1 Temmuz 2016 Cuma

Midnight Special (2016)

Midnight Special (2016)

Yönetmenliğini ve senaristliğini Jeff Nichols'un üstlendiği ABD yapımı, Bilim Kurgu, Dram, Macera türündeki Midnight Special (2016) filmi 1 Temmuz günü sinemalarda gösterilmeye başlanacak. Görüntü yönetmenliğini Adam Stone'un yaptığı film 112 dakika sürüyor. Film, özel güçlere sahip esrarengiz bir çocuğu ve onu korumaya çalışan ailesinin hikâyesini anlatıyor.

Midnight Special (2016) Oyuncuları: 

Michael Shannon (Roy-Baba), Joel Edgerton (Lucas), Sam Shepard (Calvin Meyer), Kirsten Dunst (Sarah-Anne), Adam Driver (Sevier), Jaeden Lieberher (Alton), Bill Camp (Doak), Scott Haze (Levi), Paul Sparks (Ajan Miller), David Jensen (Elden), Sharon Landry...


Midnight Special (2016) Konusu: 

8 yaşındaki Alton, babası Roy ve babasının arkadaşı Lucas, Teksas yollarında kaçış halindedir. FBI'ın peşinde olduğu kişi, kaçırıldığını ilan ettikleri Alton'dur. FBI onları ararken büyük bir çiftlik evini basar. Aslında burası bir çiftlikten ziyade bir tarikat merkezidir. Müritler çiftlikteki evlerde kalmakta toplumdan uzakta yaşamaktadır. Topluluk Alton'a kurtarıcı gözüyle bakmaktadır. Alton ve babası bir zamanlar bu çiftlikte yaşarken ayrılıp kaçmayı tercih etmiştir. Hem tarikatın hem de FBI'ın Alton'un peşinde olmasının sebebi onun akıl almaz yetenekleri ve sahip olduğu güçler yüzündendir. tt2649554
***
Film, kaçış sahnesi ile başlıyor. Yol boyunca Alton'un neden özel olduğunu anlıyoruz. Aslında bir kaçışı izliyoruz ancak varılacak belli bir nokta var. O noktaya ulaşılınca ne olacağını film boyunca ne kahramanlarımız biliyor, ne de izleyenler. Çocuğun sahip olduğu gizemi ve onun dünyasının gerçeklerini filmin sonunda anlıyoruz.

4 yorum:

 1. ya sanki böyle bir afişe sahip başka bir film hatırlıyorum..Her neyse izlemeye değer bir konusu var..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İlk baktığınızda tanıdık gelen bir şeyler var gerçektende. Işık saçan anlamında ET'nin parmağı, Süpermen'in gözleri aklıma gelenler. Merak edip görsellerden aradım ama bulamadım. Sonu Tomorrowland filminden bir şeyler hatırlattı diyeyim. Ama konu orjinal... Teşekkürler :))

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Fena bir film değil Hatice Hanım, merak duygusunu 3 aşağı 5 yukarı filmin sonuna kadar götürebildim ben. Kaçma kovalama olayı film boyunca sürüyor ama yine de ağırkanlı bir film olarak niteleyebilirim. Teşekkür ediyorum :)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön