14 Aralık 2021 Salı

Yarım Kalan Hayat - Adam (2020)

QUAD

Deneyimli dizi yönetmeni Michael Uppendahl'in ilk uzun metrajlı filmi olan Yarım Kalan Hayat - Adam (2020), konusunu gerçek yaşamdan alıyor. Başarılı olan ve hayatı yolunda giden bir adamın geçirdiği kaza sonucu hayata sil baştan başlamak zorunda kalmasını anlatan 'Adam (2020)' filminin başrolünde 'Breaking Bad' dizisinde oynayan Aaron Paul yer alıyor. Ona, Jeff Daniels, Lena Olin ve Tom Berenger gibi tanınmış oyuncular eşlik ediyor.

Quad
Yarım Kalan Hayat - Adam (2020) Poster

Adam Niksar, 26 yaşında kaza geçirdikten sonra uzun bir rehabilitasyon dönemi yaşamış. Kazadan yıllar sonra evlenen ve bir çocuğu olan Adam'ın deneyimlerini anlattığı günlükler uzun metrajlı film için ilham kaynağı olmuş. Detroit, Michigan'da çekilen orjinal adı Quad olan filmin çekimleri 10 yıl önce gerçekleşmiş. Adam Niksar ise 2017 yılında vefat etmiş.

Yarım Kalan Hayat - Adam (2020) Konusu:

Adam Niskar, genç yaşta hayatının düzenini kurmuş başarılı bir adamdır. Güzel bir eve, iyi giden bir ilişkiye sahiptir. Patronu Mickey onu boşalan yönetici kadrosuna terfi ettirir. Arkadaşlarıyla kutlama yaparken sığ suya atlayış yapması sonucu hayati tehlike atlatır. Kaza sonrasında felçli kalan Adam’ın dünyası tepe taklak olacaktır. Kız arkadaşı bu duruma uzun süre dayanamaz. Annesi ve babası olayı kabullenmekte güçlük çeker. Adam'ın bunalımdan çıkmasını ve tedavi olması için mücadele etme gücünü hemşire Yevgeniya verecektir.

Yarım Kalan Hayat - Adam (2020) Aaron Paul
Vizyon Tarihi: 17 Aralık 2021

Diğer Adları: Adam, Quad / Yönetmen: Michael Uppendahl / Senaryo: Michael Burke, Brett Johnson, Mike Young / Görüntü Yönetmeni: Tobias Datum / Müzik: Brian H. Kim / Dağıtımcı: CJ ENM / Şirket: Ela Film / ABD / 2020 / Süre: 100 dakika / Dram / tt1715344

Oyuncu Kadrosu:
Aaron Paul (Adam Niskar rolünde)
Lena Olin (Yevgeniya Hemşire)
Tom Berenger (Jerry Niskar Baba)
Celia Weston (Arlene Niskar Anne)
Michael Weston (Ross Niskar Kardeş)
Shannon Lucio (Christine)
Paul Walter Hauser (Trent)
Tom Sizemore (Lucky)
Jeff Daniels (Mickey)
Adam Niskar (Yakışıklı Jim)

1 yorum:

  1. ne konu yaa, gerçek demekki, izleniir :) ilham verici filmlerden herhalde :)

    YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön