27 Eylül 2014 Cumartesi

Vizyondaki Filmler

Temmuz Soğuğu 2014 (Cold In July)

Cold In July

Filmin ilk dakikaları:
Teksas,1989. Gece evine giren hırsızın yaptığı gürültü ile uyanan Richard Dane (Michael C. Hall) sonradan babasının olduğunu öğrendiğimiz silahını doldurup evin salonuna doğru gider. Hırsızı görünce silahını doğrultur. Hırsız elindeki feneri Richard'ın yüzüne doğru tutar. Richard çok gergindir, hırsız karşısında dikilmektedir. Derken masa saatinin gongu çalmaya başlar.Panikleyen Richard o anda tetiğe basar. Adam oracıkta ölür. Polis gelir Richard'ın ifadesini alır ve serbest bırakır. Ertesi gün ölen adamın cenazesinde tek bir kişi vardır: Hapisten yeni çıkmış olan hırsızın babası Ben Russell (Sam Shepard). Cenazede Richard ve Ben tanışırlar. Gergin geçen bu karşılaşmanın ardından Ben'i Richard'ın ailesinin etrafında dolaşırken görmeye başlıyoruz. Bahsettiğim bu son sahnelerde gerilimin arttığını hissedebiliyorsunuz. Temmuz Soğuğu 2014 (Cold In July) Filminin Konusu:
Bu karanlık suç dramasında, iki babanın sırlarla örülü intikam öyküsü anlatılıyor. Doğu Teksas'ta küçük bir kasabada yaşayan Richard Dane, başına gelen bir olay sonrasında eski bir suçlu, aynı zamanda Dane'in vurduğu adamın babası olan Ben Russell ile tanışır. İkili birbirlerinden nefret etmelerine rağmen bir olayı aydınlatmak için güçlerini birleştirmek durumunda kalır. Onlara Houston'da domuz yetiştiriciliği yapan bir dedektif (Don Johnson) ve Dane'in inatçı karısı (Vinessa Shaw) yardım edecektir. İlginç bir şekilde bir araya gelen bu ekip, hiç tahmin etmedikleri kadar büyük ve karanlık bir sırrı açığa çıkaracaklardır.

Cold In July filminin oyuncuları:
Amerikan film ve dizilerini izliyorsanız oyuncular size oldukça tanıdık gelecektir. 
Başrolde Richard Dane rolünü üstlenen Michael C. Hall, Dexter gibi uzun soluklu (8 Sezon oynamıştır) bol ödüllü dizinin başrol oyuncusudur.
Ben Russell karakterini canlandıran usta oyuncu Sam Shepard'ı ise Kara Şahin Düştü, Kod Adı Kılıçbalığı, The Notebook gibi ses getiren filmlerden anımsayacaksınız.
Jim Bob rolünde Don Johnson'u görüyoruz. Gençlik yıllarımda yayınlanmasını iple çektiğim polisiye bir dizi olan Miami Vice'ın beyazlar içindeki yakışıklı polisi Don Johnson, bu filmde de bir dedektifi canlandırıyor. 
Ann Dane, Richard'ın eşi rolü Vinessa Shaw'a verilmiş. Filmografisinde rastladığım ve izlemiş olduğum tüm bu filmlere rağmen onu hatırlayamadım; 3:10 to Yuma, Acı Reçete,
Gözü Tamamen Kapalı, Two Lovers...

Kurt Russell ve Goldie Hown'un oğlu olan Whayt Russell ise Freddy rolünde performansını sergiliyor. 

Yönetmen Hakkında:
ABD Fransa ortak yapımı olan Cold In July (Temmuz Soğuğu) filminin yönetmen Jim Mickle 1979 doğumlu ve daima film sektörünün içinde yer almış. Hayatına göz attığımda karanlık filmleri seven birisi izlenimini edindim. Şimdiye kadar tuzunun bulunduğu filmlerden en yüksek İMDB puanını Cold In July filmi almış gibi görünüyor. 
Suç, Gerilim türündeki film Türkiye'de vizyona 26.09.2014 tarihinde yani dün girdi. İzlemek isteyenler hafta sonu ve sonrasında filmi izleyebilirler.
İmdb Puanı: 6,8     İmdb Linki: tt1179031

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön