5 Mayıs 2019 Pazar

Re-Gifted Kısa Animasyon

Re-Gifted Kısa Animasyon

Nasreddin Hoca'nın bir hikayesi vardır. Eski kıyafetlerle bir yemeğe gider. Ama gittiği yerde itibar görmez. Üzerine kürk giyip tekrar ziyafete gittiğinde ise el üstünde tutulur, güzel ikramlar yapılır. Dış görünüşe önem verenleri yeren bu hikayenin benzer bir versiyonunu geçenlerde izlediğim bir animasyon filminde gördüm.
Filmin kahramanı mor görüntüsü nedeniyle alıcı bulamayan camdan bir yumurta. Bu nedenle mutsuz olan cam yumurtaya aslında biraz dikkatli bakılsa içindeki hazine keşfedilecek ama heyhat! Soğuk dünyanın insanları elindekinin değerini anlayamayacak kadar ön yargılı ve kıt zamana sahip!

Re-Gifted Kısa Animasyon
Ringling Sanat ve Tasarım Koleji'nde Eaza Shukla'nın 2018 yılı üretimi olan Re-Gifted kısa animasyon filmi, alınan hediyenin tekrardan başka birine hediye edilmesi konusunu işliyordu. Filmin kahramanı olan obje yeniden ve yeniden hediye ediliyor, devamlı sahip değiştiriyordu.
Bu güzel, aynı zamanda hüzünlü animasyonu paylaşmak istedim.

3 yorum:

 1. Camdan yumurta için çok üzüldüm. Aslında hep öyle oluyor ya. Bazı şeylerin, kişilerin kıymeti bilinmiyor da kaybedilince anlaşılıyor. Bana da bu konuyu çağrıştırdı bu film. Büyüklerin ders çıkarabileceği güzel bir kısa animasyon..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selamlar :) Çok yönlü düşünülmüş bir animasyon yapmışlar. Hayatın türlü gaileleri içinde kıymet verilecek değerleri kaçırır olduk. Konuya dikkat çekilmesi hoşuma gitti..
   Çok teşekkürler :)

   Sil
 2. Re gifted faydali mesajlar içeren bir filme benziyor. Kizima izlettirebilirim teşekkürler canim 😘

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön