21 Aralık 2016 Çarşamba

Assassin's Creed (2016)

Assassin's Creed (2016)


Yönetmenliğini Justin Kurzel'ın üstlendiği Aksiyon, Macera, Fantastik türündeki Assassin's Creed (2016) 23 Aralık 2016 günü vizyona giriyor. Başrollerinde Michael Fassbender, Marion Cotillard ve Jeremy Irons gibi güçlü isimleri barındıran ABD, Fransa ortak yapımı film 115 dakika sürüyor. Senaryosunda Adam Cooper, Michael Lesslie (orijinal senaryo yazarı) ve Bill Collage'ın imzası bulunan filmin görüntü yönetmenliğini ise Adam Arkapaw yaptı.

Assassin's Creed (2016) Michael Fassbender ve Jeremy Irons


Assassin's Creed (2016) Konusu

Şimdiki zamanda birini öldürdüğü için hapse atılan Callum Lynch kendini bir bilim projesinin içinde bulur. Callum Lynch'in soyu 15. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Yeni bir teknoloji ile genetik hafızası ortaya çıkarılan Callum Lynch 15. Yüzyıl İspanya'sında atalarından olan Aguilar'ın maceralarını kendi yaşamış gibi deneyimler ve hafızasına kaydeder. Gizli bir topluluk olan Suikastçiler'in soyundan geldiğini öğrenen genç adam yeni kazandığı beceriler ile günümüzde de var olan baskıcı ve güçlü Templar organizasyonunun karşısına çıkar. Suikastçi Callum Lynch, Templar organizasyonunu alt etmek için DNA geçmişindeki bilgi ve tecrübesini kullanacaktır. tt2094766

Assassin's Creed (2016) Michael Fassbender


Assassin's Creed (2016) Filminden Notlar

✎ Avustralya'lı yönetmen Justin Kurzel 2015 yapımı olan Macbeth'te  yine Michael Fassbender ve Marion Cotillard ile çalıştı. Yönetmen ayrıca Snowtown (2011) ve The Turning (2013) (The Turning filminde bulunan 17 kısa filmden Boner McPharlin's Moll'u yazıp yönetti) isimli filmleri ile tanınıyor.
✎ Filmin çekimleri Ağustos 2015'in sonlarında Malta ve İngiltere'de başladı, İspanya'da devam etti.
✎ Assassin's Creed (Suikastçinin İnancı), aynı adlı video oyunu serisinden uyarlandı. Hikayesi video oyunundaki aynı evrende geçen film, serinin mitolojisini özgün bir şekilde genişletecek.
✎ Film, sinemalarda 3D seçeneği ile izlenebilecek.

Assassin's Creed (2016) Oyuncuları

Michael Fassbender (Callum Lynch / Aguilar rolünde)
Marion Cotillard (Sofia)
Jeremy Irons (Rikkin)
Brendan Gleeson (Joseph Lynch)
Ariane Labed (Maria)
Michael Kenneth Williams (Moussa)
Charlotte Rampling (Ellen Kaye)
Denis Ménochet (McGowen)
Essie Davis (Mary Lynch)
Matias Varela (Emir)
Callum Turner (Nathan)
Hovik Keuchkerian (Ojeda)
Carlos Bardem (Benedicto)
Javier Gutiérrez (Tomas de Torquemada)
Khalid Abdalla (Sultan Muhammad XII)

3 yorum:

 1. 2011 yılında Assassin's Creed ile İstabul'da geçen oyunu sayesinde tanışmıştım. Oyun'daki İstanbul görselleri ve ayrıntıları beni etkilemişti. Hatta Şehzade Ahmet ve kardeşi Şehzade Selim arasındaki taht çekişmesinden kaynaklı çatışmalardan dolayı kaosda Assasins karekteri Ezio tapınak şovalyelerine karşı Osmanlıya yardım ediyordu. Bu nedenle merak ettiğim bir film. İlk defa Assassin's Creed'i izleyecekler olayı biraz anlamayacaklardır. Çünkü her seride farklı isimde, farklı yüzyıllarda ama aynı genlerde bulunan baş rol karakter karşımıza çıkacaktır. Çünkü karakterimiz atalarının genlerinin şifresini kırmıştır ve sülale boyunca suikastçı bir aileden gelmektedir. Bu durum ikinci ve üçüncü filmler çıkınca daha rahat anlaşılır.

  YanıtlaSil
 2. İlginç bir konu, çok sevdim. Çok teşekkürler Zülal'ciğim.

  Sevgiler:)

  YanıtlaSil
 3. Büyük oglum bunlara hayran bize geldiyse göndereyim filme.

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön