9 Haziran 2022 Perşembe

Jurassic World: Hâkimiyet (2022)

JURASSIC WORLD DOMINION

Başrollerini yeniden Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard'ın paylaştıkları Jurassic World üçlemesinin son filmi Jurassic World: Hâkimiyet (2022), 10 Haziran 2022 günü gösterime giriyor. Macera, Bilim-Kurgu, Aksiyon türlerindeki devam filminde, kaçarak dünyaya yayılmayı başaran dinozorlarla insanların birlikte nasıl yaşadıklarını izleyeceğiz. 

Jurassic World: Hâkimiyet (2022) Poster

Orjinal ismi Jurassic World Dominion olan filmin yönetmen koltuğunda serinin ilk filmini de yöneten Colin Trevorrow oturuyor. Daha önce çekilen ve adı "Jurassic Park" olan seri filmlerin ilk ikisini ise Steven Spilberg yönetmişti. Bu filmlerde rol alan Sam Neill ve Jeff Goldblum Jurassic World üçlemesindeki filmlerde de rol alıyor.

Jurassic World Film Serisi:
  • 2015 Jurassic World
  • 2018 Jurassic World: Fallen Kingdom
  • 2022 Jurassic World Dominion

Jurassic World: Hâkimiyet - Jurassic World Dominion (2022) Konusu:

Film, Nublar Adası’nın yok edilmesinin dört yıl sonrasında geçiyor. Dinozorlar artık tüm dünyada insanlarla birlikte yaşıyor ve avlanıyor. Bu hassas denge, geleceği yeniden şekillendirecek ve insanların artık tarihin en korkunç yaratıklarıyla paylaştıkları gezegeni uç yırtıcılara bırakıp bırakmayacaklarını belirleyecek.

Jurassic World Dominion
Jurassic World: Hâkimiyet (2022) Bryce Dallas Howard

Vizyon Tarihi: 10 Haziran 2022

Diğer Adı: Jurassic World Dominion / Yönetmen: Colin Trevorrow / Senaryo: Emily Carmichael, Colin Trevorrow, Derek Connolly / Görüntü Yönetmeni: John Schwartzman / Müzik: Michael Giacchino / Dağıtımcı: UIP Türkiye / Stüdyo: Universal / ABD / 2022 / Süre: 2 saat 27 dakika / Macera, Bilim-Kurgu, Aksiyon / tt8041270 / 13+

Oyuncu Kadrosu:
Chris Pratt (Owen Grady)
Bryce Dallas Howard (Claire Dearing)
Laura Dern (Ellie Sattler)
Sam Neill (Alan Grant)
Jeff Goldblum (Ian Malcolm)
Isabella Sermon (Maisie Lockwood)
Mamoudou Athie (Ramsay Cole)
Campbell Scott (Lewis Dodgson)
Justice Smith (Franklin Webb)
Omar Sy (Barry Sembène)
BD Wong (Franklin Webb)

Dublajlı Fragman

3 yorum:

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön