27 Haziran 2017 Salı

Mine (2016)

Mine (2016)

Fabio Guaglione ve Fabio Resinaro tarafından yazılan ve yönetilen psikolojik gerilim filminde, çölün ortasında tek başına kalan deniz askerinin başından geçenler anlatılıyor. Yönetmenlerinin ilk filmi olan Mine (2016)'nın başrol oyuncusu Armie Hammer, bu hafta Türkiye sinemalarında iki filme birden konuk oluyor. Mine'da asker rolünde izleyeceğimiz 30 yaşındaki oyuncu, izleyiciyi sinemaya çeken "Cars 3" animasyon filminde ise Şimşek McQueen'in rakibi olan Jackson Storm'u seslendiriyor.
Mine (2016) Stand your ground! / Olduğun yerde kal!
Vizyon Tarihi: 7 Temmuz 2017
Yönetmen - Senaryo: Fabio Guaglione ve Fabio Resinaro / Görüntü Yönetmeni: Sergi Vilanova / Müzik: Luca Balboni ve Andrea Bonini / ABD, İtalya, İspanya / 2016 / Süre: 106' / Gerilim, Savaş
Oyuncular: Armie Hammer (Denizci Mike Stevens), Annabelle Wallis (Mike'ın nişanlısı Jenny), Clint Dyer (Berberi), Tom Cullen (Tommy Madison), Geoff Bell (Mike'ın Babası), Juliet Aubrey (Mike'ın Annesi)

Mine (2016) Konusu


ABD Deniz askeri ve keskin nişancısı olan Mike Stevens ve arkadaşı terörist hücre liderine suikast düzenlemek için 3 aydır Afrika Çölü'nde bulunmaktadır. Planladıkları suikast girişimi başarısızlıkla sonuçlanınca kaçmak durumunda kalırlar. Çölün ortasında kendilerini mayın tarlasında bulduklarını anladıklarında Mike’ın arkadaşı ölmüş, kendisi ise bir mayına basmıştır. Çöl sıcağı, kum fırtınası, uykusuzluk ve susuzluk gibi zorlu koşullara 52 saat dayanabildiği takdirde kurtulacak olan Mike’ın tek bir adım bile atmaması gerekmektedir. Yakıcı güneş altında geçmişi ve gördüğü halüsinasyonlar onu rahat bırakmazken bu hiç kolay olmayacaktır. tt3707104
Mine (2016) Armie Hammer, kıpırdamaması gereken keskin nişancı rolüyle izleyicilerin karşına çıkacak.

İzleyen Yorumum

Mine (2016) filmi, kadrosunda az oyuncu olmasına ve çölde geçmesine rağmen her dakikası bir aksiyon içeriyor. Filmin ikinci bölümü olarak nitelendirebileceğimiz, Mike'ın çölde artık yalnız kaldığı bölümler Mike'ı sevdiğim bölümler oluyor. Oyuncu yaşadığı her duyguyu kıpırdamadan yaşamak zorunda kalıyor. Ve Armie Hammer oyuncu olarak bu kısıtlanışını inandırıcı bir şekilde ekrana yansıtıyor. Mayına basılı durumdayken geçmişini öğrendiğimiz Mike'ın şimdiye kadar kendisini engellediği her önemli olay aslında hayat yolunda hep bir mayına basıp kalakaldığı anları simgeliyor. 
Yönetmenin içten içe izleyiciye sorduğunu hissettiğiniz soru; hayatınızda mayınlara bastığınız anlarınız var mı ve korkmadan ilerlemeyi başarabildiniz mi?
Bu sorudan anlaşılacağı üzere izleyici, Mine (2016) filminde kendisini içinde savaşın, gerilimin ve duygusallığın olduğu bir filme hazırlamalı. 

6 yorum:

 1. Oooo! Çok heyecanlıymış. Acaba Kara Sevda'nın finali için bundan mı esinlendiler hatta kopya çektiler dedim. O dizinin finalinde kötü adam ile iyi adam ikisi de mayına bastılar öyle kaldılar, ayaklarını çekmemeleri gerekti filan. Çok teşekkürler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mine filmi İtalya'da 6 Ekim 2016'da, İspanya'da ise 30 Aralık 2016 tarihinde sinemalarda gösterilmiş.
   Bu tür mayına basma sahneleri bir çok filmde kullanılmıştır aslında, esinlenme varsa başka filmlerden yararlanmış olabilirler. :)
   Kara Sevda bu şekilde final yaptı demek öğrendiğim iyi oldu Müjde Abla. :)

   Sil
  2. Evet canım öyle final yaptı, kötü adam da, iyi adam da havaya uçtu, çok sinir oldum, lanet olsun öyle finale, 2 senedir millet Kemal ile Nihal'in mutlu sonla kavuşmasını boşuna mı bekledi? İzleyici her zaman mutlu son ister diyorum ben. En azından ben öyleyim:))))))

   Sil
  3. Ara final sanmıştım komple etrafı temizleyip dükkanı kapatmışlar yani :)) Mutlu son filmin ismine yakışmazmış ama :))

   Sil
 2. Keskin sahneler var anladığım kadarıyla :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Askeri eğitim almış birinin üç gün çölde kalacak olması bir şekilde zor olmayabilir ama ayağının altında mayın olması olayı bayağı bir zora sokacak.
   Teşekkür ediyorum :)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön