16 Mart 2017 Perşembe

Before I Fall (2017)

Ben Ölmeden Önce (2017)

Ben Ölmeden Önce 2017
Before I Fall (2017) Poster
Ry Russo-Young'ın yönetmenliğin üstlendiği Dram, Gizem türündeki Before I Fall (2017) / Ben Ölmeden Önce (2017) filmi 17 Mart 2017 günü vizyona giriyor. Senaryosunu Maria Maggenti ve Gina Prince-Bythewood'un yazdığı film Lauren Oliver'ın aynı adlı çok satan kitabından sinemaya uyarlandı. ABD yapımı olan ve 98 dakika süren filmin görüntü yönetmenliğin Michael Fimognari yaptı. Müziklerde ise Adam Taylor'ın imzası bulunuyor.


Ben Ölmeden Önce (2017) Konusu

Lise öğrencisi olan Samantha kız arkadaş grubu ile birlikte okulun popüler kızlarından birisidir. Mükemmel bir sevgilisi ve önünde parlak bir gelecek görünmektedir. Hayatla çok derdi olmayan Samanta sevgililer gününden 2 gün önce 12 Şubat günü kız arkadaşlarıyla birlikte arabadayken bir kaza geçirir ve ölür. Ancak sabah tekrar uyanır ve şaşırtıcı bir şekilde aynı günü yaşadığını fark eder. Günün gecesinde saat 00:39 da tekrar aynı kazayı yaşayarak ölür. Ertesi sabah telefonunun alarmı yine aynı güne uyandığını gösterir ona.

Before I Fall (2017) Samantha'nın son günü, sabah 06:30 gece12;39 arasına sıkışıp kalır. Telefonda yazan "cupid" kelimesi sanırım aşk tanrısı Eros anlamında kullanılmış. Sevgililer gününün ön kutlamasını kastediyor olabilirler. 
Samantha, öldükten sonraki yaşadığı ilk günlerde, trafik kazasının önüne geçmek için çabalar. Fakat sonra tekrar tekrar yaşadığı hayatının son gününün her dakikasında çevresinde olanların daha çok farkına varan Samantha, insanlarla gerçekten ilgilenmeye ve iletişim kurmaya başlayacaktır. tt1691916  +⓭⚥💥

Before I Fall (2017) Zoey Deutch ve Halston Sage

Oyuncular

Zoey Deutch (Samantha Kingston)
Halston Sage (Lindsay Edgecomb)
Elena Kampouris (Juliet Sykes)
Jennifer Beals (Samantha'nın annesi)
Alyssa Lynch (Lola)
Logan Miller (Kent McFuller)
Erica Tremblay (Izzy Kingston)
Cynthy Wu as (Ally Harris)
Kian Lawley (Rob Cokran)
Medalion Rahimi(Elody)
Diego Boneta (Mr. Daimler)
Liv Hewson (Anna Cartullo)
Nicholas Lea (Dan Kingston)
Roan Curtis (Marian Sykes)
Claire Corlett (Şeytan Eros)
Kaila Kondo (Tavşan Eros)

4 yorum:

 1. Çok ilginç.. Okurken heyecanlandım, izlerken nasıl olurum kim bilir.:)
  Bir filmde ana karakter her yeni güne her şeyi unutarak uyanıyordu. Bu ondan daha heyecan verici.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Before I Fall filminin konusunu yazarken benzer filmleri izlediğimizi fark ettim. İşlenmiş bir konu ama her defasında heyecan veriyor. İçimizde geçmişe dönüp en azından tekrar tekrar yaşamak istediğimiz bir gün mutlaka vardır. Bu hisse karşılık geldiğinden olsa gerek bu ilgi. E Hollywood'da bu konuda boş durmuyor tabi :)
   Teşekkür ediyorum:)

   Sil
 2. Benzeri pek çok film çekti Hollywood böyle. Ama yinede bu adamları takdir ediyorum doğrusu aynı konu üzerine yüzlerce film yapıyorlar yine de milyonlara izletmeyi başarırıyorlar 😀👏. Güzel ve çirkin gibi animasyonuda dahil kaç kez izlediğimi hatırlamadığım ve sonunu bildiğim bir masalı yine yeniden defalarca yeni versiyonlarını izleyebilirim 😀. Emeklerine sağlık teşekkürler Zülalcim sevgilerimle ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dejavu olayını bizzat yaşatıyorlar filmlerde. İlk aklıma gelen Kelebek Etkisi'dir. Source Code filmi vardır. Ayrıca Tom Cruise'un oynadığı ve aynı senaryoyu milyon kere tekrar ettiğini söylediği Edge Of Tomorrow filmi de izlenesi heyecanlı filmlerdendir. Zaman makininesinin kulllanıldığı filmlerde de aynı günü defalarca yaşamak mümkündür. Kombinasyonlar dediğin gibi çok fazla, çok işlenmiş bir konu. Ama itiraf etmek lazım ana malzeme sağlam ve içten içe bizimde geriye dönüp mutlu anlarımızı ya da ters giden bir şeyleri değiştirmek isteğimiz hep olmuştur.
   Güzel ve Çirkin haftanın diğer vizyona girecek filmlerinden. Ve Emma Watson için izlemek isterim o filmi. Harry Potter filmlerinden sonra Colonia isimli bir yapımda izledim onu ve çok hoşuma gitti.
   Yorumun için ben teşekkür ediyorum :)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön