18 Şubat 2022 Cuma

Oscar Adaylarını İzliyoruz, Maratona Var mısınız?

94. Oscar Adayları 8 Şubat 2022 tarihinde açıklanmıştı. Hangi filmlerin aday olacağı üzerine konuyla ilgilenenlerin hummalı bir tahmin yarışının ardından şimdi de hangi filmin en iyi olduğunu tahmin etmeye çalışacağız.

Oscar Adaylarını İzliyoruz, Maratona Var mısınız?

Oscar 2022 listesindeki adaylık kazanan bazı filmler dijital platformlarda gösterildi. Don't Look Up, Coda, The Power of Dog, Being the Ricardos, The Mitchells vs the Machines, Raya and the Last Dragon, Tick, Tick... Boom!

Kimi aday filmler; Drive My Car, Örümcek Adam Eve Dönüş Yok, Nightmare Alley, Encanto ve Dünyanın En Kötü İnsanı halen sinemalarda gösteriliyor.

Yakın bir tarihte de sinemalara gelecek filmler olacak. "Flee" 4 Mart 2022 günü vizyona girecek, "Parallel Mothers" ve "Belfast" 25 Mart 2022 günü gösterime girecek.

27 Mart 2022 günü de Oscar Töreni düzenlenecek.

'oytunlahayat' blogunun sahibesi sevgili Şebnem "Oscar adaylarını izliyoruz var mısınız?" dedi. Bir nevi maraton koşacağız. Biz de varız dedik. :) Aşağıya sıraladığım filmleri etkinliğe katılan diğer blogger arkadaşlarımızla izleyip izlenimlerimizi yazacağız. İsteyen herkes katılabilir. Buradaki; Oscar Adaylarını İzliyoruz var mısınız? yazısına uğrayıp yorum bırakırsanız biz de yazdığınız yazıları takibe alıp okuyabiliriz.

Oscar Adayı Filmler;

Belfast, CODA, Don’t Look Up, Drive My Car, Dune, King Richard, Licorice Pizza, Nightmare Alley, The Power of the Dog, West Side Story, Tick, Tick … Boom!, Being the Ricardos, The Tragedy of Macbeth, The Eyes of Tammy Faye, The Lost Daughter, Parallel Mothers, Spencer

13 yorum:

 1. dune ve drive my car sanırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Drive My Car bu yıl çok başarı elde etti, o kadar çok ödülü var ki Oscar'ı da alır diye düşünüyorum.
   Çok teşekkürler :)

   Sil
 2. ben de yazmaya başlıycam bugünlerde, dont look up, lost daughter, tic toc izlemiştim, dün akşam da drive my car izledim, iyiydi ama uzundu, 3 saat olması sürükleyiciliğini biraz düşürmüş, drive my car da adını sahiden de beatles şarkısından almış, murakami müziksever olduğu için romanlarında hep şarkılar var, imkansızın şarkısı adlı romanında da yine beatles şarkısı norwegian wood vardı :) nefis şarkı o da :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Talip oldum ama vizyon programı da ağırlaştı. Bakalım ben kaç tane yazabileceğim :)) Drive My Car filmini çok merak ediyorum inşallah izleyebilirim. Şarkıya filmde yer veriyorlar mı merak ettim. Filmde yolda gidilirken bu şarkıyı dinlemek harika olurdu. Biip biip yeah :))

   Sil
  2. drive my car, iyi film ancak 3 saat olması yavaşlatmış biraz filmi :) şarkı ile ilgisi şu, filmde bir araba da başrolde, şoför var, o yönden :) norwegian wood da güzel şarkı :) isn't it guuuud norveciın vuuud :)

   Sil
  3. Japonya'nın yolları güzel değil mi? Filmin fragmanında sarsmadan araba kullanan şoför yönetmenin hoşuna gitmişti. Araba afişte de ön planda zaten. Ben denedim ama sarsmadan araba kullanmayı başaramıyorum bir türlü. En sonunda bizim yollar kötü dedim çıktım içinden :))
   Çok teşekkürler deep :)

   Sil
 3. Don't Look Up'un arkasında küresel güçler yoksa :) bence kazanamaz,çünkü çok "vasat bir film" diyorlar ama aday olması şaşırtıcı,sürpriz yapabilir..🙂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Don't Look Up, Tick Tick Boom, The Mitchells vs. the Machines ve The Power of the Dog bu filmlerin hepsi Netflix filmleri. En iyi film dalında Don't Look Up ve The Power of the Dog aynı kulvarda yarışıyor. Toplamda üç dalda ortak adaylıkları var. En İyi Film dalında Netflix Power of the Dog için kulis yapar bence. ;)

   Sil
 4. epeyce uzak kalmışım film gündemine. Dağarcığımı tazeledim sayenizde. :)

  YanıtlaSil
 5. Gazanız mübarek olsun kim bilir belki seneye bende katılırım. 🙈

  YanıtlaSil
 6. Bu maraton sensiz olmazdı Zulalcim :)
  Keyifli seyirlerin olsun ♥

  YanıtlaSil
 7. Ben de iziliyorum filmleri bakalım. Epey izledim. Drive My Car güzeldi ama uzun ve durağan. İnsan çok dikkatli izlemesze diyalog kaçırabiliyor. Nightmare Alley'i de sevdim ben. CODA güzel ama bir benzerinden kopyalanmış olması ters bence.

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön