3 Mart 2015 Salı

Vizyondaki Filmler 6 Mart 2015

Sinemaseverler bu cuma 9 yeni film ile tanışacaklar. 4 tanesi yerli olan bu filmlerin içinde en dikkat çekeni ise Arjantin - İspanya ortak yapımı olan 'Asabiyim Ben' isimli film. Vizyondaki filmler 6 Mart 2015 günü izleme fırsatına kavuşacağımız filmlerin tanıtımlarına göz atalım:Asabiyim Ben - Relatos Salvajes - Wild Tales (2014)
Yönetmenliğini ve senaristliğini Damián Szifron'un yaptığı gerilim, komedi, dram türündeki film 122 dakika sürüyor. Arjantin, İspanya ortak yapımı olan film Buenos Aires'te çekildi.
Asabiyim Ben - Relatos Salvajes (2014) Filminin Konusu:
Öfkenin iliklere işlediği bir toplumda, aşkların, nefretin ve intikam duygusunun hüküm sürdüğü bireylerin öyküsü... Satın alınan şereflerin gölgesinde, insanlar kanunlar karşısında çaresiz ve öfkeli… Yolsuzluğun hüküm sürdüğü bir ülkede, diğer yanda muhteşem düğünler ve ölüme yürüyen danslar… Film, Buenos Aires ve çevresinde yaşanan altı farklı hayat hikâyesini beyazperdeye taşıyor.
Asabiyim Ben - Relatos Salvajes (2014) Filminin Oyuncuları:
Darío Grandinetti, María Marull, Mónica Villa, Rita Cortese,  Julieta Zylberberg,  César Bordón, Leonardo Sbaraglia
İmdb Puanı:  8.3


Love, Rosie 2014
Filmin yönetmeni Christian Ditter, senarist ise Juliette Towhidi. Yapımcı ülkesi İngiltere ve Almanya olan film romantik komedi türünde. Cecelia Ahern'in "Where Rainbows End" isimli romanından uyarlanan film 102 dakika sürüyor.
Love, Rosie 2014 Filminin Konusu:
Rosie ve Alex 5 yaşından beri birbirlerinin en iyi dostu olmuştur; bu yüzden aralarında aşka ve sevgili olmaya dair hiçbir ihtimal olmamıştır. Ama ne zaman olay sevgili seçimlerine gelse, birbirlerinin en büyük düşmanı olmuşlardır. 18 yaşında yapılan bir seçim, kaçırılan bir fırsat ise hayatlarını bambaşka yönlere sürükler. Ama aralarındaki bağ, kilometrelerce mesafeye, akıp giden zamana yenilmez. Bu arada hayal kırıklıklarıyla sonuçlanan ilişkiler, evlilikler, boşanmalar da cabası… Birbirlerini yeniden bulduklarında ikinci bir şansları olacak mı yoksa her şey için çok mu geç kaldılar?
Love, Rosie 2014 Filminin Oyuncuları:
Lily Collins, Sam Claflin, Christian Cooke, Jaime Winstone, Suki Waterhouse, Jamie Beamish, Tamsin Egerton, Lorcan Cranitch, Lily Laight, Lorcan Cranitch, Ger Ryan, Matthew Dillon, Rosa Molloy, Sadbh Malin
mdb Puanı:  7.4


Havana’ya Dönüş - Retour à Ithaque (2014) 
Yönetmenliğini Altın Palmiyeli Laurent Cantet'in yaptığı Fransa yapımı dramatik komedi tarzındaki film 95 dakika sürüyor. 
Kübalı yazar Leonardo Padura’nın romanından beyazperdeye uyarlanan filmin senaryosunu Laurent Cantet ile François Crozade yazdı. Film daha önce Adana Altın Koza Film Festivali'nde gösterildi.
Havana’ya Dönüş - Retour à Ithaque (2014) Filminin Konusu:
Amadeo hayatının tam 16 yılını Madrid’de sürgünde geçirmiştir. Aradan geçen bunca zamandan sonra yeniden Havana’ya dönmeyi başaran Amadeo bir gün batımı sırasında uzun zamandır görüşmediği 4 eski arkadaşıyla buluşur. Arkadaşlar bir taraftan hasret giderirken diğer taraftan da bu süreç içerisinde başlarından geçen olayları birbirleriyle paylaşmaya başlarlar. Bu karşılaşma, hayatın bir yerlere sürüklediği bu beş adamın samimi bir hesaplaşmasına dönüşmeye başlayacaktır ne de olsa Amadeo ve eski dostlarının şafak sökene kadar konuşacak çok şeyleri vardı.
Havana’ya Dönüş - Retour à Ithaque (2014) Filminin Oyuncuları:
 Isabel Santos, Jorge Perugorria, Fernando Hechavarría, Néstor Jiménez, Pedro Julio Díaz Ferran, Carmen Solar, Rone Luis Reinoso, Andrea Doimeadios
İmdb Puanı: 6.2


Çekmeceler - Drawers (2014)
Yönetmenliğini M. Caner Alper ve Mehmet Binay'ın yaptığı dram türündeki film 2 saat sürüyor. Senaryo Caner Alper'e ait. Zenne filmini izleyenler yönetmeni hatırlayacaklardır.
Çekmeceler 2014 Filminin Konusu:
Deniz 32. yaşını kutladığı doğum gününün gecesinde hastaneye kaldırılır. Hayati tehlikeyi atlatan Deniz’i yoğun bir psikolojik süreç beklemektedir. Tedavi evresinde sık sık geçmişe döner ve ruhunda, çok derinde kilitli kalmış çekmeceleri açar. Kız çocuğuna nasıl davranacağını tam kestiremeyen ebeveynlerinin evinde ergen cinselliğini yaşamaya çalışan Deniz’in ruhunda o günlerden gelen yaralar teker teker ortaya çıkacaktır.
M.Caner Alper'in, gerçek karakter ve hikâyelerden esinlenerek kaleme aldığı film; oyuncu bir anne-babanın kızı olan Deniz’in etkileyici öyküsünü “oyun” motiflerinin yardımıyla beyazperdeye aktarıyor. 25 yıllık bir hayat hikâyesini geriye dönüşlerle anlatan Çekmeceler, seyircisine; 70’lerden günümüze uzanan farklı dönemleri dans, dekor, kostüm ve makyajı harmanlayan görsel bir şölenle sunuyor.
Çekmeceler 2014 Filminin Oyuncuları:
Ümit Olcay, Ece Dizdar, Tilbe Saran, Taner Birsel, Nilüfer Açıkalın, Tuğrul Tülek, Burak Altay, Pınar Töre, Gizem Erdem, Yekta Kopan, Nurhan Özenen, Cengiz Coşkun. 
İmdb Puanı: -


Bir Varmış Bir Yokmuş (2015)
Yönetmenliğini İlksen Başarır'ın yaptığı 2015 yapımı, romantik filmin senaryosunda İlksen Başarır ve Mert Fırat'ın imzası var.
Bir Varmış Bir Yokmuş (2015) Filminin Konusu:
Nehir bir gün tesadüfen bir şarkı dinler ve çok etkilenir. O kadar beğenir ki notaların ardından şarkıyı yapan müzisyenin peşine düşer... Sonunda şarkının sahibi Ozan'ı bulur. Ama Ozan çok gelgitler yaşayan, çıkmaz bir sokak gibidir... Bir tarafın kararlılığı ile diğer tarafın çalkantıları arasında sıkışıp kalan bir aşk hikayesi mutlu sonlu bir masala bağlanabilecek midir?
Bir Varmış Bir Yokmuş (2015) Filminin Oyuncuları:
Mert Fırat, Melisa Sözen, Hare Sürel, Mustafa Uzunyılmaz, Judith Lieberman, Onur Şirin, Anıl Altınöz ve Göktay Tosun
İmdb Puanı:  5,5


Yeni Dünya 2015 
Yönetmenliğini ve senaristliğini Caner Erzincan'ın yaptığı dram türündeki filmin çekimleri İstanbul Fikirtepe'de yapıldı.
Yeni Dünya 2015 Filminin Konusu:
Soner ve ailesi, taşranın kalbinden koparak İstanbul'a göç etme kararı alır. Fakat Soner'in tek yükü, taşrada yaşamanın sıkıntısı değildir. Ailenin çocukları down sendromludur ve hayat önlerine pek çok engel çıkartmaktadır. Soner ve ailesi bu engellere rağmen İstanbul'a taşınır. Fakat devletin Soner'e vereceği maaş bile, ailenin geçinebilmesine ve yeniden hayat kurmasına yetecek miktarda değildir. Aile, metropoldeki hayat koşullarının da kırsaldakinden pek de farklı olmadığını öğrenecektir. 
Yeni Dünya 2015 Filminin Oyuncuları:
Erkan Petekkaya, Şükran Ovalı, Soner Erzincan, Volga Sorgu, Cenan Çamyurdu, Sinem Arıman, Sennur Togaylar, Yunus Erdem, Bahar Türker, Yılmaz Erzincan, Ersin Erzincan.
İmdb Puanı:  -


Murat Kaptan Uzay Kuvvetleri 2911 3D (2013) 
Yönetmenliğini Şahin Derun'un Yaptığı, Türkiye yapımı olan bilimkurgu, animasyon 3D türündeki film 90 dakika sürüyor.
Murat Kaptan UK2911 (2013)  Filminin Konusu:
Albatros uzay istasyonundan Savarona uzay mekiğiyle yola çıkan Murat Kaptan (Çetin Yeltekin)ve mürettebatının ölüm kalım mücadelesiyle dolu maceralarını izliyoruz filmde. Murat Kaptan'ın komutasında bulunan ve bilim adamlarından oluşan mürettebat, uzayın tehlikeli ve henüz keşfedilmemiş ve dokuzuncu sektör olarak bilinen bölümüne doğru yola çıkarlar. Yolculuğun amacı, dokuzuncu sektörde bulunan bir nebuladan parçacık ve gaz örnekleri toplamaktır. Ancak bu göründüğü kadar kolay değildir ve evrenin kaderi bu mürettebatın yolculuğunu ve araştırmasını sağ salim tamamlayabilmesine bağlıdır.
Murat Kaptan UK2911 (2013)  Filminin Oyuncuları:
Gamze Demir, Çetin Yeltekin, Rıza Gülmez
İmdb Puanı:  -

Chappie 2015
Yönetmenliğini daha önce District 9 filminden tanıdığımız Neill Blomkamp'ın yaptığı film bilimkurgu, aksiyon ve komedi türlerinde. ABD ve Meksika'nın yapımını üstlendikleri film 120 dakika sürüyor. 
Chappie (2015) Filminin Konusu:
Yakın gelecekte, baskıcı mekanik robotlardan oluşan polis güçleri sistemi ele geçirmiş ve insanları da baskı altına almaya başlamışlardır. İnsanlar bu baskıcı robot kuvvetlerine karşı yer yer direne dursun  bu robotları üreten firmada çalışan kahramanımız üzerinde çalıştığı projeyi bitirmeyi başarır. Fakat o sırada kaçırılır. Projeyi baskı altında hayata geçirir ve bebek robot Chappie ortaya çıkar. Herşeyi çabuk öğrenen bu polis robota kötü adamlar mı eğitim verecektir yoksa yaratıcısı olan kahramanımız mı? Ancak, kısa zamanda Chappie düzene ve insanlığa karşı tehdit olarak görülmeye başlanır ve yetkililer onu durdurmak için her şeyi göze alırlar.
Chappie (2015) Filminin Oyuncuları:
Hugh Jackman, Sharlto Copley, Sigourney Weaver, Dev Patel, Yo-Landi Visser, Jose Pablo Cantillo, Brandon Auret, Johnny Selema, Anderson Cooper, Maurice Carpede, Jason Cope, Kevin Otto, Chris Shields, Bill Marchant
İmdb Puanı: 6,9


Lazarus Etkisi - The Lazarus Effect (2015)
Yönetmenliğini David Gelb'in yaptığı, senaristleri Luke Dawson ve Jeremy Slater olan film 83 dakika sürüyor. ABD yapımı olan film korku türünü sevenlere göre.
Lazarus Etkisi - The Lazarus Effect (2015) Filminin Konusu:
Bir grup araştırmacı, ölen insanları yeniden diriltmeyi başaran bir proje üzerinde çalışmaktadırlar. Bu projelerini tüm dünyaya duyurmaya çalışan ekibin hevesi, bulundukları üniversitenin dekanının, gizli deneylerini öğrenmesiyle birlikte kursaklarında kalır. Proje sona erdirilirken, projeye dair tüm kayıtlar da ellerinden alınır. Fakat ekip üyeleri kolay pes etmeye niyetli değildir ve deneyi yinelerler. Ne yazık ki bu uygulama sırasında işler ters gider. Araştırmacılardan biri olan Zoe ölür ve tüm ekip yıkılır. Bu ölümü kabullenemeyen ekip üyeleri, Frank'in de kendilerini zorlamasıyla birlikte deneyi gerçek bir insan üzerinde uygulama kararı alırlar. Bu defa denek Zoe olur ve deney sayede genç kadın yeniden hayata döner fakat karakteri tamamen değişen genç kadın, tüm ekip üyelerinin kâbusu olmaya başlar!
Lazarus Etkisi - The Lazarus Effect (2015) Filminin Oyuncuları:
Olivia Wilde, Mark Duplass, Evan Peters, Sarah Bolger, Donald Glover, Scott Sheldon, Emily Kelavos, Sean T. Krishnan, James Earl, Amy Aquino
İmdb Puanı: 5.6


Büyük Gözler - Big Eyes (2014)
Yapımcılığını ve yönetmenliğini Tim Burton'un yaptığı ABD yapımı film biyografi,  dram türünde. Aynı zamanda !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin açılış filmi olan Büyük Gözler'in senaryosunda ise Scott Alexander ve Larry Karaszewski'nin imzaları bulunuyor. Müziklerini Danny Elfman'ın yaptığı film 106 dakika sürüyor. 
Büyük Gözler - Big Eyes Filminin Konusu:
Filmde 1950’li yıllarda iri gözlü çocuk tablolarıyla tanınan Amerikalı ressam Margaret Keane’in, eşi Walter Keane ile yaşadığı mücadele anlatılıyor. Karısının resimlerini satabilmek için elinden geleni ardına koymayan, kendisi resmetmiş gibi yapan bir koca sözkonusu. Geçtiğimiz yüzyılın büyük sahtekarlıklarından birinin anlatımı. Sanatçı bir kadın eşi tarafından sömürülmeye başlandığında neler olacağını izleyeceğiz.
Büyük Gözler - Big Eyes Filminin Oyuncuları:
Amy Adams, Christoph Waltz, Danny Huston, Jon Polito, Krysten Ritter, Jason Schwartzman, Terence Stamp, James Saito, Guido Furlani, Delaney Raye
İmdb Puanı: 7.0

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön