3 Haziran 2015 Çarşamba

Vizyondaki Filmler

VİZYONDAKİ FİLMLER 5 HAZİRAN 2015

Bu cuma tanışacağımız 9 yeni filmin 4 tanesi yerli, 2 tanesi animasyon filmlerinden oluşuyor. Vizyondaki filmler 5 haziran 2015 haftasının filmlerine göz atmak isterseniz yazımın devamına göz atabilirsiniz. Ama hemen öncesinde çok kısa olarak üç film hakkında fikirlerimi paylaşacağım.
Ozan Bilen ve Ruhi Sarı'nın oynadığı ve yönetmeninin ilk uzun metrajlı filmi olan "Yola Çıkmak" birazda Ozan Bilen'in büyümüş halini merak ettiğimden gitmek isteyeceğim bir film. 
"Ölümsüz Aşk" ta merak ettiğim ise aşk konulu filmde bilimin yer alış şekli. İzleyenlerin yorumlarını okuduğumda rastladığım bir detaydı bilim konusu. 
"İfrit Şeytan-i Racim 2" isimli korku filmi ise bu yıl o kadar çok karşıma çıktı ki artık oynatın sinemalarda diye bir yorum yaparak filmlerle başbaşa bırakıyorum sizleri. 


Ölümsüz Aşk - The Age of Adaline (2015)
Yönetmenliğini Lee Toland Krieger'in yaptığı Dram, Romantik türündeki filmin senaryosunu J. Mills Goodloe ve Salvador Paskowitz yazdı. Müziklerini Rob Simonsen'in yaptığı "Ölümsüz Aşk" filmi ABD yapımı ve 112 dakika sürüyor. Gossip Girl dizi filminin başrollerinden birinde yer alan Blake Lively'i Adaline Bowman rolünde izliyoruz. 
Ölümsüz Aşk - The Age of Adaline (2015) Filminin Konusu:
İki hikayenin anlatıldığı filmde Adaline Bowman (Blake Lively) araba kazası geçirir ve sonucunda arabasıyla suya doğru uçar. Kazada boğulup ölen kadının üzerine yıldırım düşer. Bir çağ değişirken doğmuş olan kadın, bu olayla yaşlanmamakla 'ödüllendirilir'. Hiç yaşlanmaması dikkat çekmekte, yaşadığı yerlerden ayrılmak zorunda kalmaktadır.
Çareyi insanlardan uzak, izole bir hayat sürmekte bulan kadın nihayetinde ölümsüzlüğünü kaybetmeye değecek bir adamla tanışır. 
Ölümsüz Aşk - The Age of Adaline (2015) Filminin Oyuncuları:
Blake Lively, Michiel Huisman, Harrison Ford, Ellen Burstyn, Kathy Baker, Amanda Crew, Hugh Ross, Richard Harmon, Fulvio Cecere, Anjali Jay
İmdb Puanı: 7.3
http://www.imdb.com/title/tt1655441/ 


Beni de Götür (2012)
Yönetmenliğini ve senaristliğini Avni Kütükoğlu'nun üstlendiği film 105 dakika sürüyor. Film Dram türünde.
Beni de Götür (2012) Filminin Konusu:
Ayşe, amcası ve yengesiyle yaşamaktadır. Aşık olduğu Ali'nin eğitimine devam etmek amacıyla İstanbul'a gitmesi sonucu, hayatındaki tek mutluluk kaynağını da kaybeder. Amcası ise Ayşe'yi şoför Ahmet ile evlendirmeye kararlıdır. Ayşe, Ahmet'i sevmiyordur, ama başka bir çaresi de yoktur. Sonunda Ayşe, Ahmet ile evlenir. Düğünlerine gelen Ali'nin annesi kısa bir süre için vefat edince Ayşe, eski aşkıyla olan tüm bağlantısını da kaybeder. Evlendiği Ahmet'i zaten sevmeyen Ayşe, kocasının felç kalmasından sonra, sakat ve sevmediği bir adamla yaşamaya mahkum edilmiş gibidir. Umutsuzluğun pençesine düşmüş olan Ayşe, çaresizce kendi dünyasında yaşarken, bir gün kapı çalar; gelen ise Ali'dir...
Beni de Götür (2012) Filminin Oyuncuları:
Vural Çelik, Çiğdem Suyolcu, Gürol Güngör, Hakan Türksen, Mehmet Esen, Semra Dinçer, Çetin Altay
İmdb Puanı: -


Yola Çıkmak (2014)
Evren Erdem'in yönettiği film onun ilk uzun metrajlı filmi olma özelliğini taşıyor. Dram türündeki filmde "Uçurtmayı Vurmasınlar" filminin küçük oyuncusu Ozan Bilen'de yer alıyor. Film ilk olarak 2014 yılında Adana Altın Koza Film Festivali´n de yarışma filmi olarak gösterildi.
Yola Çıkmak (2014) Filminin Konusu:
Filmde iki hikayeye yer verilmiş. Kadıköy'de bir barda fedai olarak çalışan Samet, babasının yıllar önce evi terk etmesinin ardından evden ayrılmıştır. Annesi ise kardeşi ile yaşamaya başlamıştır. Samet uzun zaman sonra eve geri döner ve kardeşi Emre'ye babalarının izini bulduğunu söyler, babalarının yaşadığı yere birlikte gitmeyi teklif eder. İki kardeş geçmiş hesaplaşmalarını yapmak üzere babalarının yaşadığı Konya'ya doğru bir yolculuğa çıkarlar. Hikayenin diğer kahramanı Ayşe ise bankacı eşi ve yedi yaşındaki kızı Ceren ile birlikte sıradan bir yaşam sürmektedir. Kızı okula başladığında okulun güvenlik görevlisiyle karşılaşması hayatlarını değiştirir. İkisi arasında gizli bir ilişki başlamıştır. Ayşe bu ilişkiyi yakalanma korkusu olmadan sürdürürken sonunda işler değişir. Hikayenin iki kahramanı olan Samet ile Ayşe'nin yolları beklenmedik bir şekilde kesişecektir. 
Yola Çıkmak (2014) Filminin Oyuncuları:
Ruhi Sarı, Ozan Bilen, İrem Altuğ, Kemal Burak Alper, Ayşen Sümercan
İmdb Puanı: -


Saint Laurent (2014)
Yönetmenliğini Bertrand Bonell'nun üstlendiği filmin senaryosu Thomas Bidegain ve yönetmen Bertrand Bonello tarafından yazıldı. Fransa Belçika yapımı olan film Biyografi, Dram türünde. 150 dakika süren 6 ödülü bulunan film Fransa'da çekildi.
Saint Laurent (2014) Filminin Konusu:
1967-1976 yılları arasına odaklanarak ünlü moda tasarımcısı Yves Saint Laurent'i anlatan filmin konusunu biraz daha detaylandırırsak;
1957 yılında, Paris'teyiz. Henüz 21 yaşında olan üstün yetenekli tasarımcı Yves Saint Laurent ( Gaspard Ulliel ), dünyaca ünlü modacı Christian Dior'un sağ koludur. Christian Dior ansızın ölünce işlerin başına geçen Saint Laurent, ilk tasarımını hazırladıktan sonra ünü tüm hızıyla yayılmaya başlar. Artık moda dünyasının yükselen yıldızıdır. Bir moda şovu sırasında Pierre Bergé ile karşılaştığında ise hayatını tamamen değiştirecek bir ilişkiye adım atmış olur. Birbirlerine aşık olan ikili, iş hayatında da birlikte hareket etmeye başlarlar. Üç yıl sonra ise kendi markasını, Yves Saint Laurent'i yaratmış olur. Ne var ki YSL'in yaratıcılığı hem özel hayatını hem de iş yaşamını etkiler hale gelir. 
Saint Laurent (2014) Filminin Oyuncuları: 
Gaspard Ulliel, Jérémie Renier, Louis Garrel, Léa Seydoux, Amira Casar, Aymeline Valade, Helmut Berger, Micha Lescot, Valeria Bruni Tedeschi, Jonathan Louis, Valérie Donzelli, Jasmine Trinca, Dominique Sanda, Vittoria Scognamiglio, Brady Corbet
İmdb Puanı: 6.3
http://www.imdb.com/title/tt2707848/


Ruhlar Bölgesi: Bölüm 3 - Insidious: Chapter 3 (2015)
ABD ve Kanada ortak yapımı olan filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Leigh Whannell üstlendi. Vizyondaki filmler 5 Haziran 2015 haftasında yayınlanacak Korku türündeki film 97 dakika sürüyor.
Ruhlar Bölgesi: Bölüm 3 Filminin Konusu:
Serisinin üçüncüsünde, Lambert ailesinin ilk iki filmdeki mücadelesinden ve Elise'in ruhlarla savaşından yıllar öncesine gidiyoruz. Quinn Brenner (Stefanie Scott) oyuncu olma hayalleri kuran bir genç kızdır ve son zamanlarda paranormal bir deneyimden geçmektedir. Quinn annesinin ruhunun, kendisiyle iletişim kurmaya çalıştığını hisseder. Aklındaki soru işaretlerine cevap bulmak için medyum arayışına başladığında ise yolu Elise (Lin Shaye) ile kesişir. Elise her ne kadar Quinn'e yardımcı olmayı istese de geçmişte yaşadığı acı bir olay nedeniyle becerilerini kullanmayı bir kenara bırakmıştır. Quinn kısa bir süre sonra bir kaza yaşayınca babası Sean, Elise'e gider ve ona kızına yardımcı olması konusunda ısrar eder. Kendini ciddi bir ikilemde bulan Elise sonunda ölülerle irtibada geçmek için güçlerini kullanmaya karar verir ve lisanssız parapsikologlar Tucker ve Specs'ten yardım ister. Elise çok geçmeden o zamana kadar karşılaştığı en acımasız düşmanla karşı karşıya olduğunu fark eder...
Ruhlar Bölgesi: Bölüm 3 Filminin Oyuncuları:
Dermot Mulroney, Stefanie Scott, Lin Shaye, Angus Sampson, Leigh Whannell, Tate Berney, Michael Reid MacKay, Steve Coulter, Hayley Kiyoko, Corbett Tuck  Danielle, Tom Fitzpatrick
İmdb Puanı: 7.7
http://www.imdb.com/title/tt3195644/


Olur İnşallah (2015)
Tolga Baş'ın yönetmenliğini üstlendiği filmin yapımcılığını ise Burçin Baş yaptı. Film güldürmeyi amaçlayan bir Komedi.
Olur İnşallah (2015) Filminin Konusu:
Yerel bir televizyon projesi için belediye başkanı ve yanındaki heyet Antalya’nın Göbelek Köyü’ne gider. Projesiyle ilgili köy muhtarı ve köylülerin isteksizliğini gören başkan yerel televizyon kanalı kurmak için başka bir köy bulmaya karar verir. Şansızlık odur ki belediye başkanı köyü terk ederken cimriliğiyle nam salan Kıllı Mustafa’nın traktörü makam aracına çarpar.
Kıllı Mustafa ve Anten Osman kazanın şokuyla kim olduklarını bilmeden belediye başkanına ve heyete saldırır. Köylüler kavgayı ayırır. Belediye başkanı, bu olaylara öylesine sinirlenir ki işlerim tüm sorumluluğunu Göbelek Köyü’ne yıkar. Köylülerden makam aracının masraflarını ve hayalindeki projenin gerçekleşmesi için gereken para olan 45 bin lirayı üç ay içinde bulmalarını ister.
Köyün muhtarı ve Anten Osman başkanın istediği parayı nasıl bulacağını kara kara düşünürken, Kıllı Mustafa ise traktörünü nasıl tamir ettireceğinin derdine düşer. Gerekli parayı bulmak isterken çeşitli işler deneyen kahramanlarımız televizyonu kurmak için çocukluğunu bu köyde geçiren Zeynep’ten de yardım isteyecek
Olur İnşallah (2015) Filminin Oyuncuları:
Sümer Tilmaç, Çetin Altay, Arzu Yanardag, Mehtap Bayri, Mesut Yar
İmdb Puanı: -


Marnie Oradayken - Omoide no Mânî (2014) 
Yönetmenliğini Hiromasa Yonebayashi'nin üstlendiği çizgi filmin senaryosu Joan G. Robinson, Keiko Niwa ve Masashi Ando tarafından yazıldı. Japonya yapımı olan "Marnie Oradayken" 103 dakika süren bir Animasyon ve Dram filmi. Müzikler ise Takatsugu Muramatsu'ya ait. 2 ödül adaylığı bulunan bu aile filminin İgilizce adı ise; "When Marnie Was There"
Marnie Oradayken - Omoide no Mânî (2014) Filminin Konusu:
Anna kum tepelerinin ardındaki Marnie ile tanışana dek dünyada hiç arkadaşı yoktur. Ama Marnie göründüğü gibi değildir. Dostluk, aile ve yalnızlık hakkındaki gerçeklerden oluşan bir hikaye var karşımızda...
Hiç arkadaşı olmayan ve herşeyle ters düşen Anna, üvey annesiyle birlikte yaşamaktadır. Hep zaman geçirdiği su kenarında yaşayan Yaşlı karı-koca Pegg lerin yanına gönderilir. Kum tepelerinin bulunduğu Norfolk denilen bu yerde çok garip bir kız olan Marnie ile tanışır. Anna Marnei'den dostluk adına çok şey öğrenecektir.
Marnie Oradayken - Omoide no Mânî (2014) Filmini Seslendirenler:
Sara Takatsuki, Nanako Matsushima, Susumu Terajima, Toshie Negishi, Kasumi Arimura, 
İmdb Puanı: 7.7
http://www.imdb.com/title/tt3398268/


Hayat Kitabı - The Book of Life (2014) 
Yönetmenliğini Jorge R. Gutiérrez'in yaptığı çizgi filmin senaryosu Jorge R. Gutiérrez ve Douglas Langdale birlikte yazdılar. ABD yapımı olan film Animasyon, Macera, Komedi, Aile, Fantastik, Romantik türünde. Müziklerini Gustavo Santaolalla'nın yaptığı film 95 dakika sürüyor. Filmin diğer bir ismi ise "The Day of the Dead"
Hayat Kitabı - The Book of Life (2014) Filminin Konusu:
Mary Beth, bir grup çocuğu müzede rehberlik yaparak gezdirirken onları gizli bir odaya götürür ve burada yaşadıkları Meksika'daki San Angel kasabasının hikayesini anlatır. "Ölüler Festivali" hikayesi, dünyadaki tüm hikayelerin yazılı olduğu "Hayat Kitabı" adlı kitapta yer almaktadır. Bu grupta bulunan Manolo ve Joaquin ise aynı kıza aşık olan iki çocuktur. Manolo, ailesinin beklentileri ve kendi hayalleri arasında sıkışıp kalmıştır. Kasabanın kahramanı olan Joaquin'in ise gözü Maria'dan başkasını görmez. Sürekli rekabet halinde olan, Hatıralarda Yaşayanlar Ülkesi'nin tanrıçası La Muerte ile Unutulanlar Ülkesi'nin kralı olan kocası Xibalba iki çocuk üzerinden bahse girerler. La Muerte, Manolo'nun bir gün Maria'nın aşkını kazanacağını iddia ederken kocası Xibalba tam tersini savunur. La Muerte kazanırsa kocası insanların hayatına müdahale etmekten vazgeçecek, eğer Xibalba kazanırsa karısının yerini alarak Hatıralarda Yaşayanlar Ülkesi’ne hükmedecek ve La Muerte Unutulanlar Ülkesi’ne sürülecektir.
Hayat Kitabı - The Book of Life (2014) Filmini Seslendirenler:
Diego Luna, Zoe Saldana, Channing Tatum, Ron Perlman, Christina Applegate, Ice Cube, Kate del Castillo, Hector Elizondo, Danny Trejo
İmdb Puanı: 7.3
http://www.imdb.com/title/tt2262227/


İfrit Şeytan-i Racim 2 (2015)
Bu haftaki vizyondaki filmler yazımın sonuncusu olan "İfrit Şeytan-i Racim 2"  filminin yönetmenliğini Murat Toktamışoğlu'nun yaptı. Film Gerilim , Korku türünde.
İfrit Şeytan-i Racim 2 Filminin Konusu:
Aslı, dokuz yaşından itibaren yetimhanede büyümüş, sıkıntılı bir çocukluk ve ergenlik dönemi geçirmiştir. Yıllar sonra çocukluğundan beri ona musallat olan, onu kontrol eden güç tekrar ortaya çıkmıştır. Aslı’nın yakın arkadaşı Müjde ve onun nişanlısı Cenk, Aslı’yı bu kabustan kurtarmak için hayatları pahasına ona yardım etmeye karar verirler…
İfrit Şeytan-i Racim 2 Filminin Oyuncuları:
Firuze Gamze Aksu, Derya Deniz Değirmenci, Emre Kılıç, Lara Çelebi
İmdb Puanı: -

4 yorum:

 1. Ölümsüz aşkı çok merak ediyorum Lively'nin performansı nasıl acaba filmde? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir kaç hafta önce izlemeye niyetlendim. İlk 10-15 dakikasını izledim. Sonraya bıraktım. Pc bozulunca da kaldı:( İzlediğim kadarıyla Lively ağır, karakter sahibi bir hatunu canlandırmış. İmdb puanını dikkate alırsak sıkılmadan izlenebileceğini düşünüyorum. Sevgiler... :)

   Sil
 2. Beni de götür, Yola çıkmak... Bakalım tercihlerimi onaylayacakmısınız..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beni de Götür filminin fragmanını izledim, içinde acı olan bir film gibi geldi bana. Yola Çıkmak filmi de merak ettiklerim arasında . her ikisi de bence güzel filmler. Selamlar :) Bu arada, evet onaylıyorum :))

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön