18 Mart 2019 Pazartesi

Mirai

Mirai

Akademi ve Altın Küre adaylığı bulunan Japon Animasyonu Mirai 22 Mart 2019 günü vizyona giriyor. Japonya doğumlu yönetmen Mamoru Hosoda'nın her üç yılda bir piyasaya sunduğu animasyon filmlerinin sonuncusunda, 4 yaşındaki bir çocuğun kız kardeşinin doğumundan sonra gördüğü ilginin azalmasıyla düştüğü açmaz ve büyüme hikayesi anlatılıyor. Film için daha farklı bir açıklama sunmak gerekirse; kardeş kıskançlığı ve bunu aşmanın yolları anlatılıyor diyebiliriz.
Mamoru Hosada'nın bir animesi ilk kez Türkiye sinemalarında gösteriliyor.

Mirai no Mirai
Mirai 2018 Poster


Mirai Konusu

Annesi kucağında ailenin yeni üyesi ile içeri girdiğinde, dört yaşındaki Kun’un dünyası tersine döner. O güne kadar ailenin ilgi odağı olan Kun, kız kardeşi Mirai’nin doğumuyla birlikte artık kendisine yeteri kadar ilgi gösterilmediğini düşünür. Kız kardeşini bir türlü kabullenmeyen Kun, arka bahçedeki bir ağaç sayesinde büyülü bir dünyaya adım atar. Burada annesi genç bir kızdır, dedesi enerji dolu bir delikanlı ve kıskandığı kız kardeşi Mirai de bir ergen olmuştur. Büyük ve heyecanlı maceralara yelken açan Kun’un dünyaya bakışı değişir ve bir ağabey olma yolunda adım atar.

Mirai no Mirai
Mirai 2018
Vizyon Tarihi: 22 Mart 2019
Diğer Adı: Mirai no Mirai / Yönetmen - Senaryo: Mamoru Hosoda / Müzik: Masakatsu Takagi / Dağıtımcı: Başka Sinema / Japonya / 2018 / Süre: 98' / Macera, Dram, Animasyon

Mirai 2018 İngilizce Altyazılı Fragman

8 yorum:

 1. ya niye bizde yok bu animasyon işi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kötü Kedi Şerafettin'i yaptık, o güzeldi :) Japon uzun metraj animasyonları ayrı güzel. Sitemini çok iyi anlıyorum.

   Sil
 2. Animasyon filmler çocukları eglendiriyor tavsiye ve değerlendirme için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oscar'a adaylığı bulunan bu film kaçmaz diye düşünüyorum. Ben teşekkür ediyorum.

   Sil
 3. Kardeş kıskançlığı filmlere konu olacak kadar ileri düzeyde yaşanıyor maalesef..:) Biizm evde bunu hafif atlattık diyebilirim. Çocuklar arasında denge kurmak önemli..
  Kun'un büyülü dünyasında neler olacak acaba. İzleyip görmek gerek..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yönetmenin bir filmini izledim, çizgisi güzel. Eminim bu animasyonda da duyarlı bir işleyiş hakim olacak. Ben şahsen Mirai'yi kaçırmayı düşünmüyorum. :) Kaçmaz...
   Çok teşekkürler Nahide Hanım, sevgiler :)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön