2 Ocak 2016 Cumartesi

Vizyona Giren Filmler 1 Ocak 2016

VİZYONA GİREN FİLMLER 1 OCAK 2016

Sinema seyircisi, ocak ayının ilk haftasında 3 tanesi yerli olmak üzere toplam 6 yeni filmle tanışıyor. Vizyona Giren Filmler 1 Ocak 2016 listesinde bulunan filmlerin isimleri şöyle: Dheepan (2015), Kocan Kadar Konuş: Diriliş (2016), Denizin Ortasında - In the Heart of the Sea (2015),Baskın: Karabasan (2015), Sadakat - Onun Hikâyesi (2015), Alvin ve Sincaplar: Yol Macerası (2015)

 • Dheepan (2015)

Yönetmenliğini Jacques Audiard'ın üstlendiği filmin senaryosunu yönetmenle birlikte Thomas Bidegain kaleme aldı. Fransa yapımı olan Dram, Suç türündeki Dheepan filmi 109 dakika sürüyor. Önemli rollerinde Jesuthasan Antonythasan, Kalieaswari Srinivasan, Claudine Vinasithamby, Vincent Rottiers ve Marc Zinga'nın yer aldığı Dheepan (2015), 2015 Altın Palmiye ödülü sahibi bir film.

Dheepan (2015) Konusu:

Tamil özgürlük savaşçısı olan Dheepan, iç savaşın sonlarına doğru Sri Lanka'dan kaçıp kendine yeni bir hayat kurmaya karar verir. Göç edeceği ülkeden aile olarak daha kolay sığınma hakkı alacağı için aynı mülteci kampındaki tanımadığı bir kadın ve bir kız çocuğunu yanına alır. İltica sonrası geldiği Paris'te bu kez özgürlük yerine kalacak bir yer ve iş savaşına girişir. Zira artık bakacağı bir karısı ve çocuğu vardır. Pariste yaşadığı, karşılaştığı acımasızlık ve şiddet Dheepan'a savaşı tekrar tekrar hatırlatacaktır. Peki, bundan karısı ve çocuğu nasıl etkilenecektir?
İmdb Puanı ve Linki: 7,2  http://www.imdb.com/title/tt4082068/?ref_=nv_sr_1 

1 ocak 2016 filmleri toplu afişler
 • Kocan Kadar Konuş: Diriliş (2016)

Yönetmenliğini ve senaristliğini Kıvanç Baruönü'nün üstlendiği Kocan Kadar Konuş: Diriliş (2015) filmi, Şebnem Burcuoğlu'nun kitabından uyarlandı. Komedi türündeki film serinin ikincisi olma özelliğini taşıyor. Filmin başlıca rollerinde ise Ezgi Mola, Murat Yıldırım, Hümeyra, Nevra Serezli, Eda Ece rol alıyorlar. İzlediğim fragmandan anladığım kadarıyla Bolu-Göynük filmin seti olmuş. 
Göynük hakkında bilgi edinmek isteyenleri bloğumdaki yazıma davet ediyorum. Yazı olmazsa fotoğraflara bakılabilir :) Link için T ı k l a y ı n ı z. 

Filmin Konusu:

Sinan ve Efsun düğün hazırlıklarına başlarlar. Sinan'ın babaannesi Cavide Hanım ortaya çıktığında, Efsun'u "Beni sevecek mi acaba?" telaşı alır. Fakat aynı zamanda Cavide Hanımla Efsun'un ailesi arasında düğün konusunda tatlı sert bir rekabet kendini göstermeye başlamıştır.
İmdb Puanı ve Linki; 6,7  http://www.imdb.com/title/tt4994718/ 

 • Denizin Ortasında - In the Heart of the Sea (2015)

Yönetmenliğini Ron Howard'ın üstlendiği filmin senaryosunu Charles Leavitt, Rick Jaffa ve Amanda Silver birlikta kaleme aldılar.
ABD, İngiltere, Avustralya, İspanya ve Kanada ülkelerinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri yapımda başlıca rolleri; Chris Hemsworth, Ben Whishaw, Cillian Murphy, Brendan Gleeson ve Michelle Fairley paylaştılar. Film; Aksiyon, Macera, Biyografi, Dram, Tarihi, Gerilim türlerinde ve 122 dakika sürüyor.

Filmin Konusu:

Londra'da çekilen ve Nathanial Phillbrick'in "In the Heart of the Sea" adını taşıyan romanından beyazperdeye aktarılan filmde, 1820 yılında Nantucket isimli balina avlamakta olan bir gemi, dişli bir İspermeçet balinasına rastlar. Dev balinanın saldırısı sonucunda 8 gemi personeli Pasifik Okyanusu'nun ortasında hayatta kalma mücadelesine girişirler.
İmdb puanı ve linki: 7,1    http://www.imdb.com/title/tt1390411/ 

 • Baskın: Karabasan (2015)

Yönetmenliğini Can Evrenol'un yaptığı filmin senaryosunu yine Can Evrenol, Cem Özüduru (Hakkında bilgi için tıklayınız: Hayal Kahvem ) Erçin Sadıkoğlu ve Oğulcan Eren Akay yazdılar. 97 dakika süren Korku, Fantastik türündeki filmin yapımcılığını Türkiye ile birlikte ABD üstlendi. Baskın filmi daha önce yönetmen tarafından kısa film olarak çekilmiş ve dünya genelinde festivaller de ses getirmişti. İstanbul'da çekilen Fantastik türünde bir ödülü bulunan uzun metrajlı filmde yer alan oyuncular ise şöyle: Muharrem Bayrak, Mehmet Akif Budak, Fadik Bülbül, Mehmet Cerrahoğlu, Hayati Çıtaklar, Görkem Kasal, Fatih Dokgöz.

Filmin Konusu:

Gece devriyesindeki 5 polis bir çağrı üzerine eski bir Osmanlı karakolunun bulunduğu yere giderler. Ve gecenin bir vakti ürkütücü, korku dolu bir kâbus başlar...
İmdb Puanı:  5,5   tt4935418

 • Sadakat - Onun Hikâyesi (2015)

Yönetmenliğini Kamil Koç'un üstlendiği filmin senaryosunu Nejdet Erdem yazdı. TRT TV Filmleri Projesi kapsamında yer alan film Dram türünde. Diğer bir adı " O'nun Hikâyesi " olan 90 dakikalık filmde Haldun Boysan, Ayfer Dönmez, Sefa Zengin, Melih Selçuk ve Ahmet Saraçoğlu rol aldılar.

Sadakat - Onun Hikâyesi (2015) Konusu:

Zeynep çocukken gelin olmuş bebeği olduktan sonra eşini kaybetmiş bir kadındır... Filmde, berber olan İbrahim, Zeynep ve İbrahim’in arkadaşı Salih yaşadıkları dramatik bir olayı 3 farklı bakış açısıyla kendi açılarından anlatırlar. 

 • Alvin ve Sincaplar: Yol Macerası - Alvin and the Chipmunks: The Road Chip (2015)

Yönetmenliğini Walt Becker yaptığı serinin 4. filmi Amerikan yapımı ve 92 dakika sürüyor. Animasyon, Macera, Komedi, Müzik türlerindeki filmin senaryosunu Ross Bagdasarian, Janice Karman, Randi Mayem Singer ve Adam Sztykiel birlikte yazdılar. Animasyon kahramanlarının yanında Bella Thorne, Jason Lee, Eddie Steeples, Tony Hale ve Kimberly Williams-Paisley filmde rol aldılar. Türkçe seslendirmeler ise; Fatih Özkul, Rüzgâr Aksoy, Umut Tabak, Ahmet Taşar ve Mehpare Özlük tarafından yapıldı. 

Filmin Konusu:

Kahramanlarımız Alvin, Simon ve Theodore, Dave'in kötü bir oğlu olan sevgilisi Samantha ile evlenme kararı aldığını öğrenince paniğe kapılırlar. Dave evlenme teklifini Miami'de yapacaktır. Üç arkadaş bu evliliği durdurmak için plan yapmaya başlarlar.
İmdb Puanı: 3,8  http://www.imdb.com/title/tt2974918/?ref_=fn_al_tt_1 


25 yorum:

 1. Yeni yıla yeni filmlerle merhaba dedik.. Şu günlerde Kocan Kadar Konuş hakkında çok konuşuluyor. Yine güzel bir komedi filmi izleyicileri bekliyor sanırım. Sevgiler..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kocan Kadar Konuş filminde arada patlatılan espriler vardı, beğenmiştim. İkincisinde kadroya Hümeyra dahil olmuş.... Düğün yapmaya hazırlananları filmin ikincisine davet ediyorum :) Teşekkür ederim Nahide hanım, sevgiler :)

   Sil
 2. Blogunun teması mı değişti? Ya da biraz vakit geçti de ben yeni mi farkettim ki? :) Dheepan bu listede ilgimi çeken film oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha mı iyi olmuş yoksa eski haline mi döndürsem? Dheepan filmi sosyal sorunlara bakış atan bir film izlenimi uyandırdı bende. Sri Lanka ile ilgisi dolayısıyla da merak ettiğim bir film açıkçası...

   Sil
  2. Ben beğendim. Önceki hali de güzeldi zaten. Bir müddet bu kalsın derim :)

   Sil
  3. Gözlerim görmediğinden yazı fontlarını büyüttüm şablon ayarlarından.

   Sil
 3. Kardeşim Benim'i bekliyorum dört gözle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Murat mı? Burak mı? diye sorsam :) Kardeşim Benim filmi bir erteleme olmazsa 2 hafta sonra vizyonda inşallah...

   Sil
  2. Tabii ki Burak. Murat sadece sempatik. Ayrıca sesi de kötü yani benim gözümde bir şarkıcı değil kendisi.

   Sil
 4. Bizim ailenin ilk seçimi alvin olacaktir kesin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oğlum küçükken 2. Alvin animasyonunu izlemiştik, 2 senede bir yeniliyorlar. Koca bir nesil onlarla büyüyecek galiba :)

   Sil
 5. Kocan kadar konuş 1 izlemiş eglenmistim. İkincisini merak ettim. Biraz geç izleyebilirim bakalım. .

  YanıtlaSil
 6. Hepsi de güzel filmler gibi.Benim ilgimi Sadakat çekti..
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 7. Kocan kadar konuş filmini meraktayım bende :)

  YanıtlaSil
 8. kocan kadar konuş diriliş en merak ettiklerimden bunların arasında :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım müstakbel geline konuşma hakkı verecekler mi bu bölümde? Malum hep bir baskı var ;) Bir de "diriliş" ne anlama geliyor onu merak ediyorum... Sevgiler diliyorum.

   Sil
 9. Kocan kadar konuş'u bir ben mi beğenemedim acaba, uyumsuz bir çiftti bana göre, pek ruh yoktu, soğuk gelmişti 1 olanı, 2 olanı düğünmüş :)
  Alvin hehehe adı var, Dheepan fena değil gibi ;)
  Güzel bilgilendirici paylaşımların için teşekkür ederim, Zülal!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kocan kadar konuş 1 de bazı yerlerde gülmüştüm ;) Ezgi Mola'yı tek başına bile keyifle izlerim, ikinci filmde çekim mekanı ve Hümeyra'yı merak ediyorum... Dheepan merak ettiklerimin en başında geliyor. Malum millet akın akın canını dişine takıp Avrupa'ya gidiyor. Orada nelerle karşılaşıyorlar izleyip görmek lazım... Ben de teşekkür ediyorum Fenomen!

   Sil
 10. Filmler güzele benziyor ben de haftası-onu çağan ırmağın son Filmini izledim ve çok beğendim:) sevgiler canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çağan Irmak'ın filmini henüz izlemedim ve cok merak ediyorum... Siz izlemişsiniz kıskandım şimdi:) Sevgiler...

   Sil
 11. Kocan kadar konuş 1 kaliteliydi bakalım ikincisi nasıl olacak.Sadakat filmi de ilgimi çekti. Paylaşım için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadakat TRT'nin film projesine dahil olunarak çekilmiş bir film. Tv Filmi tadında... Yorum icin tesekkur ediyorum :)

   Sil
 12. Valla benim alvine gidesim var kardeşimle :)

  YanıtlaSil
 13. Ne kadar çok film çıkmış, uzun zamandır hiç haberim yok :) sayende en azından gündemi takip edebiliyorum canım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Endüstri hiç boş durmuyor, durmadan üretiyor, normalde bile takibi zor. :))

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön