22 Ekim 2015 Perşembe

Vizyona Girecek Filmler 23 Ekim 2015

23 EKİM 2015 VİZYONA GİRECEK FİLMLER

Güzel vakit geçirmek ve yeni dünyalarla tanışmak için, bu hafta bakalım sinemaseverler hangi filmlere merhaba diyecek? Bu haftaki vizyona girecek filmler listesine baktığımızda 3 tanesi yerli olmak üzere toplamda 8 film olduğunu görüyoruz. Yerli yapımların isimleri şöyle: 'Evlenmeden Olmaz', 'Takım: Mahalle Aşkına!' ve 'Mustang'... Yabancı filmlerden; Russell Crowe'un rol aldığı 'Babalar ve Kızları', Sir Antony Hopkins'in başrollerden birinde olduğu 'Solace' ve Vin Diesel sevenler için de 'Son Cadı Avı' filmi dikkat çekenler arasında sayılabilir. Haftanın tek Animasyonu ise izlerken keyif alacağınızı düşündüğüm Hotel Transilvanya 2 filmi. Evet, 23 Ekim 2015 vizyona girecek filmler listesine attığımız kısa bakıştan sonra sıra merak edilen detaylara geldi...

Mustang 2015

İlk uzun metrajlı filmini çeken Deniz Gamze Ergüven'in yönetmenliğini üstlendiği Mustang filminin senaryosunu Deniz Gamze Ergüven ve Alice Winocour birlikte yazdılar. Fransa, Almanya, Türkiye ve Katar'ın ortaklaşa yapımını üstlendikleri film Dram türünde ve 97 dakika sürüyor. Müziklerinde Warren Ellis imzası bulunan film, içlerinde 2015 Cannes Film Festivali ve 2015 Hamburg Film Festivali’de olmak üzere önemli film festivallerinden 8 ödül aldı. Ayrıca ödül adaylıkları da bulunuyor; 2016 yılı yabancı film dalında Oscar adayı olan Mustang filmi, adaylığını Fransa'dan koydu.


 • Mustang 2015 Konusu:

İnebolu'da aileleri ile birlikte yaşayan 5 kız kardeş okul çıkışı okul arkadaşlarıyla deniz kenarına gidip gönüllerince oyun oynarlar. Fakat onları gören yöre insanı, kızların edepsizlik yaptığını düşünür. Peşinden aile baskısı gecikmez. Hatta kızları evlendirip başlarından atmak istemeye kadar varır işler. Kız kardeşler ise kasaba ve ailelerinin baskısına karşı isyan etmeye karar verirler. Ama nasıl?

 • Mustang 2015 Oyuncuları:

Elit İşcan, Nihal Koldaş, Ayberk Pekcan, Bahar Kerimoğlu, Burak Yiğit, Güneş Şensoy, Doğa Zeynep Doğuşlu, Tuğba Sunguroğlu, İlayda Akdoğan
İmdb Puanı; 7,6

Babalar ve Kızları - Fathers and Daughters (2015)

Yönetmenliğini Gabriele Muccino'nun yaptığı ve senaryosunu Brad Desch'in yazdığı Dram türündeki film 116 dakika sürüyor. ABD ve İtalya ortak yapımı olan Babalar ve Kızları filminin müziklerini ise Paolo Buonvino yaptı.

Babalar ve Kızları

 • Babalar ve Kızları - Fathers and Daughters (2015) Konusu:

Pulitzer Ödülü sahibi olan yazar Jake Davis'in (Russell Crowe) mutlu yaşamı eşinin trafik kazasında ölmesi ile değişir. Beş yaşındaki kızı ve onun eğitimiyle ilgilendiği sıralarda sinir patlamaları yaşamaktadır. Kızı Katie (Amanda Seyfried) ile yolları 20 yıl gibi uzun bir süreliğine ayrılır. Katie ise zor geçen çocukluğunun kendisinde yarattığı sorunlar ile boğuşmaktadır.

 • Babalar ve Kızları - Fathers and Daughters (2015) Oyuncuları:

Amanda Seyfried, Aaron Paul, Russell Crowe, Diane Kruger, Ryan Eggold, Jane Fonda, Quvenzhané Wallis, Bruce Greenwood, Octavia Spencer, Janet McTeer,   Kylie Rogers, Michelle Veintimilla, Claire Chapelli, Kaza Marie Ayersman, Brendan Griffin
İmdb Puanı: 6,7

Solace (2015)

ABD yapımı olan filmin yönetmenliğini Afonso Poyart yaptı. Senaryo yazarlığını Sean Bailey ve Ted Griffin'in üstlendiği yapım; Gizem, Gerilim, Fantastik türlerinde ve 101 dakika sürüyor. Çekim yeri Atlanta, Amerika olan Solace filminin müziklerinde BT imzasını görüyoruz.


 • Solace (2015) Konusu:

Genç bir FBI dedektifi olan Joe Merriweather cinayetler işleyip ardında iz bırakmadan kaybolan bir katilin (Colin Farrell) peşine düşer. Yardıma ihtiyacı olduğunda ise eskiden uzman bir tıpçı olan ve aynı zamanda psişik güçleri bulunan Dr. John Clancy'e (Anthony Hopkins)giderek geri dönmesini ister. Dr. kızının ölümünün ardından bıraktığı işine geri döner. Fakat peşinde oldukları adamında psişik güçleri vardır ve her ikiside birbirlerinin hareketlerini tahmin edebilmektedir.

 • Solace (2015) Oyuncuları:

Colin Farrell, Jeffrey Dean Morgan, Abbie Cornish, Anthony Hopkins, Marley Shelton, Janine Turner, Xander Berkeley, Kenny Johnson, Jose Pablo Cantillo
İmdb Puanı; 6,4

Son Cadı Avcısı - The Last Witch Hunter (2015)

Yönetmenliğini Breck Eisner'in üstlendiği filmin senaryosunu Cory Goodman, Matt Sazama ve Burk Sharpless birlikte yazdılar. Aksiyon, Macera, Fantastik türlerindeki Son Cadı Avcısı filmi ABD yapımı ve 106 dakika sürüyor. Filmin müziklerini ise Steve Jablonsky yapmış.

Son Cadı Avcısı

 • Son Cadı Avcısı - The Last Witch Hunter (2015) Konusu:

Cadılar Kraliçesi'ni öldürmeyi başaran Kaulder 13. yy'da bu ölümle birlikte lanetlenmiştir. Lanet ise ölümsüz olmasıdır ve ailesinden de sonsuza dek ayrı kalmak zorundadır. 2000’li yılların New York şehrinde yaşayan Kaulder (Vin Diesel) yüzyıllardır cadı avlama işindedir ve bu işi yapan son kişidir. Kraliçe Cadı habersizce dirilir. Hem Kaulder'den hem de insanlıktan intikam alma planları yapmaktadır.

 • Son Cadı Avcısı - The Last Witch Hunter (2015) Oyuncuları:


Vin Diesel, Rose Leslie, Elijah Wood, Ólafur Darri Ólafsson, Rena Owen, Julie Engelbrecht, Michael Caine, Joseph Gilgun, Isaach De Bankolé, 
İmdb Puanı: 8,1

Evlenmeden Olmaz (2015)

Yönetmenliğini Yasemin Türkmenli'nin yaptığı ve senaryosunu Özge Aras'ın yazdığı Evlenmeden Olmaz filmi Dram Komedi türünde.
Alıntı:Herkesin yetişmek zorunda olduğu bir işi, bir derdi ahvali, illa ki bitmeyen meşguliyetleri ve her zaman yetersiz vakti olduğu günümüzde zaman hızla akarken, unuttuğumuz ve deli gibi özlem duyduğumuz bir şey var ki; adı AŞK. Bir gün gelir olur, aşk bizi bulur derken geçer yıllar birer birer onar onar. Eğer onu gerçekten aramaz, gerçekten beklemezseniz yürekten, belki de hiç gelmez.


 • Evlenmeden Olmaz (2015) Konusu:

Zeynep ve Yavuz birbirlerini sevmektedir, iş evlenme noktasına geldiğinde Yavuz'un korkuları nedeniyle birliktelikleri birbirlerini sevmelerine rağmen son bulur. Zeynep'in işi sebebiyle arkadaşları ile bir çöpçatanlık bürosuna gitmesi hayatında bazı şeylerin değişmesine yol açar. Zira çöpçatan Adnan Zeynep’e yeni birini bulmuştur...

 • Evlenmeden Olmaz (2015) Oyuncuları:

Cansel Elçin, Özge Özberk, Hakan Eratik, Serkan Kuru, Gözde Okur, Serhat Yiğit, Seda Demir, Suzan Aksoy, Yüksel Ünal

Otel Transilvanya 2 - Hotel Transylvania 2 (2015)

Yönetmenliğini Genndy Tartakovsky'in yaptığı filmin senaryosunda Adam Sandler ve robert Smigel isimlerini görüyoruz. Adam Sandler aynı zamanda orjinal seslendirmede de yer almış. ABD yapımı olan film Animasyon, Komedi, Aile, Fantastik türlerinde ve 89 dakika sürüyor. Müzikler ise Mark Mothersbaugh'a ait. Serinin ilk filmi olan Hotel Transilvanya Kasım 2012 tarihinde vizyona girmişti.


 • Otel Transilvanya 2 - Hotel Transylvania 2 (2015) Konusu:

Hotel Transylvania'da işler yolunda gitmektedir. Otelin yalnızca canavarlara hizmet vermesi kuralı gevşetilmiş artık insan konuklarda almaya başlanmıştır.  Dracula; yarı-insan, yarı-vampir torunu Dennis'le ilgili endişe duymaktadır. Torunu pekte vampir gibi davranmadığından, Kızı Marvis ve damadı Johnny'nin otelden uzaklaşınca, Frank, Murray, Wayne ve Griffin'i yanına alıp Dennis'e nasıl canavar olacağını öğretmeye karar verir. Bu sırada Dracula'nın babası Vlad oteli ziyarete gelir. Vlad'ın torununun safkan vampir olmadığını öğrenmesiyle işler karışır.

 • Otel Transilvanya 2 - Hotel Transylvania 2 (2015) Orjinal Seslendirme:

Adam Sandler, Andy Samberg, Selena Gomez, Kevin James, Steve Buscemi, David Spade, Keegan-Michael Key, Asher Blinkoff, Fran Drescher, Molly Shannon
İmdb Puanı: 7,1

Paranormal Activity 5: Hayalet Boyutu - Paranormal Activity: The Ghost Dimension (2015)

Korku türünde olan ABD yapımı filmin yönetmenliğini Gregory Plotkin yaptı. Senaryo yazarları ise; Jason Pagan, Adam Robitel ve Andrew Deutschman. Diğer bir ismi 'Paranormal Activity 5' olan film 88 dakika sürüyor. Hafızalarını tazelemek isteyenler için serinin ilk filminin 2007 yılında gösterime girdiğini hatırlatmak istiyorum. Yapımcı Jason Blum 5. filmle seriyi sonlandıracakları açıklamasını yapmış.


 • Paranormal Activity 5: Hayalet Boyutu (2015) Konusu:

Paranormal Activity 5 filminin bu kez konu aldığı 3 kişilik aile, Ryan (Chris J. Murray) ve Emily Fleege (Brit Shaw) çifti ve kızları Leila (Ivy George) ile mutlu bir yaşam sürmektedirler. Ailenin yeni bir eve taşınması ve yeni evlerinin garajında bir kamera ve kasetler bulmaları ise bir kâbusun başlangıcı olur. Kamera sayesinde çevrelerinde gelişen paranormal olayları keşfetmeye başlarlar.

 • Paranormal Activity 5: Hayalet Boyutu (2015) Oyuncuları:

Chris J. Murray, Brit Shaw, Ivy George, Dan Gill, Olivia Taylor Dudley, Chloe Csengery, Jessica Tyler Brown, Don McManus, Michael Krawic, Hallie Foote, Aiden Lovekamp
İmdb Puanı:  4,5

Takım: Mahalle Aşkına! 2015      

Yönetmenliğini Emre Şahin'in üstlendiği 2015 yapımı Komedi filminin senaryosu İnan Temelkuran ve Emre Şahin tarafından yazıldı. Macera türündeki Takım: Mahalle Aşkına filmi 23 Ekim 2015 vizyona girecek filmler listemizin aynı zamanda son filmi oluyor.


 • Takım: Mahalle Aşkına! 2015 Konusu:

Dört tarafı gökdelenlerle çevrili bir halı saha inşaatçılara karşı direnmektedir. Borçları olmasına rağmen direnmeyi sürdüren Turgay ve eski bir futbolcu olan ağabeyi Tufan inşaatçılar tarafından ciddi bir biçimde tehdit edilirken borçlarından kurtulmak için bir yol bulurlar: Bir sokak futbolu turnuvasında kazanana 150 bin lira ödül verilecektir. Hemen iyi bir takım oluşturmak için kolları sıvarlar. Babalarının bir defteri vardır ve bu defterde yetenekli oyuncuların isimleri yazmaktadır. Defterdeki isimler ise çok farklı kişiliklerden oluşmaktadır. Bir araya geldiklerinde ne olacak diye merak ediyorsanız, sinemalar size bekliyor olacak!

 • Takım: Mahalle Aşkına! 2015 Oyuncuları:


Fırat Tanış, Yağız Can Konyalı, Beyza Şekerci, Rozet Hubeş, Sinan Bengier, Pascal Nouma, Mehmet Özgür, Erkan Kolçak Köstendil, Ayça Erturan, Özgür Emre Yıldırım, Uğur Uzunel, Kaan Turgut, Yunus Emre Terzioğlu, Cezmi Baskın, Selim Erdoğan

20 yorum:

 1. Bu hafta ne kadar cok film varmis :-) tesekkurler :-P
  madamemine.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Emine Hanım hoşgeldiniz Normalde her hafta 6 ile 8 arası ortalama ile yeni filmler vizyona çıkıyor. Ben de elimden geldiğince detaylandırarak bilgi vermeye çalışıyorum. Sevgiler:)

   Sil
 2. Çok heyecanlı ve etkileyici filmler var bu hafta.. İzleyicileri güzel bir hafta sonu bekliyor...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kesinlikle çok güzel filmler var Özellikle ilk 3 filmi görmeyi çok istiyorum... Sevgiler:)

   Sil
 3. merhaba bloglara sahip çıkalım grubunda gördüm bloğunuzu takibe aldım banada bekliyorum

  http://misevimm.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gelmiştim zaten gfc ye de eklemiştim:) sık sık uğrayacağım artık... Sevgiler.

   Sil
 4. Blogunuzu yeni keşfettim bu vesile ile vizyona girecek filmleride görmüş oldummm ;) sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz Gülşah hanım, ziyaretiniz için teşekkür ederim :)

   Sil
 5. Otel Transilvanya beklediğim bir animasyon filmdi ilkini beğenmiştim bakalım ikincisi nasıl.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keyifli bir film olduğunu düşünüyorum. Benim de izlemek istediğim filmlerden biri. Teşekkür ederim ;)

   Sil
 6. Paylaşım için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim.Yabancı dizileri seven biri olarak tanıştığıma sevindim, sevgiler:)

   Sil
 7. Filmler süper uzun bir aradan sonra film kuşağı zamanı gelmişti
  Teşekkürler
  Sizi takibe aldım bende beklerim :))
  @suichenn.blogspot.com.tr/?m=1  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Arada vakit yaratmalı görsel sanatlar için... Sevgiler.

   Sil
 8. Ayda birkaç kez sinamaya gidiyorum. Gitmeden birgün önce sayfanızı okuyup öyle karar verir oldum. :) Teşekkürler..
  arslanyusuf.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yusuf bey beni mutlu eden yorumunuz üzerine tabir yerindeyse gaza geldim 29-30 Ekim 2015 te yayınlayacagim yazıma hız verdim.:)

   Sil
 9. Romanya'dan yeni gelmiş biri olarak "Hotel Transilvanya2 " animasyonunu izlemek isterdim. Oglum artik 3 yasini bitirdi bu tarz filmlere gidebiliriz gibi. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oğlumla yaşadığım tecrübeler normalin dışında ama 3 yaş için en azından 1. Filmde gördüğüm bazı sahneleri önermiyorum. Aslında filmin o sahnelerini paylaşıp karşılıklı yorumlaşabilir miyiz diye bir düşünce geldi aklıma. Tavsiyemin yerinde olup olmadığını anlama fırsatı da bulabilirim böylece. Sevgiler...

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön