes, Ghent, Saraybosna, Sloven Film Festivallerinin de aralarında bulunduğu festivallerde hem film hem de oyunuculuk dallarında ödüller kazanmış. • Güneş Tepedeyken - Zvizdan (2015) Konusu:

Filmde üç farklı aşk, farklı zaman dilimlerinde ama aynı oyuncular kullanılarak anlatılmış. Etnik ayrılıkların ve yasak aşkın anlatıldığı filmde Sırp bir kadınla Hırvat bir adamın 3 farklı dönemin karmaşasında, gizlice yaşadıkları sevdaları ön plana çıkarılmış.

 • Güneş Tepedeyken - Zvizdan (2015) Oyuncuları:

Tihana Lazovic, Goran Markovic, Nives Ivankovic, Dado Cosic, Stipe Radoja, Trpimir Jurkic, Mira Banjac, Slavko Sobin, Lukrecija Tudor
İmdb Puanı: 7,2
http://www.imdb.com/title/tt4593108/?ref_=fn_al_tt_1

Mavi Gece 2015

Vizyon Tarihi:  30 Ekim 2015
Komedi ve Romantik türlerindeki yerli yapımın yönetmenliğini ve senaristliğini Ahmet Hoşsöyler'in üstlendiği filmin hikâyesi Nazan Şara Şatana'ya ait. 95 dakika süren filmin müziğini ise Saki Çimen yaptı.   • Mavi Gece 2015 Konusu:

Başarılı bir doktor olan Emel (Ayça Varlıer) varlıklı ve sevgi dolu bir adam olan kocası Murat (Gökhan Mumcu) ile birlikte sıradan bir hayat sürmektedir. Emel ve Murat çocuk istemelerine rağmen bebek sahibi olamamaktadır... Zeki (Fırat Tanış) ise maço bir taksi şoförüdür. Sorunlu olan Zeki hem karısını hem de çevresindekileri davranışları ile bezdirmektedir. Zeki ve karısı da tıpkı Emel ile Murat gibi çocuk sahibi olamamaktadır. Zeki bir gece arabasıyla kaza yapar ve Emel'in çalıştığı hastaneye götürülür. Emel'in Zeki'ye elektro şok uyguladığı anda hayatlarında beklenmedik gariplikler başlayacaktır.

 • Mavi Gece 2015 Oyuncuları:

Fırat Tanış, Ayça Varlıer, Gökhan Mumcu, Eda Bilgin, Suat Ergin, Çetin Öncü, Yunus Emre Özdemir, Hüseyin Poyraz, Elif Nutku, Elif Karakaya, Muhlis Aşan
İmdb Puanı:  -
http://www.imdb.com/title/tt5138244/?ref_=fn_al_tt_1

Nefesim Kesilene Kadar 2014 

Vizyon Tarihi:  30 Ekim 2015
Yönetmenliğini ve senaristliğini Emine Emel Balcı'nın üstlendiği Türkiye, Almanya ortak yapımı olan film Dram türünde. Yönetmen Emine Emel Balcı'nın ilk uzun metrajlı filmi 94 dakika sürüyor. • Nefesim Kesilene Kadar 2014 Konusu:

Bir tekstil atölyesinde ortacılık yapan Serap (Esme Madra) annesizdir. Babası ise yollarda olan bir şoför. Mecbur kaldığı için ablası ve eniştesinin yanında yaşamaktadır. Fakat kendisini rahatsız hissetmektedir. Hayattaki tek umudu ve hedefi, uzun yol şoförü olan babasıyla birlikte yaşamaktır. Serap babasıyla yeniden bir aile olmayı çok isterken babasının zannettiği kadar hevesli olmadığını fark eder...

 • Nefesim Kesilene Kadar 2014 Oyuncuları:

Esme Madra, Gizem Denizci, Sema Keçik, Uğur Uzunel,  Rıza Akın, Ece Yüksel, Yavuz Pekman, Pınar Gök, Yavuz Özata
İmdb Puanı: 6,4
http://www.imdb.com/title/tt4466242/?ref_=fn_al_tt_1

Git Başımdan 2015   

Vizyon Tarihi: 29 Ekim 2015
Yönetmenliğini ve senaristliğini Şahin Altuğ'un üstlendiği Komedi türündeki yapım 29 Ekim 2015 Perşembe günü vizyona girecek. Müziklerini Ömer Özgür'ün yaptığı filmin çekildiği yerler ise şöyle; İstanbul, Datça ve Eskişehir. 


        

 • Git Başımdan 2015 Konusu:

Latif (Şahin Irmak), 40'lı yaşlarına merdiven dayamış annesi ile birlikte yaşayan, uzun yıllardır sevgilisi aynı olan ve aynı işte çalışan bir adamdır. Reyhan ( Seda Güven) ismindeki sevgilisine ayrılmak istediğini söyleyecekken kendisini ona evlenme teklif ederken bulur. Evleneceği sırada ise iç sesine kulak vererek düğünden kaçar. Latif’in yanında iç sesi de vardır!

 • Git Başımdan 2015 Oyuncuları:

Şahin Irmak, Bülent Emrah Parlak, Aslı Tandoğan, Seda Güven, Nevra Serezli, Erşan Utku Ölmez, Özgür Ozan
imdb Puanı:   -
http://www.imdb.com/title/tt4857062/?ref_=fn_al_tt_1

Afacanlar Takımı: Büyük Yarış - Raven The Little Rascal (2012) 

Vizyon Tarihi: 30 Ekim 2015
Ute Von Münchow-Pohl ve Sandor Jesse'nin birlikte yönettikleri Animasyon, Macera, Aile türündeki film 73 dakika sürüyor. Senaryosunu Katja Grübel'in yazdığı Almanya yapımı çizgi film 2012 tarihli. Animasyonun vizyona giriş tarihi konusunda çok emin değilim, ama yine de bu haftaki vizyona girecek filmler listesine aldım. İzlemek isteyenler lütfen takipte kalsınlar. • Afacanlar Takımı: Büyük Yarış (2012) Konusu:

Kışa hazırlanan hayvanlar yiyecek depolamakta, hiç durmadan çalışarak sonbaharı değerlendirmektedir. Herkes çalışıp kışa hazırlık yaparken içlerinden sadece biri ağustos böceği gibidir. Kahramanımız Karga Çorap, sadece çok sevdiği yarış tutkusunun peşinden gitmekte, sabun kutusundan yaptığı arabasını sürmektedir. Uzak ormanlardan şampiyon yarışçıların katılacağı bir yarış düzenlendiğinde ise Çorap, yarışı kazanmanın hayallerini kurmaya başlar. Fakat arkadaşlarından yardım alması gerekmektedir. Filmin, tam da bu noktada çocukların birbirleri ile yardımlaşmasının önemi konusunda vurgulayıcı olacağını düşünüyorum...

 • Afacanlar Takımı: Büyük Yarış (2012) Seslendirenler :

Oya Küçümen, Sinan Divrik, Ferda Yalçın, Emin Yaraç, Mazlum Kiper
İmdb Puanı: 6,6
http://www.imdb.com/title/tt1695770/?ref_=fn_al_tt_1

Abbas'ın Melekleri 2015

Vizyon Tarihi:  30 Ekim 2015
29-30 Ekim 2015 Vizyona Girecek Filmler listesinin son filmi Abbas’ın Melekleri, Kuşadası'nın sahillerinde ve değişik semtlerinde çekildi. Yusuf Atıcı'nın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği yapım Komedi türünde. • Abbas'ın Melekleri 2015 Konusu:

Mafya babası olan Abbas biraz pısırıktır ve güvendiği sağ kolu tarafından tuzağa düşürülür. Çocukluk arkadaşı olan dört sakar kadın ise koruması olarak işe alınması nedeniyle çeşitli maceraların yaşanmasına neden olur.

 • Abbas'ın Melekleri 2015 Oyuncuları:

Doğan Akkaya, Sinan Bengier, Kayra Şenocak, Dost Elver, Sevil Uyar, Berrak Deniz, Seda Mutlu, Şenol İpek,  Bircan İpek, Ferdi Atuner, Aziz Özuysal, Müjde Beyoğlu
İmdb Puanı:  -

http://www.imdb.com/title/tt5122292/?ref_=fn_al_tt_1

15 yorum:

 1. Güzel filmler giriyor anlaşılan:) teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Modern Frankenstein izlemeye değer görünüyor.Ayrıca 3D yazıcılarla ilgili kaynak vermeniz iyi oldu bi bakayım.Güneş tepedeyken filmi de dikkatimi çekti.Hikayesi sağlam duruyor..Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zvizdan da tam 3 hikaye varmış, Şimdi sinema koltuğuna gömülüp o coğrafyaya gitmek vardı...
   3D yazıcı olayı daha önce sinemada işlendi mi bilmiyorum. Bana orjinal bir fikirmiş gibi geldi. Korku filmi meraklıları kaçırmazlar bence,,, Sevgiler,

   Sil
 3. Burnt, Frankenstein ve Güneş Tepedeyken bu listedeki favorilerim :D Hele o Burnt'un beyaz tombili aşçıcı!!! :D Michelin Adam :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne kadar şefli film izlediysem hepsinde bir stress hepsinde bir karmaşa... Yıldız almak için arı gibi çalışıyorlar... Michelin olayını da takdir ettim firma ileri görüşlüymüş;)) Eski Yugoslavya'dan da güzel filmler çıkıyor, rastlarsam kaçırmıyorum. Zvizdan'ı da inşallah izleyeceğim. Sevgiler;)

   Sil
 4. Bradley Cooper filmlerini seviyorum. Bizim Türkler de baya film çekmiş. Şu Çılgın dershane serilerini sevmiyorum çünkü

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cooper"i bende seviyorum. Kasılmadan, gerilmeden izleniyor filmleri...Sevgiler :)

   Sil
 5. bende onlara bakıcaktım. birinin benim yerime yapması harika oldu ((:

  YanıtlaSil
 6. Sanırım ben mutfaktan pek çıkmadığım için hemen "Çok Pişmiş" ilgimi çekti..::) :) Ama sanırım burada asıl mevzu yemekler değil, Helene... Güzel bir filme benziyor...Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutfaklar bizim birinci yaşam alanımız zaten :)) Evli ve çocuklu olunca mecburi oluyor... Çok Pişmiş filmi benim de radarımda. İçinde 'şef' olan filmleri özel bir ilgiyle izliyorum.

   Sil
 7. Bugün sinamaya gideyim derken blogun aklıma geldi. burnt ve frankestein güzel duruyor. İyi günler dilerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu filmler umarım beklentinizi karşılar, Teşekkürler ;)

   Sil
 8. Mutfağı çok sevdiğim için ''Çok Pişmiş''Bana da hitap ediyor sanırım:)Paylaşımın için teşekkürler.Kış geliyor artık film sezonu başlar bizler için yorumlarını dikkate alacağım tercilerimde :)Sevgiler..

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön