18 Mart 2024 Pazartesi

Demir Pençe - The Iron Claw

Demir Pençe - The Iron Claw (2023)

Sean Durkin'ın yazıp yönettiği başrollerini Zac Efron, Jeremy Allen White, Harris Dickinson'ın paylaştığı Demir Pençe - The Iron Claw filmi Türk izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Film, Amerika'da A24 tarafından Aralık 2023'te, İngiltere'de ise Lionsgate tarafından Şubat 2024'te gösterilmişti. Ülkemizde ise Bir Film dağıtımıyla 22 Mart 2024 günü gösterime girecek.

Demir Pençe - The Iron Claw (2023) Poster
Dram, Biyografi, Spor türlerindeki ABD, İngiltere ortak yapımı olan Demir Pençe Amerikan güreş sporuyla ilgili bir yapım. Filmde anlatılan Von Erich ailesi soy isimlerinin laneti ile ünlenmiş. Filmin konusu ağırlıklı olarak 80'li yıllarda geçiyor. WCCW (World Class Championship Wrestling) kısaltmasının açılımı ise 'Dünya Klasında Güreş Şampiyonası' şirketi olarak çevrilebilir. Filmin ana temalarından biri de bu şirket...

Sean Durkin'in yönettiği The Nest - Yuva (2020), Martha Marcy May Marlene (2011) ve Christine (2016) filmleri yönetmenin önemli yapımları arasında bulunuyor.

Demir Pençe - The Iron Claw (2023) Konusu:

Kendisi çok başarılı bir güreşçi olan baba Fritz Von Erich, oğullarını da 1 numaraya taşımak için despot bir biçimde, zalimce yöntemler uygulamaktadır. Şampiyon kardeşler sporda zirveye doğru tırmanırken, tüm aile çalkantılı olaylara, büyük güçlüklere göğüs germek zorunda kalır.

Demir Pençe - The Iron Claw (2023)
Vizyon Tarihi: 22 Mart 2024

Diğer Adı: The Iron Claw / Yönetmen - Senaryo: Sean Durkin / Görüntü Yönetmeni: Matyas Erdely / Müzik: Richard Reed Parry / Dağıtımcı: Bir Film / Şirket: Fabula Films / ABD, Birleşik Krallık / 2023 / Süre: 130 / Dram, Biyografi, Spor / Derecelendirme: 13+

Oyuncu Kadrosu:
Zac Efron (Kevin Von Erich)
Jeremy Allen White (Kerry Von Erich)
Harris Dickinson (David Von Erich)
Maura Tierney (Doris Von Erich)
Holt McCallany (Fritz Von Erich)
Stanley Simons (Mike Von Erich)
Lily James (Pam)
Michael Papajohn (Olimpiyat Koçu)

3 yorum:

 1. Konusu ilgi çekici. Eskiden bu tür dövüşleri izlerdim, filmi de sevebilirim. Biyografi olması da merak ettirdi. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Film, 2023'ün ses getiren filmlerinden. İmdb puanı da çok iyi bence; 7.7
   İzleyen pişman olmaz gibime geliyor 😊🙏

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön