4 Temmuz 2022 Pazartesi

Hayvanlar - Animals (2021)

Animals

The Brussels Times'ın 9 Mart 2021 tarihli haberi "Homofobik nefret suçundaki iddia edilen katillerin hepsi gençti" başlığını taşıyor. Belçika'da 18 yaşından küçük üç genç, bir flört uygulaması kullanarak görüşme ayarladıkları eşcinsel David Polflied'i dövüp bıçaklamışlar, ertesi gün ise talihsiz adamın cesedi bulunmuş... Mahkeme bitti mi? Nihai karar alındı mı? Bilmiyorum, ancak bir nefret suçu olarak kabul edilmişse Belçika'da işlenen bilinen ikinci yasal homofobik cinayet olacak. Aynı sebepten işlenen ilk cinayet ise 2012 yılı Nisan ayında gerçekleşti. İhsane Jarfi 2012 yılında Liège'de dört adam tarafından öldürüldü. Cesedi 10 gün sonra bir tarlada bulundu.

Belçika, Fransa ortak yapımı olan ve yönetmenliğini Nabil Ben Yadir'in üstlendiği Animals (2021) filmi, 2012 yılında işlenen bu cinayetten yola çıkılarak çekildi. Sarsıcı dramatik yapısıyla dikkat çeken yapım, farklılığa duyulan nefreti şiddetin etrafından dolaşmadan rahatsız edici bir dozda izleyiciye sunuyor.

Hayvanlar Animals (2022) Poster

Jean-Pierre Dardenne ve Luc Dardenne kardeşler filmin yapımcıları arasında bulunuyor. Profesyonel olmayan oyuncularında rol aldığı, başrolünü Soufiane Chilah'ın canlandırdığı Dram, Suç türlerindeki Hayvanlar - Animals (2021), Başka Sinema dağıtımıyla vizyona girecek.

Hayvanlar - Animals (2021) Konusu:

30 yaşındaki zeki, sevecen ve ailesine karşı özenli bir adam olan Brahim, annesinin doğum günü partisine katılır ve bunu gay olduğunu açıklaması için bir fırsat olarak görür. Ancak gelenekler ve ailesinde artan gerilim, tüm umutlarını paramparça eder. Gecenin sonunda yalnız ve hayal kırıklığına uğramış, amaçsız gezerken karşılaştığı dört adam, Brahim'in hayatını sonsuza dek paramparça edecektir.

Hayvanlar - Animals (2022) Soufiane Chilah

Vizyon Tarihi: Ertelendi

Diğer Adı: Animals / Yönetmen: Nabil Ben Yadir / Senaryo: Nabil Ben Yadir, Antoine Cuypers / Görüntü Yönetmeni: Frank van den Eeden / Dağıtımcı: Başka Sinema / Şirket: Bir Film / Belçika, Fransa / 2021 / Süre: 91 dakika / Suç, Dram / tt10098452 /

Oyuncu Kadrosu:
Soufiane Chilah (Brahim)
Gianni Guettaf (Loïc)
Vincent Overath (Geoffroy)
Lionel Maisin (Christophe)
Serkan Sancak (Milos)
Anne-Marie Loop (Brahim'in annesi)
Amid Chakir (Brahim'in babası)
Salim Talbi (Mehdi)
Güncelleme:
05.07.2022: 8 Temmuz 2022 olan vizyon tarihi ertelendi.

5 yorum:

 1. izlenir de ne fena konu yaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yürek ister... sanırım film önce kahramanı ve ailesini anlatıyor sonra saldırıyı en sonda da saldırı sonrası yaşananları. Ağaç ev sohbetlerinde benzer bir konu işlenmişti yanlış hatırlamıyorsam.
   :)

   Sil
 2. İzlerim muhtemel, bugünlerde herkes izlemeli, insanların seçimlerine saygı duymayı öğrenmek zorundayız, onaylamayabilirsin, yaşam hakkını elinden almak ne demek.Çok üzücü gerçekten.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanlar vicdansız olunca hak hukuk tanımıyorlar. Filmin gösterimini ertelediler bugün. Bakalım yeni yayın tarihi ne olacak?
   Çok teşekkürler.

   Sil
 3. Ay konusu ağır ama ya, yine de böyle bir konuya dikkat çekmeleri bile önemli.

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön