19 Ocak 2015 Pazartesi

Vizyondaki Filmler

VİZYONDAKİ FİLMLER 23 OCAK 2015


23 Ocak 2015 cuma günü itibariyle gösterime 7 film giriyor. Bu filmlerin 4 tanesi yerli yapım. Vizyondaki Filmler 23 Ocak 2015 haftasında, üç film; Cesur Tom: Sihirli Ayna, Köstebekgiller: Perili Orman ve Çılgın Kamp filmleri ise çocuklar düşünülerek  sömestr tatilinin başladığı gün gösterilmeye başlanacak.

Neden Tarkovski Olamıyorum... (Why Can't I Be Tarkovsky)

2014 Türkiye yapımı filmin türü dram komedi. Senaristi Şebnem Vitrinel olan filmi Murat Düzgünoğlu yönetmiş.
Filmin Konusu: İlk kez Altın Koza Film Festivali'nde gösterilen Neden Tarkovski Olamıyorum, film içinde film çekmeyi anlatıyor. Bu, büyük hayalleri olan ve hayatını televizyona ucuz türkü filmleri çekerek sürdüren 35 yaşındaki bir yönetmenin, Bahadır’ın traji-komik hikayesi. Görünüşe göre her şey; Bahadır’la, hayranı olduğu Tarkovski gibi filmler çekme arzusunun arasında duruyor gibi. Bir yandan bu görkemli filmi çekebilmek için imkanlar arıyor, yapımcılarla, diğer yönetmenlerle konuşuyor, öte yandan yetersizlik ve özensizlik dolu ortamlarda çalışmayı sürdürmek zorunda.
Oyuncular: Menderes Samancılar,Tansu Biçer, Esra Kızıldoğan, Vuslat Saraçoğlu, Serkan Genç, Arzu Oruç, Sacide Taşaner, Tülay Bursa, Tolga Tekin, Kadim Yaşar. İmdb puanı: 7.0


Çılgın Kamp


2015 Türkiye yapımı filmi yöneten Aram Gülyüz, Emir Khalilzadeh. Film aile macera  komedi türlerini içinde barındırıyor.

Filmin Konusu: Aynı mahallede yaşayan ama pek de iyi geçinemeyen iki arkadaş grubu soluğu çılgın maceraların geçtiği bir yaz kampında alır. Tek amacı büyük hazineyi ele geçirmek olan Azmanlar çetesi ise hapisten kaçıp kampı ele geçirmeye çalışırlar. Sonuçta Barış ve Savaş aralarında anlaşır ve Azmanlar çetesine karşı işbirliğine giderler. Şimdi kampı onların elinden kurtarmak için büyük bir mücadeleye gireceklerdir.

Oyuncular: Burak Temiz, Eda Gülten, Murat Prosçiler, Yiğit Alp Karadayı, Ece Naz Mutluer, Volkan Ünal, Sertaç Ekici, Rahşan Fırtına, Özge Dolay, Oğulcan Kaya.
Köstebekgiller: Perili Orman

2015 Türkiye yapımı olan Aile Animasyon tarzındaki filmin süresi 92 Dakika. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Mustafa Kotan
yapmış.
Filmin Konusu: Doğal güzellikleri yok ederek zenginliklerine zenginlik katmaya çalışan otel sahibi Fahri Fırfır ve otel müdürü Şehnaz Şıkır’a karşı, ormanı korumak için mücadele veren bir ailenin, sevimli köstebekler Boyo, Süslü, Kösteban, Köstepem ve Köstosun’la işbirliği sonucu yaşadığı maceralar anlatılıyor.
Oyuncular: Evrim Akın, Ruhi Sarı, İnci Türkay, Kayhan Yıldızoğlu, Gül Onat, Reyhan Asena Keskinci, Yiğit Ege Yazar, Yekta Kopan, Nurgül Yeşilçay.Aşk Sana Benzer

2015 Türkiye yapımı film dram romantik tarzında, yönetmen ise A. Taner Elhan.
Filmin Konusu: Ali (Burak Özçivit), Ege'de bir balıkçı kasabasında aile yadigarı restoranı kaybetmemek için büyük bir mücadele vermektedir. Bir gün nereden geldiği, nereye gideceği belli olmayan bir kız gelir kasabaya: Deniz (Fahriye Evcen)
Geçmişinden kaçan Deniz ve Ali arasında büyük bir aşk başlar. Kasabanın sakinleri dondurmacı Nebahat, manav Ayhan, balıkçı Yaşar, Saadet ve Yusuf Baba bu büyük aşkın şahididir. Ancak Deniz'in karanlık geçmişi mutlu olmalarının önünde en büyük engeldir.
Oyuncular: Fahriye Evcen ,  Burak Özçivit,  Yavuz Bingöl, Selim Bayraktar,  Kaya Akkaya, Birsen Dürülü,  Şamil Kafkas ve Burçin Işık.Arayış (The Search)


2014 Fransa yapımı olan film dram türünde ve 149 dakika sürüyor. senaryo ve yönetmen Michel Hazanavicius'a ait. Yönetmen Michel Hazanavicius ve oyuncu Berenice Bejo, beş Oscar’lı Artist’in ardından bu kez bir savaş dramında bir araya geliyor.   

Filmin Konusu: Cannes’da Altın Palmiye için yarışan filmin hikayesi ikinci Çeçen Savaşı sırasında, 1999 yılında geçiyor ve kaderin zalim bir oyunu sonucu yaşamları kesişen dört kişiyi izliyor. Köylerindeki herkesin öldürülmesine tanık olan bir oğlan çocuğu kaçarak mültecilere katılır. Çocuk, bölgede bulunan Avrupa Birliği delegasyonunun başı olan Carole ile tanıştıktan bir süre sonra, kadının yardımıyla ancak kendine gelmeye başlar. Bu sırada ablası da mülteciler arasında onu aramaktadır. Yönetmen Hazanavicius, senaryoyu yazarken İkinci Dünya Savaşı’nda mülteci olan anne-babasının çektiklerinden de esinlenmiş.

Oyuncular: Berenice Bejo,  Annette Bening, Yuriy Tsurilo, Rusudan Pareulidze, Maksim Emelyanov, Zukhra Duishvili.
Benim Komşum Bir Melek (St. Vincent)

2014 ABD yapımı, komedi dram türündeki film 102 dakika sürüyor. Filmin yönetmenliğini yapan Theodore Melfi aynı zamanda senaryosunu da yazmış.
Filmin Konusu: Bekar bir anne olan Maggie, 12 yaşındaki oğlu Oliver ile yeni evleri Brooklyn’e taşınır. Hastanede uzun saatler mesai yapmak zorunda kalan Maggie oğlunu komşusu Vincent’a mecburen teslim eder. Fakat Vincent, alkole ve kumara düşkünlüğü ile bilinen emekli, huysuz bir adamdır. Günler geçtikçe Vincent ve Oliver arasında sıra dışı bir ilişki doğacaktır. Zira Vincent, striptiz barlara, at yarışları gibi günlük aktivitelerine Oliver’ı da götürür! Vincent bu genç adamın ‘büyümesine’ yardımcı olurken, Oliver da Vincent’ta kimsenin görmediği bir tarafı ortaya çıkartacaktır: yufka yürekli bir ihtiyar.
Oyuncular: Bill Murray, Melissa Mc Carthy, Jaeden Lieberher, Naomi Watts, Maria-Christina Oliveras, Chris O'Dowd, Terence Howard.
İmdb 7.3   Cesur Tom: Sihirli Ayna  (Meñique y el Espejo Mágico)


2014 yapımı Animasyon, Macera türündeki filmi Ernesto Padrón yönetti. Filmin İngilizce ismi The Princess and the magic mirror.
Filmin konusu: Tom yoksul bir çiftçinin oğludur. Ufak tefek ama zeka ve cesarette pek çok kişiden daha üstün bir çocuktur. Sihirli bir aynada hayatının aşkı olan güzel prensesi gördükten sonra, onu bulmak için hemen harekete geçer. Ama tam da bu sırada kötü bir cadı, kraliyet sarayına bir tuzak kurar: devasa bir ağaç ile prenses ve ailesinin tek su kaynağını engeller. Çaresiz kral bir duyuru yayınlar ve her kim bu kara büyüyü bozup onları susuzluktan kurtarırsa, kraliyetin yarısını bu kahramana vermeyi vaad eder. Dahası bunu gerçekleştirebilen kahraman prensesle de evlenmeye hak kazanacaktır! Bu haberi duyan Tom başına gelen tüm talihsizliklere rağmen büyüyü bozmak için elinden geleni yapar. Bu macerada onu hiç ummadığı sürprizler beklemektedir.
İmdb Puanı: -

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön