23 Ocak 2017 Pazartesi

Cesur Kahraman: Ejderha Büyüsü (2016)

The Dragon Spell (2016)

Animasyon, cesaretini kanıtlamak isteyen bir çocuğun, ejderhanın bulunduğu sihirli dünyadaki eğlenceli maceralarını anlatıyor.

The Dragon Spell (2016) poster

Depoyan Manuk ve Viktor Andrienko'nun yönetmenliğini üstlendiği Animasyon Cesur Kahraman: Ejderha Büyüsü (2016) 27 Ocak 2017 günü gösterime giriyor. Ukrayna yapımı olan animenin senaryosunu Olena Shulga yazdı. 85 dakika süren yapımın görüntü yönetmenliğini Dmytro Nedrya yaparken, müziklerinde Sergey Krutsenko'nun imzası bulunuyor. Diğer adı The Dragon Spell olan animasyonun Türkçe seslendirmelerinde Fatih Özkul, Ali Hekimoğlu, Işıl Kılıç ve Mazlum Kiper görev aldı.

Cesur Kahraman: Ejderha Büyüsü (2016) Kahramanları

Cesur Kahraman: Ejderha Büyüsü (2016) Konusu

Maceraperest ve gözü pek bir çocuk olan küçük Nicky, tıpkı babası gibi ünlü ve kahraman bir ejderha avcısı omanın hayalini kurmaktadır. Ancak ülkelerine musallat olan son ejderha da yıllar önce babası Cyril tarafından avlanmıştır. Bir gün, Adler adındaki yaşlı bir büyücü ejderhanın geri dönebileceği uyarısını yapar. Babasının yasaklamasına rağmen onun peşinden yarasa arkadaşı Eddie ile birlikte yollara düşen küçük Nicky, ormanın içinde beliren sihirli bir girdaba kapılır. Bu esnada babasına yardım çağrısında bulunur. Fakat geri dönmeyi başaramaz. Artık Nicky ve Eddie için, içinde ejderhanın da bulunduğu bu sihirli evrenden çıkmanın yolu, cesaretini kanıtlamaktan geçmektedir. Hem de umduklarından daha fazla macera ve eğlenceyle beraber... tt5954304

Cesur Kahraman: Ejderha Büyüsü (2016) Notlar

✎ Animasyon, Ukraynalı çocuklar tarafından sevilen “Nicky Tanner” karakterinin yaratıcısı Ukrayna’lı yazar Anton Siyanika’nın hikâyesinden uyarlandı.

4 yorum:

 1. Animasyon animasyon :))♥. Tam 3 haftadır benim zorumla pazar günleri animasyon izliyoruz (annelik hakkımı kullanıyorum:) ) çocuklar isyanda benim içimdeki çocuk ise çok mutlu :)) Yaşasın animasyon hahaha :))

  YanıtlaSil
 2. 3 kez üst üste olunca gelenekselleşiyor biliyorsun :)) İsim bulup tescil ettirmeniz lazım artık :))
  Kış günü birlikte zaman geçirmek için animasyon izlemek güzel bir yol bence. Bunu yaparken kendimize pay çıkarıyorsak ne olmuş yani, fazlasıyla hak ediyoruz değil mi ama :)

  YanıtlaSil
 3. dün kızımla bu filme gittik :) animasyonu zaten sevmem. sırf kızım için gittim. çok durağan geldi. kızım bile sıkıldı. arada çıktık. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üzüldüm :( 40 dakikada ciktiginiza gore filmin konusu ile fragmanı allayıp pullamislar demek ki... Ukrayna'dan bir iki animasyon geldi ama hiç izleme fırsatı bulamadım maalesef. Temkinli olmalı bundan sonra. Teşekkürler :)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön