Vizyona Girenler



15 Mart 2015 Pazar

11. Akbank Kısa Film Festivali

Bu yıl 11. si düzenlenen Akbank Kısa Film Festivali yeniliklere merhaba diyor ve büyümeye devam ediyor. 2015 yılı ile birlikte kapısını yabancı yönetmenlere ilk kez açan festival artık iki ana bölümden oluşacak. Bunlar; Ulusal Yarışma ve Uluslararası yarışma bölümleri. Bu yıl festival bünyesinde bir ilk daha gerçekleşecek. Deneysel kısa filmler de artık yarışmaya katılabilecek.



11. Akbank Kısa Film Festivali 16 - 26 Mart 2015 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek. Kısa film kültürüne katkı sağlayan ve genç sinemacılara kendini gösterme fırsatı tanıyan festival, izlemek isteyenlere ücretsiz olacak. Davetiyeler etkinlik günü, etkinlik saatinden 1 saat önce Akbank Sanat gişesinden temin edilebilecek.
Akbank 11. Kısa Film Festivali programında, 'Belgesel, Deneysel, Kurmaca ve Canlandırma' kategorileri kapsamında ön eleme jürisinden geçip yarışmalı bölümlere katılmaya hak kazanan filmler, 'Festival Kısaları' bölümünde izleyicilerle buluşacak.

10 gün sürecek festivalde yer alan bölümler şöyle:

  • Festival Kısaları
  • Kısadan Uzuna
  • Dünyadan Kısalar
  • Yarışma Dışı Seçki
  • Özel Gösterim
  • Deneyimler
  • Söyleşi
  • Atölye

İki ana bölümden oluşan festivalde; Ulusal yarışma bölümünde en iyi filme 5.000 $ ödül verilecek. Uluslararası yarışma bölümünde ise yine jürinin seçimiyle belirlenecek en iyi film 5000 $ para ile ödüllendirilecek.
İzlemek isteyenlere ücretsiz olan festivalin programı şöyle olacak:

16 Mart 2015 Pazartesi  1. Gün Programı
  • 13:00 Yarışma Dışı Seçki

1. Bar  10'
2. Solo  22'
3. Napps  30'
4. Boulevards End  15'

  • 16:00 Festival Kısaları

1. Kovalı Süvari  7'
2. Yabani Ot  11'
3. Dün Bugün Yarın  17'
4. Semer  17'
5. Suret  20'

  • 18:30 Dünyadan Kısalar

1. Ferdinand Knapp  15'
2. Matka Ziemia  30'
3. Le Mal Du Citron  21'

  • 20:30 Özel Gösterim

1. Baths  4'
2. Construction  6'
3. The Bear  4'
4. Ex Animo  6'
5. Hippos  12'
6. Lost Senses  6'
7. Under Construction  8'
8. The İncredibly Elastic Man  5'


17.03.2015 Salı  2. Gün Programı

  • 11:00 Yarışma Dışı Seçki

1. Monkey Love Experiments  8' 
2. İmtiyaz Muhakemesi  7'
3. Tempo inverso / Reversed Time  13' 
4. Organik Uyku  22' 
5. Desert Rose  26' 

  • 13:00 Dünyadan Kısalar

1. Me+Her  12' 
2. Tišina Mujo 11' 
3. Glissière 17' 
4. Springtij 27' 

  • 16:00 Yarışma Dışı Seçki 

1. The Forgotten Cities  5' 
2. Pflegestufe  20' 
3. Rails 9' 
4. Le Refuge  22' 
5. Line up 20' 

  • 18:30 Söyleşi: "Alternatif Dağıtım Mecraları" 

İlker Cengiz - FilmPot
Cem Altınsaray - MUBI
Gujan Şen - DigiGuardians 

  • 20:30 Festival Kısaları

1. Mükemmel Bir Gün 5' 
2. Altın Kızlar 14' 
3. Ne Topraktır Ne de Asfalt  16' 
4. Kırmızı Işık - Fransa Çok Güzel  15' 
5. Adem Başaran  20' 

18.03.2015 Çarşamba  3. Gün Programı

  • 11:00 Yarışma Dışı Seçki

1. Helwan  15' 
2. Vekne Hleba I Riba  24' 
3. My Life is Cinema  20'
4. The Couch  15' 

  • 13:00 Festival Kısaları

1. Memento Mori  4' 
2. Asfur  20' 
3. Berfeşir  16' 
4. Wong Kar Wai Üzerine Kısa Bir Film  29' 

  • 15:00 Atölye (Akbank Sanat 3.Kat)

Emre Erdem - Film Afişi Tasarlamak 

  • 16:00 Belgesel Sinema - Engin Ayça

1. Ölüler Altın Takmaz  30' 
2. Penceremde Sardunyalar  55' 

  • 18:30 Söyleşi: "Belgesel Sinema"

Engin Ayça – Yönetmen 

  • 20:30 Festival Kısaları

1. Kovalı Süvari  7' 
2. Yabani Ot  11' 
3. Dün Bugün Yarın 17' 
4. Semer  17'  
5. Suret  20' 


19.03.2015 Perşembe  4. Gün Programı
  • 11:00 Yarışma Dışı Seçki
1. Giant  13'
2. The Wapiti  3'
3. Daheim Und Dazwischen  25'
4. Najes  19'
  • 13:00 Dünyadan Kısalar
1. Unter Uns Das Blau  10'
2. Torn  22'
3. Erlösung  30'
  • 14:00 Atölye - Akbank Sanat 3. Kat
Vahide Perçin ile Oyunculuk Atölyesi
  • 16:00 Kısadan Uzuna - Yeşim Ustaoğlu
1. Magnafantagna  14'
2. Düet  16'
3. Otel  17'
  • 18:30 Söyleşi: Film Müziği ve Ses Tasarımı
Selim Atakan - Müzisyen
Başar Ünder - Müzisyen
Cevdet Erek - Ses ve Müzik Direktörü
  • 20:30 Yarışma Dışı Seçki
1. Bar  10'
2. Solo  22'
3. Napps  30'
4. Boulevards End  15'

20.03.2015 Cuma 5. Gün Programı

  • 11:00 Yarışma Dışı Seçki

1. Under Pressure  15' 
2. Sadakat   25' 
3. Zuhause  19'  
4. Göz 15' 

  • 13:00 Özel Gösterim 

1. Baths  4' 
2. Construction  6' 
3. The Bear 4'  
4. Ex Animo  6' 
5. Hippos  12' 
6. Lost Senses  6' 
7. Under Construction 8' 
8. The incredibly elastic man  5' 

  • 15:00 Atölye - Akbank Sanat 3.Kat

Florent Herry ile Görüntü Yönetmenliği 

  • 16:00 Yarışma Dışı Seçki

1. Transit 10'  
2. The Hour Glass 9' 
3. Çöpler ve Köpekler 22' 
4. Gezi  3'  
5. Gesc Hwisterdiebe 30' 

  • 18:30 Söyleşi: "Uluslararası Festivallerde Kısa Filmler "

Maike Mia Höhne (Berlin Film Festivali Kısa Film Küratörü)

  • 20:30 Dünyadan Kısalar 

1. Me+Her  12' 
2. Tišina Mujo  11' 
3. Glissière  17'  
4. Springtij  27' 

21.03.2015 Cumartesi 6. Gün Programı

  • 11:00 Yarışma Dışı Seçki 

1. Flash  7' 
2. Ziazan  15' 
3. The Shift   9'  
4. A Million Miles Away  27' 
5. Padre  12' 

  • 11:00 Atölye (Akbank Sanat 3.Kat)

Sinan Şensivas ile Film Çekiminde Dijital Görüntünün Depolanması 

  • 13:00 Yarışma Dışı Seçki 

1. Fremdkörper  15' 
2. White Chimney 24' 
3. Salkım Söğüt 5' 
4. Kar Tutan Çocuklar 19' 

  • 15:30 Atölye - Akbank Sanat 3.Kat

Cenk Erol ile Filmde Renk Düzeltme 

  • 16:00 Dünyadan Kısalar 

1. Roadtrip  20'  
2. La Llamada  20' 
3. Zarautzen Erosi Zuen  16'  
4. Berlin Troika  11'  

  • 18:30 Söyleşi: "Yapımcı Gözüyle Film Yapım Süreci" 

Nesra Gürbüz - Yapımcı 
Yoel Meranda - Yapımcı 
Serkan Çakarer - Yapımcı 
Seyhan Kaya - Yapımcı 

  • 20:30 Dünyadan Kısalar 

1. Unter Uns Das Blau  10' 
2. Torn  22' 

3. Erlösung  30' 

22.03.2015 Pazar 7. Gün Programı

  • 11:00 Yarışma Dışı Seçki

1. The Bigger Picture  7' 
2. Primus Tempus   6' 
3. Zamanın Çarkı   11' 
4. Birgün Bende Öleceğim  25' 
5. Çanak Çömlek Patladı-Afganistan  25' 
6. Hayat Tarzı  11'44'' 

  • 13:00 Dünyadan Kısalar

1. Ferdinand Knapp  15' 
2. Matka Ziemia  30 
3. Le Mal Du Citron  21' 

  • 16:00 Deneyimler

1. Beşinci Mevsim - Jessica Woodworth, Peter Brosens  93'
18:30 Söyleşi: Deneyimler 
Jessica Woodworth - Yönetmen 

  • 20:30 Festival Kısaları

1. Memento Mori  4' 
2. Asfur   20' 
3. Berfeşir  16' 

4. Wong Kar Wai Üzerine Kısa Bir Film  29' 

24.03.2015 Salı 8. Gün Programı

  • 11:00 Yarışma Dışı Seçki

1. Monkey Love Experiments  8' 
2. İmtiyaz Muhakemesi  7' 
3. Reversed Time  13' 
4. Organik Uyku  22' 
5. Desert Rose  26'

  • 13:00 Festival Kısaları

1. Mükemmel Bir Gün  5' 
2. Altın Kızlar  14'  
3. Ne Topraktır Ne de Asfalt  16'  
4. Kırmızı Işık - Fransa Çok Güzel  15' 
5. Adem Başaran  20'

  • 16:00 Kısadan Uzuna – Yeşim Ustaoğlu

1. Magnafantagna  14' 
2. Düet  16' 
3. Otel  17'

  • 18:30 Söyleşi: "Kısadan Uzuna"

Yeşim Ustaoğlu (Yönetmen) 

  • 20:30 Kısadan Uzuna

1. Pandora'nın Kutusu – 112' 

25.03.2015 Çarşamba 9. Gün Programı

  • 11:00 Belgesel Sinema - Engin Ayça

1. Ölüler Altın Takmaz  30' 
2. Penceremde Sardunyalar  55' 

  • 13:00 Yarışma Dışı Seçki

1. The Forgotten Cities  5' 
2. Pflegestufe  20' 
3. Rails  9' 
4. Le Refuge  22' 
5. Line up  20' 

  • 16:00 Yarışma Dışı Seçki

1. Helwan 15' 
2. Vekne Hleba I Riba   24' 
3. My Life is Cinema  20' 
4. The Couch   15'

  • 18:30 Söyleşi: Oyuncu Gözüyle Kısa Film

1. Tülin Özen  (Oyuncu)
2. Sermet Yeşil (Oyuncu)
3. Ahmet Rıfat Şungar (Oyuncu)

  • 20:30 Dünyadan Kısalar

1. Roadtrip  20'  
2. La Llamada  20' 
3. Zarautzen Erosi Zuen  16'  
4. Berlin Troika  11'  

26.03.2015 Perşembe   10. Gün Programı

  • 11:00 Yarışma Dışı Seçki

1. Giant 13' 
2. The Wapiti  3' 
3. Daheim Und Dazwischen   25' 
4. Najes  19' 









Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Film Gündemi Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön