11 Ekim 2016 Salı

Hands of Stone (2016)

Demir Yumruk (2016)

Biyografik Spor filmi olma özelliğini taşıyan Hands of Stone (2016) filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Venezuela'lı yönetmen Jonathan Jakubowicz üstlendi. Dram, Biyografi, Aksiyon türündeki ABD, Panama ortak yapımı olan film Türkiye'de "Demir Yumruk (2016)" ismiyle gösterilecek. 111 dakika süren yapımın görüntü yönetmenliğini Miguel Ioann Littin Menz yaparken müzikler ise Angelo Milli'in imzasını taşıyor. Hands of Stone (2016), 14 Ekim 2016 gününden itibaren ülkemiz sinemalarında gösterilmeye başlanacak.
Çekimlerine 2013 yılının Aralık ayında Panama'da başlanan bu Biyografik filmin ana çekimleri 2014 yılının Mart ayında bitirildi. Ön gösterim ise 2016 yılında Cannes Film Festivali'nde gerçekleştirdi.  


Oyuncular

Robert De Niro (Ray Arcel, antrenör), Edgar Ramirez (Roberto Duran), Ana de Armas (Felicidad Iglesias), Jurnee Smollett Bell (Juanita Leonard), Ellen Barkin (Stephanie Arcel), John Turturro (Frankie Carbo), Oscar Jaenada (Chaflan), Usher Raymond IV (Sugar Ray Leonard),Rubén Blades (Carlos Eleta, müdür), Eliud Kauffman (Margarito Duran)... 

Edgar Ramirez, Robert De Niro, Ruben Blades; Hands of Stone (2016) oyuncuları

Demir Yumruk (2016) Konusu

16 yaşında profesyonel olarak boks hayatına başlayan Robert Duran'ın yaşamının anlatıldığı filmde, kazandığı şampiyonluklar yolunda yaptığı çalışmalara yer verilmiştir. Duran'ın çalıştırıcısı ve hocası olan Ray Arcel yine bir boks efsanesidir. Filmde ayrıca şampiyon boksörün aile ve arkadaşlık ilişkileri de yer bulmuştur. Başarılı bir ring geçmişi bulunan, kabadayı ve kavgacı olarak bilinen Panamalı boksör Duran, düşmanı olarak gördüğü ünlü Amerikalı boksör Sugar Ray Leonard'ı yendiği 1980 yılından sonra birdenbire boksu bırakmış ve spor dünyasını şaşkınlığa uğratmıştır. tt1781827


Duran ve Sugar'ın 1980 yılında yaptıkları ikinci maçın afişi

Panama ve Boksör Roberto Duran

Kuzey ve Güney Amerika kıtalarını birleştiren bir noktada bulunan Panama, Pasifik Okyanusu ve Atlas Okyanusu arasında gemilerin geçişlerinin sağlandığı Panama Kanalı'na sahiplik yapmaktadır. Panama Kanalı'nın inşası söz konusu olduğunda yani 20. yy'ın başlarında Kolombiya Hükümeti ile ters düşen Amerika, Panama'nın bir ülke olması yolunu açmıştır. 1903 yılından itibaren kanalın yapılması, işletilmesi, ticari ve askeri anlamda Amerika ve Panama arasındaki ilişkilerin hep sıcak kalmasına neden olmuştur. Siyasi hayatı hayli çalkantılı olan Panama, ABD'nin işgallerinden ve müdahalelerinden kurtulamamış bir ülkedir. 
1951 yılında Panama'da doğan Boksör Roberto Duran'ın yaşamı bu çalkantılı siyasal ortamda geçmiş, babasının, nefret ettiği Amerikalı bir asker olması hayatının büyük ölçüde şekillenmesine neden olmuştur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön