25 Haziran 2022 Cumartesi

Suikast Treni - Bullet Train (2022)

Kotaro Isaka Uyarlaması

'Kōfuku na Chōshoku Taikutsu na Yūshoku'u dinledikten sonra çalıştığı işi bırakıp yazmaya başlayan Kôtarô Isaka otuzun üzerinde kitap yazdı. Maria Bītoru (Maria Beetle) ismini taşıyan Japonya'da çok satan kitabının filmi çekildi ve Bullet Train ismiyle yakında sinemalara gelecek. Japon yazar Kotaro Isaka'nın kiralık katilleri konu ettiği üçlemesi; "Three Assassins", "Maria Bītoru (Maria Beetle)" ve "AX (Kadokawa Bunko)" isimli kitaplardan oluşuyor. Maria Beetle (Bullet Train) yayım sırasına göre bu üç kitabın ortasında yer alıyor.

suikast treni
Kotaro Isaka Üçlemesi Three Assassins, Bullet Train ve AX

Bullet Train kitabının konusunu Google çevirisiyle paylaşmak istiyorum. Kitapla film arasında uyarlama farklılıkları ne derecede olacak bu da merak konusu;

"Satoshi - The Prince masum bir okul çocuğu gibi görünüyor ama gerçekten şık ve sinsi bir suikastçı. İyi bir felsefi tartışmada olduğu gibi, risk onu besler. Şunu sormak gibi: Öldürmek gerçekten yanlış mı? Kimura'nın küçük oğlu, Prens yüzünden komadadır ve Kimura intikamını almak için onu Tokyo'dan Morioka'ya giden hızlı trene bindirmiştir. Ancak Kimura çok geçmeden trendeki tek tehlikeli yolcuların onlar olmadığını keşfeder... Kendi kendini "dünyanın en şanssız suikastçısı" ilan eden Uğur Böceği olarak da adlandırılan Nanao, patronu Maria adında gizemli bir genç kadın tarafından para dolu bir bavulu çalıp ilk durakta inmek için hızlı trene bindirilmiştir. Mandalina ve Limon ölümcül ikilisi de Morioka'ya seyahat ediyor ve bavul diğerlerinin ellerini göstermesine neden oluyor. Neden hepsi aynı trende ve kim sağ kurtulacak?"

Suikast Treni - Bullet Train (2022)

David Leitch'in yönettiği Gerilim, Aksiyon türündeki Suikast Treni filminin konusu Japonya'da hiç durmayan bir trende geçiyor. Filmin kadrosunda Brad Pitt, Zazie Beetz, Aaron Taylor-Johnson, Sandra Bullock ve Joey King yer alıyor. Amerikan yapımı Suikast Treni - Bullet Train (2022), 5 Ağustos 2022 günü vizyona girecek.

Suikast Treni - Bullet Train (2022) Konusu:

Hepsi birbirine bağlantılı ancak çelişkili hedeflere sahip, eklektik suikastçılar görevleri için hızlı trene binmiştir. Beş ayrı suikastçı hedeflerinin kesiştiğini fark edince trende aksiyon dolu bir kovalamaca başlar.

Suikast Treni, Altyazılı Fragman

Vizyon Tarihi: 5 Ağustos 2022

Diğer Adı: Bullet Train / Yönetmen: David Leitch / Senaryo: Zak Olkewicz / Kitap Uyarlaması: Kôtarô Isaka, Maria Beetle / Görüntü Yönetmeni: Jonathan Sela / Müzik: Dominic Lewis / Dağıtımcı: Warner Bros. Türkiye / Stüdyo: Sony Pictures / ABD / 2022 / Süre: 2 saat 32 dakika / Gerilim, Aksiyon / tt12593682 /

Oyuncu Kadrosu:
Brad Pitt (Ladybug - Uğur Böceği)
Zazie Beetz
Aaron Taylor-Johnson (Tangerine - Mandalina)
Brian Tyree Henry (Lemon - Limon)
Sandra Bullock (Maria Beetle)
Joey King (Prens)
Michael Shannon
Hiroyuki Sanada
Logan Lerman
Andrew Koji (Kimura)
Andrea Muñoz (Bayan Wolf)

8 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Selamlar, kadrosunda Sandra Bullock ve Brad Pitt'in olduğu geçenlerde vizyona giren Kayıp Şehir filmi gibi olmasında :))

   Sil
 2. Konu ilginçmiş, yazarın Türkçe'ye çevrilmiş mi kitapları acaba, okumak isterdim. :) Oyuncular keşke Asya'lı olsaymış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selamlar :) Kotaro Isaka'nın bildiğim, gördüğüm kadarıyla Türkçe'ye çevrilmiş kitabı yok. Mesela Three Assassins kitabının İngilizce çevirisi bu yıl Nisan ayında yapılmış. Belki önceki yıllarda yazdığı kitapların çevirisi yapılmıştır ama rastlayamadım, kitap yayını yapan bloglar daha iyi bilirler gibime geliyor :)
   Rol dağıtımını karma yapmışlar, Ama Asya'lı oyuncular as rollerde çok az görünüyor...
   Çok teşekkürler :)

   Sil
  2. Merhaba, yazarın kitaplarını Theseus Yayınevi yayınlayacakmış. Kitaplardan ilki haftaya çıkıyor. Bende çok merak ediyorum, çıksın hemen okumak lazım. Kitaplar filmlerden daha iyi oluyor genelde

   Sil
  3. Bilgi için çok teşekkürler, haber çok güzel! Yayınevini hemen ziyaret ettim, Suikast Treni ön satış fiyatı 48 TL olarak görünüyor. Siparişi filmin gösteriminin hemen ertesinde kargoya veriyorlarmış. Kitap yorumları da çok olumlu. Okumak lazım. :)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön