13 Ocak 2015 Salı

Vizyondaki Filmler

VİZYONDAKİ FİLMLER 16 Ocak 2015

Türkiye'deki sinema salonlarında 16 ocak 2015 tarihinde 3'ü yerli toplam 8 film gösterime giriyor. Bu hafta vizyona giren filmlerden Whiplash (2014) deyim yerindeyse kalitesiyle açık ara önde görünüyor.


Vizyondaki filmler 16 Ocak 2015 haftasındaki yerli filmlerin ikisi komedi, diğeri ise tarihi türünde. Sizleri bu hafta vizyona giren filmlere ait kısa tanıtım yazıları ile baş başa bırakıyorum.

Mazlum Kuzey

2015 yapımı komedi türündeki filmin yönetmenliğini Ali Adnan Özgür yapmış.
Filmin Konusu: Mazlum Kuzey bir elinde sazı, bir yanında dostu Tıfıl ile pavyonda çalışıp, hayatlarını kazanmaktadırlar. Fakat pavyondan kovulup, işsiz kalmaları ile bir anda organ mafyasının da tuzağına düşerler. Mafyaya borçları kapatabilmek için bin tane "farklı" işe koştururlar: Amsterdam'da 'marjinal' düğünlerde şarkı da söylerler, yerli akıllı telefon üretme işine girerler hatta tüy dökücü krem bile satarlar! Her işte çuvalladıktan sonra tam tüy dökücü kremin işe yaradığına inandıkları anda, kremin tüy dökmeyip, daha da çok çıkmasına neden olduğunu öğrenirler! Üstelik kira oturdukları evin sahibe Dilberay'in, onların sattığı bu kremden dolayı bıyıkları çıkmıştır. Hem parasız hem evsiz kaldıkları bu umutsuz anda, şans eseri buldukları bir mektup tüm sorunlarına çare olabilecek gibidir. Ama bu sefer de Mazlum aşk ve dostluk arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır!
Oyuncular: Önder Açıkbaş, Turan Selçuk Yerlikaya, Kahtalı Mıçı, Seçil Buket Akıncı, Erkan Can, Muammer Uşma, Tonguç Oksal, İlter Şen, Dilber Ay, Murat Dalkılıç, Tolgahan Sayışman.
İmdb puanı: 6.4

Fatih'in Fedaisi Kara Murat

2014 yapımı, tarihi, aksiyon ve dram türlerini içinde barındıran filmin yönetmeni  Aytekin Birkon.
Filmin Konusu: Korkusuz, genç ve gözü pek bir akıncı beyi olan Kara Murat, Osmanlı ve Bizans İmparatorlukları arasında Sırbistan'da yaşanan savaşta, Bizans askerlerinin arasına tek başına girip, çatışmaların kaderini belirleyebilen bir savaşçıdır. Osmanlı sınırlarını koruyarak ve savaşta elde ettiği başarılarla cesaretini bir kez daha kanıtlayan Kara Murat, Bizansı'ın da dikkatini çeker. Ülkesini, halkını, Osmanlı İmparatorluğu'nu ve de ailesini korumak için canını ortaya koyar. Fakat Sultan Murat'ın kardeşi olan Orhan Çelebi'nin tek hedefi tahta geçmektir. Öte yandan Sultan Murat'ın padişahlığı genç ve cesur oğlu Sultan Mehmet'e bırakır. Sultan Mehmet'in gençliğinden cesaret alanlar durumu fırsat bilip, kumpas kurarlar.
Oyuncular: Fatih Usta, Bahadır Sarı, Nezih Işitan, Ceyda Tepeliler, Ömer Faruk Hakeri, Kaan Erkam, Cem Baza, Şükran Çağman, Şendoğan Öksüz, Nefise Karatay.
İmdb puanı: 3.9

Çılgın Dersane 4: Ada 

2015 yapımı komedi tarzındaki filmin yönetmeni Kamil Çetin.
Filmin konusu: Bu defa Ada ile karşımıza çıkan ekip, bu kez bir adanın şartlarına uyum sağlarken diğer yandan da denizin ve güneşin tadını çıkararak, yeni maceralara yelken açıyor. Belli bir süre kalacakları adada hayatta kalma mücadelesi verirken yaşadıkları komik olaylara gizemli hatta korkutucu karakterlerin de eklenmesiyle birlikte, işler içinden çıkılmaz bir hal almaya başlıyor.
Oyuncular: Biran Damla Yılmaz, Barış Çelikkol, Sümer Tilmaç, Veysel Diker.
İmdb puanı: -

6 Süper Kahraman (Super Hero 6)

2014, ABD yapımı olan animasyon, aksiyon, macera, komedi, bilim kurgu türlerini içinde barındıran filmin
yönetmenliğini ödüllü Don Hall ve Chris Williams yapmış. 
Filmin konusu: Oldukça zeki bir robot tasarımcısı olan Hiro Hamada kendisini bir anda bir suç örgütünün içinde bulacaktır. Kötü adamların amacı yüksek teknolojili “San Fransokyo” kentini yerle bir etmektir. En yakın arkadaşı Baymax ‘ın yardımıyla Hiro, şehri kurtarmak için oluşturulan gönüllüler ordusuna katılır. Onları Hiro'nun diğer arkadaşları da yalnız bırakmayacaktır: Hiro gibi macera bağımlısı olan Gogo Tamaga, oldukça düzenli, sistemli ve sevimli Wasabi No-Ginger, kimya konusunda uzmanlaşmış Honey Lemon ve fanatik Fred. 6 süper kahramandan oluşan bir grup ulusu korumak için hükümet tarafından işe alınırlar.
Oyuncular: Scott Adsit, Ryan Potter, Daniel Henney, T.J. Miller, Jamie Chung.
İmdb puanı: 8.1

Whiplash

2014 yapımı, dram, müzik türündeki Whiplash filminin yönetmeni Damien Chazelle. Film 107 dakika sürüyor. Özellikle caz severler kaçırmasınlar.
Filmin konusu: Andrew, gelecek vaat eden bir davul öğrencisidir. Daha iyi olabilmek için konservatuara girer. Zorlu bir sınava gireceğinden hazırlanmak için ders almaya karar verir. Caz duayeni olan Terence Fletcher başarılı aynı zamanda sertliği ile de ünlüdür. Yetenekli öğrencilerin peşindedir. Andrew'u grubuna alır.Andrew hem mesleki hem de psikolojik açıdan sınava hazırlanmak zorunda kalır.
Oyuncular: Miles Teller, J.K. Simmons, Paul Reiser, Melissa Benoist ve Austin Stowell
İmdb puanı: 8,7

Leviafan (Leviathan)

2014 yapımı dram türündeki filmin yönetmenliğini Andrey Zvyagintsev yapmış. 140 dakikalık bu uzun film Rus yapımı.
Filmin Konusu: Filmin hikayesi günümüzün toplumsal dramını yansıtarak birden fazla karaktere odaklanıyor. Kademe kademe inşa edilen "yeni bir kentte" yaşamaya çalışan insanların mücadelesini ve güvensizliklerine derinlemesine dalarak, insanoğlunun yeryüzündeki köklerine iniyor.
Oyuncular: Elena Lyadova, Vladimir Vdoviçhenkov, Roman Madyanov,
Filmin 1 Golden Globe Adaylığı, 5 farklı ödül ve 10 ödül adaylığı var.
İmdb puanı: 8,0

İntikam Peşinde (Ablations)

İntikam Peşinde (Ablations)2014 Belçika Fransa ortak yapımı olan filmin yönetmeni Arnold de Parscau. Film 94 dakika sürüyor.
Filmin Konusu: Pastor Cartalas sabaha karşı bomboş bir arazide , önceki geceden kafası bulanmış, akşamdan kalmış olarak uyanır. Güç bela kaldığı otele geri döner ve sırtındaki dikiş izlerini görür. Cerrah olan eski sevgilisi, neler olduğunu hatırlamadığı o gece böbreğini mafyanın çalmış olabileceğini söyler. Pastor tüm hayatını ortaya koyarak kendisine bunu yapanların peşine düşecektir.
Oyuncular: DenisnMenochet, Virginie Ledoyen, Yolande Moreau, Florance Thomassin ve Philippe Nahon
İmdb puanı: 5.0

Hacker (Blackhat)

2015 yapımı olan gerilim, aksiyon ve polisiye tarzındaki film ABD yapımı ve yönetmeni ise Michael Mann. 
Filmin konusu: Siber suç dünyasının global çapta ele alan film, izinli bir mahkum ile onun Amerikalı ve Çinli ortaklarını merkezine alıyor. Chicago’dan Los Angeles, Hong Kong ve Jakarta’ya kadar uzanan üst düzey bir siber suç ağının karanlık yüzü beyazperdeye taşınmış.
Oyuncular: Chris Hemsworth, Viola Davis, William Mapother, John Ortiz, Tang Wei ve Wang Leehom
İmdb puanı: 5.5

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön